Auto do 30 tys

04 Mar 2020, 00:55

Witam

Poszukuje auta do ok 30tys. Obecnie jeżdżę Accordem VI Gen w gazie i ogólnie większość moich samochodów była doładowana podtlenkiem LPG i przy tym bym pozostał. Drugi z powodów dla których auto ma być ekonomiczne jest to że prowadzę pizzerię i kręcę dużo km dziennie ok.100-150. Oprócz tego wóz musi być wygodny na zakupy , accord jest w sedanie i jest to dla mnie koszmar , więc w grę wchodzi hatchback lub w ostateczności kombi. Fura będzie mocno eksploatowana także coś pancernego mile widziane. To co mi się podoba:
- Focus
- Astra
- I30
- Ceed
marekkraw
Nowicjusz

Prawo jazdy: 16 06 1989
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Honda Accord Vi Gen
Silnik: 1.8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

04 Mar 2020, 11:39

Wiesz co w takim budżecie chyba postawiłbym na Hyundaia I30 z silnikiem 1.4 z możliwością założenia LPG. Jest szansa że kupisz samochód z 2014 roku w dobrym stanie. Wbrew pozorom warto na ten model zwrócić uwagę a skoro jeszcze ci się podoba :)
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Mar 2020, 20:04

No dobra a jeżeli podwyzszymy budżet do 40tys?

No i jak w moim przypadku ma się diesel. Robię dużo km ale 90% w mieście, do tego jak to na pizzy, auto często gaszone i odpalane kilkanaście razy dziennie. Oczywiście nie będzie jeździć tak cały czas ale jak trzeba to wsiadam i jade.
Pytan bo bardziej podoba mi się Ceed, a że auto chce wziąć w leasing to wybór też kiepski no i przewaga jest diesli. Mam na oku 1.6 crdi 128km.
marekkraw
Nowicjusz

Prawo jazdy: 16 06 1989
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Honda Accord Vi Gen
Silnik: 1.8 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator momentu obrotowego
    Jednostką stosowaną w samochodach do określenia momentu obrotowego jest Nm (niutonometr). Moment obrotowy zaś jest podstawowym parametrem, który charakteryzuje osiągi silnika spalinowego.
    Nieuważny pieszy i zasada ograniczonego zaufania
    Podobnie jak kierowcy piszący SMS-y i rozmawiający przez telefon w trakcie jazdy narażają się na utratę kontroli nad pojazdem, także i piesi rozproszeni przez rozmowę czy zabawę gadżetami narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. ...

•  
    • Warto przeczytać