Auto do 40 000 zł- benzyna czy jednak diesel

06 Sty 2022, 15:48

Tom88T napisał(a):Gdzie Ty wyczytałeś, że Mondeo ma lepsze manuale od 508? I pod jakim względem są one lepsze?

Już nie pamiętam, jednak kojarzę że ktoś porównywał te oba auta i mówił, że w Fordzie biegi wskakują bardziej gładko ;) Sam nie mam porównania, więc nie wiem ile w tym prawdy, ale z tego co widzę jesteś właścicielem 508. Jakie opinie, polecasz?
dominik121995
Nowicjusz

Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.6 116KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2009

06 Sty 2022, 16:02

Osobiście nie zauważyłem, aby biegi nie wchodziły gładko. Złego słowa nie powiem.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z auta, fajne osiągi po remapie, spalanie na przyzwoitym poziomie (średnia z 28k km 6.19L, 80% drogi krajowe), miejsca wewnątrz wystarczająco ( mam 189 wzrostu). Ceny części moim zdaniem są śmiesznie tanie jak na ten segment. Co prawda przez rok użytkowania oprócz wymiany filtrów i oleju, wymieniane miałem amorki z przodu, bo jeden pękł, regenerowaną turbinę, bo się zacinała geometria przy maksymalnym obciążeniu i czyszczony FAP. Poza tym wszystko ok :) jeśli miałbym drugi raz kupować auto, to bym się zdecydował na ten sam model, może w wersji RXH, bo mi się mega podoba :D
Tom88T
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: 508
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2022, 19:45

Tom88T napisał(a):Osobiście nie zauważyłem, aby biegi nie wchodziły gładko. Złego słowa nie powiem.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z auta, fajne osiągi po remapie, spalanie na przyzwoitym poziomie (średnia z 28k km 6.19L, 80% drogi krajowe), miejsca wewnątrz wystarczająco ( mam 189 wzrostu). Ceny części moim zdaniem są śmiesznie tanie jak na ten segment. Co prawda przez rok użytkowania oprócz wymiany filtrów i oleju, wymieniane miałem amorki z przodu, bo jeden pękł, regenerowaną turbinę, bo się zacinała geometria przy maksymalnym obciążeniu i czyszczony FAP. Poza tym wszystko ok jeśli miałbym drugi raz kupować auto, to bym się zdecydował na ten sam model, może w wersji RXH, bo mi się mega podoba

Dzięki za odpowiedź. Co raz bardziej przekonuje się do 2.0 TDCI/ HDI oraz wyboru pomiędzy Mondeo a 508.

Pytanie czy któryś z Was miał możliwość bezpośredniego porównania tych dwóch aut, ciekawią mnie opinie, główne różnice.
dominik121995
Nowicjusz

06 Sty 2022, 20:29

ja miałem.....oba bdb, ciężko stwierdzić które lepsze. :lol:
toyman40
Początkujący

07 Sty 2022, 17:07

toyman40 napisał(a):ja miałem.....oba bdb, ciężko stwierdzić które lepsze.

No to pomogłeś :D
Dajmy przykład funkcjonalność- tutaj chyba Mondeo jest nieco lepsze (niektórzy narzekają na małą ilość schówków w 508)?
dominik121995
Nowicjusz

07 Sty 2022, 17:20

Technicznie obydwa ok, w obydwu dużo miejsca. 508 trochę wygodniejszy, z nowocześniejszym designem i często lepszym wyposażeniem (jeśli to komuś potrzebne). Mondeo do bólu poprawne, może minimalnie tańsze w eksploatacji.
Zwróciłbym uwagę na inną rzecz - szukając mondeo i mając w kieszeni 40k jesteś królem na rynku, kupisz najlepiej wyposażony i najbardziej zadbany egzemplarz jaki tylko jest możliwy z ostatniego roku produkcji. W przypadku 508 już niekoniecznie :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tablica rejestracyjna przypisana do samochodu
    Na początku roku czyli dokładnie 31 stycznia 2022 zaczęły obowiązywać przepisy pozwalające na pozostawienie aktualnych tablic rejestracyjnych samochodu przy zmianie właściciela i niezależnie od regionu polski. Aktualnie kupując ...
    Czym tak naprawdę jest tuning samochodów?
    Zakup nowego samochodu to dla wielu osób bez wątpienia ważne wydarzenie. Dla każdego oznacza ono jednak co innego. O ile dla większości z nas nowy samochód to po prostu środek transportu do pracy, sklepu czy ...

