Auto do 3000 max 4000zł

15 Kwi 2017, 16:28

Witam!
W przyszłym tygodniu będę miał przyjemność odbioru swojego prawa jazdy.
Poszukuję auta, lecz kompletnie nie znam się na motoryzacji, za to postaram się przybliżyć to w jaki sposób będzie eksploatowane.
Wydaje mi się, że nie mam rozdmuchanego ego, gdzie potrzebuję min tyle KM itp.
Samochód fajnie jakby był "mały" ale nie "tyci".
Górna granica to 4000zł, ale fajnie jakby udało znaleźć się coś do 3000zł.
Okolice Lublina, ale myślę, że śmiało mogę pojechać gdzieś dalej po coś godnego uwagi. Jestem świadomy, że za taką cenę łapie się coś co po prostu jest sprawne i się nie narzeka, ale chciałbym może dowiedzieć się co jest szrotem kompletnym, a jakie marki i modele są godne uwagi.
Właśnie.. Co do przeznaczenia. Dojazdy na uczelnie/zakupy i nie wydaje mi się by to auto było użytkowane do czegoś innego. Dojazd i powrót na uczelnie to jakieś 45km. Fajnie by było gdybym nie tracił przy tym całej zawartości studenckiego portfela.
Na koniec warto by było powiedzieć, co wpadło mi w oko.
Nie wiem czy to wstyd czy to nie wstyd, ale do tej pory spodobał mi się Ford Puma, czy Mazda 323(f).
Kontaktowałem się z "moim Agentem" (wujkiem), któremu pewnie zawierzę podczas poszukiwań i oceny jakiś samochodów, on ze swojej strony polecał Peugeota 206.
A teraz bardzo serdecznie proszę Panów o podrzucenie jakiś swoich propozycji. Nie znam się kompletnie, a chętnie poszerzę swoją wiedzę na owy temat. Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i wesołych świąt! :)
Sebixxu
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Poszukuję
0

15 Kwi 2017, 16:42

Witaj,boisz się korozji (szczególnie chodzi o nadkola,progi czasami doły drzwi) czy małe oznaki korozji nie odstraszają Cie? Pytam ponieważ Mazda/Ford może mieć z tym problem ale ogólnie auta ciekawe ale poszedł bym bardziej w stronę Mazdy

Zobacz te autka
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] do poprawek
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] diesel co prawda ale prosty bez turbo ale też osiągi marne :D
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nissan N15 Primera P11
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
1

15 Kwi 2017, 17:26

Dziękuje za szybką odpowiedź!
Wydaje mi się, że przy takiej kwocie, która nie ma co ukrywać duża nie jest, fakt ognisk rdzy nie powinien być moim największym problemem na głowie. Zwłaszcza gdy nie znam się na motoryzacji. - Zależy mi na tym by po prostu postarać się o to by wsiadać i jechać.
Co do propozycji.
Audi wydaje mi się zbyt duże na dzikie warunki na parkingu na uczelni.. Po za tym chyba jestem niezbyt przekonany aktualnie do Volvo.
Nie mniej Accent wygląda kusząco zwłaszcza po takim obfitym opisie. Opel też wygląda niczego sobie, a jak w Astrach własnie ze rdzą? Miałem (nie)przyjemność jakiś czas temu oglądać Corse, miałby być białą, była rudo czerowno biała. Lepiej czy tam samo lubi czerwienieć? Honda też niczego sobie, ale ma już swoje lata. Rocznik powinien mnie odstraszać?
Sebixxu
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Poszukuję
0

16 Kwi 2017, 09:27

W tym budżecie patrzy się na stan a nie rocznik.
Peugeot 206 to zakup podwyższonego ryzyka bo auto ma swoje mankamenty a za te pieniądze szału nie będzie.
Astra niestety lubi rudą ale da radę znaleść zdrowy egzemplarz zwłaszcza w tym budżecie.

Za 2500-3000zł kupisz niemal "idealną" Felicję i jak będziesz miał szczęście to trafisz z 1ręki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko cena wygórowana.
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko zastanawia mnie ten zaczep z przodu od holowania.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

16 Kwi 2017, 10:47

Fajnie prezentuje się ta Skoda. Będę się rozglądał. A mam pytanie jeszcze co do instalacji lpg, wady/zalety samochodów jeżdżących też na gaz to..?
Warto się za takimi rozglądać? Na coś szczególnie zwracać uwagę, czy może odradzacie?
Sebixxu
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Poszukuję
0

16 Kwi 2017, 10:55

W tym budżecie zakładanie LPG to głupota, więc albo benzyna albo już z gazem, ale szukaj nie starszej niż te 4-5 lat.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

16 Kwi 2017, 11:17

Zerknij na to, mnie bardziej skłania do saxo
[link do Sprzedajemy wygasł]
[link do Sprzedajemy wygasł]
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

16 Kwi 2017, 13:00

Jasne, jestem świadomy, że zakładanie gazu pewnie droższe od takiego samochodu.. Ale gdybym wybierał auto z LPG na coś szczególnie zwracać uwagę?
I czy ogólnie warto rozglądać się za takowym? Duża oszczędność na trasie dziennej 50km(trochę ekspresówki, trochę miasta, trochę wsi)?

Ka(czka) jako nie za bardzo mi się spodobała.
Za to Saxo fajnie wygląda i legalizacja na fiu fiu i jeszcze troszkę.
Bardzo dziękuję za zaproponowane auta, fajnie poszerzyć troszkę horyzonty.
Jeszcze dowiem się od Szanownych Panów o tym jak wygląda sprawa z LPG i będę "mistrzem motoryzacji" :D
Sebixxu
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Poszukuję
0

16 Kwi 2017, 13:52

Sebixxu napisał(a):Jeszcze dowiem się od Szanownych Panów o tym jak wygląda sprawa z LPG i będę "mistrzem motoryzacji"
jeżeli instalacja jest dobrej jakości i wszystko jest serwisowane jak trzeba czyli jakieś regulacje czy co tam trzeba w zależności od silnika to nie będziesz miał problemów. Ale za taką cenę nie masz co wybredzac trzeba brać to co jest w najlepszym stanie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

16 Kwi 2017, 16:53

Kaczkę lepiej odpuścić, bo to jedna wielka rdza. Saxo jest ok, kuzyn ma i jest zadowolony. Do sprawdzenia tylna belka, bo to największa wada tego modelu (regeneracja ok 800zł)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

17 Kwi 2017, 10:23

Nikt jeszcze nie zaproponował Lanosa który za ten hajs będzie w sam raz.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
No i jest jeszcze Nubira.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

02 Maj 2017, 21:52

Ciut odkopię temat by zapytać co myślicie o takim aucie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Nie za dużo sobie życzy? Czy może nie warty zachodu?
Sebixxu
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Poszukuję
0

02 Maj 2017, 21:56

Czarne blachy, ma go od nowości, masz dosyć świeży gaz (4 lata). Auto małe, stare, ze słabym silnikiem. Ale w tych pieniądzach, to może być niezła okazja i kupisz zadbane autko, o co jest baaardzo ciężko. :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

02 Maj 2017, 22:48

Właśnie tak szukam czegoś i szukam i to jest tragedia czasami, "nic nie ma". A zwłaszcza kiedy człowiek nie bardzo się zna i nie bardzo umie łapać okazję. Cena wydaje się trochę zbyt wysoka ale myślę że za 3000zł można by już brać. :)
Sebixxu
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: Poszukuję
0

03 Maj 2017, 10:11

No tak najlepiej żeby był za pół darmo i pełnosprawny :roll: jeśli auto jest w dobrym stanie to cena jest jak najbardziej odpowiednia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0