Auto do 35 tyś, benzyna.

31 Paź 2021, 12:59

Dzień dobry,
mam zamiar kupić auto do 35 tyś, mam kilka typów i chciałbym zapytać o opinię. Jeśli chodzi o wymagania to:
- sedan
- od 2014 roku
- benzyna/benzyna gaz
- tempomat
- podgrzewane siedzenia
- kierownica multifunkcyjna
- jeśli chodzi o silnik to ekonomicznie, do 1.6 max, ewentualnie coś większego z lpg.
- możliwie niskie koszty eksploatacji auta
- w planach są podróże po Europie, fajnie by było wsiąść i nie martwić się, że znowu coś może się zepsuć (w miare możliwości oczywiścię :P )

Rozglądam się między takimi autkami jak:
Kia Rio
Skoda Octavia
Volkswagen Jetta

Z góry dziękuje za opinie, chętnie wezmę pod uwagę również inne marki
Bordonous
Nowicjusz
 
Posty: 4

31 Paź 2021, 13:36

Nie Rio tylko Ceed jeśli już, bo Octavia i Jetta to właśnie ten segment.

Co do "ekonomicznego" 1.6. Mało palić nie będzie bo nowsze auta są cięższe, do tego taki wolnossący silnik nie jedzie, na trasach szybkiego ruchu obroty są wysokie - więc i spalanie rośnie.

Opcja dobra dla kierowcy który nie wymaga niczego poza odpychaniem się i brakiem wyprzedzania TIRów :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Paź 2021, 14:01

Jeśli chodzi o Ceed to wizualnie mnie nie przekonuje, tym bardziej że słabo z dostępnością jeśli chodzi o auta w sedanie. Co do spalania to racja. Jestem otwarty na inne propozycje :D
Bordonous
Nowicjusz
 
Posty: 4

31 Paź 2021, 16:31

Ciężko będzie z tym rocznikiem w tym budżecie. Sprawdzałeś średnie ceny samochodów na serwisach ogłoszeniowych?
Może Opel astra J w sedanie?
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

31 Paź 2021, 17:01

Generalnie rocznik jest do nadciągnięcia w dół, znalazłem kilka ofert, zamieszczę poniżej:

1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Skoda 1.4 tsi, ale z tego co czytałem na forum to eksploatacja tanio nie wyjdzie, jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić


2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tutaj podobnie

3.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Te optimy też ładnie wyglądają, duża pojemność, ale jakby zamontować w takim aucie instalacje LPG? Nie mówię konkretnie o tym ogłoszeniu, ogólnikowo.

4.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ta Kia Rio w niższej cenie też nie wygląda źle. Serdecznie dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Bordonous
Nowicjusz
 
Posty: 4

31 Paź 2021, 17:41

Bordonous napisał(a):Jeśli chodzi o Ceed to wizualnie mnie nie przekonuje, tym bardziej że słabo z dostępnością jeśli chodzi o auta w sedanie
nie chcę niszczyć Ci dzieciństwa, ale z Octavią w sedanie też może być problem :ok:

Generalnie może być ciężko spełnić warunek 2014+ i LPG, bo większość dobrze dostępnych aut jest na wtrysku bezpośrednim (co ekonomicznie w zasadzie wyklucza gaz).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Paź 2021, 17:47

Za jakis czas będę miał gotową jette w hybrydzie moze by Cie interesowało, jak coś to zapraszam na PW
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Lis 2021, 00:15

Bordonous napisał(a):1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... DHzM9.html
Skoda 1.4 tsi, ale z tego co czytałem na forum to eksploatacja tanio nie wyjdzie, jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić

Nie rozumiem, boisz się kosztów utrzymania zwykłej krajowej, fabrycznej Octavii 6 -letniej 1,4 ale 11 letnia Kia, 2,0 turbo po modyfikacjach podwajających moc na 300 koni już jest ok? i to bez opcji bezwypadkowości?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Lis 2021, 02:04

Nie myślałem dokładnie o tym aucie, bardziej nad silnikami 2.0. Gdyby zamontować LPG nie wyszłoby to aż tak tragicznie, ale jak kolega wyzej wspomniał może nie być takiej możliwości. Nie ukrywam, że do aspektów wizualnych też przykładam duża uwagę. Jestem totalnym laikiem, do tej pory poruszam się seicento także proszę o wyrozumiałość
Bordonous
Nowicjusz
 
Posty: 4

02 Lis 2021, 18:09

Nikt nie wspomina o megane3 czy tipo
KonikPolny
Nowicjusz
 
Posty: 38

02 Lis 2021, 18:44

bo nie da się kupic dobrego tipo do 35k a megane 3 nie występuje w sedanie?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2417
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Lis 2021, 20:39

franccc napisał(a):bo nie da się kupic dobrego tipo do 35k
bzdury plecisz, na lajcie w tych pieniądzach da sie kupić tipo, co więcej to fajna propozycja (4 os to do samego bagażnika zmieści :P) ale czy koleś zaakceptuje gabaryty tego auta gdy celował w picanto czy UP? :unsure:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2021, 18:34

Chyba pomyliłeś tematy, Tipo jak najbardziej spełnia wymogi i jest spoko opcją.
Gość114260
 

03 Lis 2021, 18:56

Jaja sobie robicie? Ma być sedan i benzyniak. Nieuszkodzonych tipo jest do 35k na rynku kilka/kilkanaście sztuk z czego większość po taksówkach. Już nawet nie mówiąc o dobrym stanie technicznym i braku poważniejszych przygód
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2417
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Lis 2021, 20:29

franccc napisał(a):Jaja sobie robicie?
to Ty sobie jaja robisz, najtańsze jeżdżące z przebiegiem ok 150-200k są juz po lekko ponad 20k a 35 nie wystarczy, wbiłem na olx. Cena 25-35, przebieg max 150k, nieuszkodzony, jest 20 ogłoszeń, uważasz ze nie ma z czego wybrać? Ile ich obejrzałeś ze twierdzisz ze większość to złomy? A jak twierdzisz ze taksiarze jeżdżą autami w czystej benie to chyba coś z Tobą nie ten teges.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4