• 07 Sty 2022, 17:34

508 będzie mniej problematyczne od Mondeo, do tego duzo lepiej wygląda ale to kwestia gustu, Mondeo to tylko Titanium
    Trevor
    Początkujący

Prawo jazdy: 09 10 2010
    Przebieg/rok: 14tys. km
    Auto: Opel
    Paliwo: Benzyna

07 Sty 2022, 17:51

W czym będzie mniej problematyczne? Dlaczego niby titanium?
    franccc
    Stały forumowicz

07 Sty 2022, 18:30

Mondeo w dieslu to jedna wielka flota i ogromne przebiegi, wyeksploatowanie itd. Nie mówię że PSA to są super auta ale jednak takie 508 we Flotach nie jeździło i nie jest to co 2 auto na ulicy, no i wygląd, Mondeo w innej wersji niż titanium tzn słabszej to dla mnie dramat.
    Trevor
    Początkujący

07 Sty 2022, 18:38

Skąd Ci ludzie się urywają?

Może 508 nie jeździło we flotach, bo jest gorsze? Na to nie wpadłeś? :lol:

Wiesz że w Mondeo siedzi HDI?
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

07 Sty 2022, 18:53

Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem bo chyba nie zrozumiałeś

(Idąc Twoim tokiem rozumowa to Skoda Fabia jest lepsza od 508 bo przecież we flotach jeździ)
    Trevor
    Początkujący

07 Sty 2022, 19:16

Idąc Twoim argumentem to wygląd decyduje że 508 jest lepszy.

Konkrety chłopie, bo z tym wyglądem i Titanium to się kompromitujesz.
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

07 Sty 2022, 19:35

Sam flotowym 508 jeździłem przez dwa lata :mrgreen: O szukaniu na siłę wyposażenia, którego się później nie używa szkoda dyskutować. Klimatyzacja, elektryczne szyby, tempomat, czujniki parkowania, więcej nie trzeba. Chyba, że się ktoś podnieca 10 letnim ekranem dotykowym, który działa jak pierwszy smartfon
    franccc
    Stały forumowicz

07 Sty 2022, 22:43

są tacy ludzie , nie liczy się stan techniczny tyko Panie a co on ma na wyposażeniu. :lol:
    Skąd się to bierze?
    Taka jest od zarania wieków natura człowieka, wszystko to co się błyszczy, co się świeci, niektórzy życie za to oddawali, np. złoto. :lol: diamenty, w aucie jest podobnie, wrzucić byle jaki wyświetlacz lcd, troche plastiku pochromować, i człowiek płaci za to jak za zboże. no bo jest kolorowy monitorek, kolorowe szkiełko z kolorowymi obrazkami (convers niektórzy na to mówią) , dużo przycisków, guzików, które robią różne rzeczy w samochodzie, niektórzy by nerkę oddali za kilka plastików i nalepek więcej zwane s-line czy m-pakiet :mrgreen:
    toyman40
    Początkujący

07 Sty 2022, 22:54

Jakoś dziwne że 508 ma przeważnie mniejszy przebieg niż takie Mondeo, poza tym wyposażenie tak, jak się nie używa to po co?
    Ale wygląd i wizualne aspekty to raczej każdy widzi

Z resztą klima, elektryczne szyby i tempomat są w autach za 1/3 tej ceny to po co w ogóle tyle wydawać jak ktoś tylko takie coś potrzebuje?
    Trevor
    Początkujący