Auto do 40 tyś

13 Lut 2019, 13:51

Witam,

Poszukuje samochodu do 40tys który będzie posiadał:

-Skrzynia automatyczna
-Minimum 150 koni
-Sedan, kompakt,coupe
-Rok od 2010 w góre


Przebieg roczny około 9 tys, codziennie do roboty w jedna strone 15km, zakopianka srednia prędkość 90km/h.

Samochód musi mieć przynamniej te 8s do 100.

Znajdę coś w tej cenie? Domyślam się że samochody takie jak Audi czy BMW odpada z tą ceną ale które inne możecie mi polecić?
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31

13 Lut 2019, 18:32

ramir napisał(a):Samochód musi mieć przynamniej te 8s do 100.


Przez to masz baaaaaardzo ciężko i szczerze mówiąc nic nie przychodzi mi do głowy. Nawet głupia astra 1.6T/180 ma 9s

Ogólnie to albo schodzisz z rocznika albo z osiągów
Możesz zerknąć na mondeo mk4 2.5T/2.0EB ale automaty nie mają jakiejś szczególnie dobrej opinii
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Lut 2019, 19:08

Właśnie tego się obawiałem chcociaż jakbym trafił na samochód z dobrymi osiągami i w miare przystępnym wyposarzeniem to mógłby to być manual lecz też nie wiem który model. Podobają mi się Audi A4 B8. Nawet kumpel mógby poszukać w niemczech ale czytałem że nie za bardzo rocznik 2010-11 a na wyzszy na pewno nie wystarczy 40tys nawet i 45
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31

13 Lut 2019, 19:27

To nie ma znaczenia bo w a4b8 benzyniaki to szroty - a taki silnik będzie najbardziej odpowiedni na Twoje przebiegi
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Lut 2019, 19:50

Kurcze a jakby zejść trochę z rocznikiem tak 08-09. Coś się znajdzie ?
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31

13 Lut 2019, 20:05

Żeby auto segmentu d rozpędzało się do setki poniżej 8s musi mieć co najmniej 200 koni a nie 150.
Możesz zerknąć na S60 ale tutaj automat to temat do dokładnego sprawdzenia
Masz to a4b8 ale tam silniki średnie i chyba przy napędzie na przód automatem był badziewny multitronic
Jest accord 2.4 ale nie wiem jak tam się automat sprawuje
Zostaje też insignia ale tam jakość wykonania i właściwości jezdne szału nie robią na tle konkurencji.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie
    W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault ...
    Toyota Hilux 1968 rok
    Projektanci pierwszego Hiluxa raczej nie byli świadomi, że to właśnie ta nazwa stanie się synonimem niezawodności. Hilux jest znany z tego, że nie sprawi zawodu w najtrudniejszych warunkach terenowych na świecie. W 2003 roku ...

13 Lut 2019, 20:38

A jakby iść tylko w komfort jazdy czyli max 9-10s to który samochód najlepiej by się sprawował? Ewentualnie jakby był jakiś ciekawy wygląd to kombi też by mogło być.
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31

13 Lut 2019, 20:52

Ja bym popatrzył też na BMW E90 ze 170 konnym 320i, wg producenta 8,2 do setki.
W tej kasie chyba dałoby się coś znaleźć.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lut 2019, 20:54

A takie coś np?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

13 Lut 2019, 21:00

1. Meeeega rzadka wersja i cena dość niska jak na takie coś
"
TO NIE JEST KOLEJNA OKAZJA Z NIEMIEC !!!!!!!

! ! ! CENA ADEKWATNA DO STANU AUTA ! ! !"

W sumie beka, bo sprowadzenie auta ze Szwajcarii jest droższe niż z Niemiec (Szwajcaria nie jest w UE) więc "cena adekwatna do stanu" to średnia reklama.

Ogólnie warto sprawdzić ze względu na unikalność wersji silnikowej w tym kraju.
2. Laguna w wersji 204 to manual, automat ma 170 i do tych 8s nawet się nie zbliży więc nie proponowałem
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Lut 2019, 21:31

Invi napisał(a):Meeeega rzadka wersja i cena dość niska jak na takie coś
"
TO NIE JEST KOLEJNA OKAZJA Z NIEMIEC !!!!!!!

! ! ! CENA ADEKWATNA DO STANU AUTA ! ! !"

W sumie beka, bo sprowadzenie auta ze Szwajcarii jest droższe niż z Niemiec (Szwajcaria nie jest w UE) więc "cena adekwatna do stanu" to średnia reklam


Ale to jest taki zwykły pierdoling ogłoszeniowy i nic więcej. Po wielkim dzwonie nie jest bo tanie auto, pewnie miał drobne uszkodzenia wizualne albo technicznie miał jakąś usterkę/ki. No i w CH Laguna nie trzyma ceny. Zwróć uwagę ile sztuk w Pl jest z CH.

Ale fakt kolo się zagalopował bo ma jedną z najtańszych sztuk w ogłoszeniach i pisze że stan adekwatny do ceny :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Lut 2019, 21:34

BMW fajnie wygląda ale nie wiem czy uda mi się przerzucić na napęd na tył bardziej myślałem o 4x4


Laguna sedan ładna tylko przez spalanie bym zbankrutował chyba. Takie 11l/100km to max

Kombi mi się nie podoba.

Zastanawiałem się jeszcze nad seatem leonem, cupry raczej nie dostane co by było najlepszą opcją ale FR od 150 koni jest sporo co o tym sądzicie ? Dodam że to nie musi być duży samochód ponieważ przeważnie jeżdżę sam .

Na przykład coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Lub wypatrzyłem jeszcze takiego cosik [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31

20 Lut 2019, 01:11

Witam, zastanawiam się nad kupnem Seata Leona a automacie rok 2010 Silnik: 2.0 TSI 16v 211KM 155kW
Skrzynia: Automatyczna

Kwota którą dysponuje 35k max 40.
Nie wklejam ofert bo są zaledwie 2 w polsce i raczej będę sciągać z zagranicy.

Co sądzicie o tym modelu? Akurat ten model ma ładniejszy środek od reszty z tego roku. Czy jednak szukać jakieś cupry w manualu ?? Choć i ten i ten model jest chyba z tym samym sylnikiem.
Ostatnio edytowany przez mike, 20 Lut 2019, 12:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz aktualny wątek, nie zakładaj kolejnych
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31

20 Lut 2019, 01:36

Mówimy wciąż o Leonie 1P?
Szukaj starszych odmian 2,0T - BWA lub BWJ czyli FR lub Cupra z lat poprzednich
Silniki typu CCZB 211 KM albo CDLD to nowsza odsłona i nie są polecane. (łańcuchowy rozrząd i wadliwe pierścienie - picie oleju)
Interesuje Cię 200 koni albo np 240 Cupra (były jeszcze limitowane jakieś mocniejsze)

tego typu (ale tutaj akurat handlarz ale jako przykład)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Leon to taki Golf V, tylko że ta generacja jest o tyle specyficzna że te auta wszystkie tak samo wyglądają..Leon, Altea, Toledo itd..co kto lubi.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

20 Lut 2019, 02:19

Interesowal mnie dokładnie taki środek [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] w tej ofercie akurat podejrzana cena bo był bity i mało przejechane. I chciałbym właśnie samochód z automatem a golf nie za bardzo mi się podoba z zewnatrz
ramir
Nowicjusz
 
Posty: 31