Auto do 4000 złotych/1000 euro i pytanie o rejestrację

Auto do 4000 złotych/1000 euro i pytanie o rejestrację

27 Lip 2014, 19:05

Witam. Tak jak w temacie - poszukuję samochodu za 4000 złotych lub 1000 euro. Co do wymagań - ma jeździć bo wiem że w tej cenie nic super się nie znajdzie. Myślałem nad kilkoma modelami:
- Toyota Paseo - z tego co widziałem za tą kwotę można mieć model już całkiem nieźle wyposażony tylko nie wiadomo jak z częściami
- Honda Civic - można za tą kwotę dostać Civica V ale blacha to tragedia
- VW Polo - nudny jak flaki z olejem ale ponoć zajebisty
- Opel Tigra - wiem że babskie ale są tanie

I druga sprawa przy okazji. Pracuję teraz w Niemczech i samochód będę w Niemczech używał ale jako że nie mogę go zarejestrować w Niemczech na siebie to zarejestrowany będzie w Polsce. Pytanie - czy bardziej opłaca się kupić samochód w Niemczech i płacić duże kwoty za sprowadzenie czy lepiej kupić w Polsce?

Dzięki za odpowiedzi :)
Bas91
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 08 2010
Auto: Nie mam

Re: Auto do 4000 złotych/1000 euro i pytanie o rejestrację

27 Lip 2014, 19:21

Bas91 napisał(a):- Toyota Paseo - z tego co widziałem za tą kwotę można mieć model już całkiem nieźle wyposażony tylko nie wiadomo jak z częściami

Bardszo tani serwies bo auto technicznie dużo ma w sobie ze starletki. Części blacharskie też są tanie.
Spalanie 6-6,5 pb i 7-8lpg.
Auto starej szkoły tojki czyli totalnie bezawaryjne, dobrze jadące .
Polo dla mnie jest przereklamowany ponieważ w wersji 8V bardzo dużo pali i wolno jedzie.
Tigra typowy gejowóz, silnik 1,4 16V jest imitacją 16V niby jedzie a nie jedzie.
Hanka ok.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Lip 2014, 21:03

szybki napisał(a):I druga sprawa przy okazji. Pracuję teraz w Niemczech i samochód będę w Niemczech używał ale jako że nie mogę go zarejestrować w Niemczech na siebie to zarejestrowany będzie w Polsce. Pytanie - czy bardziej opłaca się kupić samochód w Niemczech i płacić duże kwoty za sprowadzenie czy lepiej kupić w Polsce?

Raczej w Polsce lepiej, ponieważ odejdą Ci opłaty, które są nieodłącznym towarzyszem importu auta z zachodu. Chyba, że poszukasz auta w Niemczech na PL blachach:) Takich też tu nie brakuje:)
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

27 Lip 2014, 23:23

Przy tym budżecie nie baw się w sprowadzanie.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...
    Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...? Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył