Auto do 5-6 tys. zł (prawdopodobnie Anglik)

Auto do 5-6 tys. zł (prawdopodobnie Anglik)

03 Lis 2014, 23:08

Witam,
Razem z ojcem postanowiliśmy wymienić nasz dotychczasowy samochód (Nissan Primera P11), ponieważ już zaczął się sypać i naprawy pochłaniają zbyt dużo pieniędzy.
Samochód ma służyć do dojazdu do pracy (niecałe 20km poruszania się po mieście i 30km trasy dwupasmówką) i sporadycznie wieczornej jazdy po mieście. Robimy jakieś 12-15 tys. kilometrów rocznie. Ma być to samochód typowo roboczy, często trzeba zawieźć coś na działkę przyczepą itp.
Co do wyposażenia, to trochę komfortu by się przydało, tzn.: klimatyzacja, 4(?) poduszki powietrzne, wspomaganie, ABS, może komputer pokładowy i w miarę dobre nagłośnienie.
Tak jak wcześniej wspomniałem, auto będzie musiało ciągać przyczepę, więc najlepiej żeby od razu miało zamontowany hak. Auto nie musi rozwijać kosmicznych prędkości, wystarczy żeby dało się wyprzedzać z zapakowaną przyczepą samochody ciężarowe. Przydałby się także gaz. Najlepiej żeby samochód był dosyć pakowny, ale też bez przesady - kombivan nie jest nam potrzebny. Maksymalnie zwykły kombi.
Nie mam jakiś upodobanych modeli, rozważałem Audi a4/80/100, WV Passat, Toyota Corolla e11, Renault Laguna I. Z uwagi na zamiłowanie mojego ojca do zmiany samochodów auto najprawdopodobniej będzie służyć aż do zezłomowania.

Teraz dosyć istotna kwestia, ojciec napalił się na kupno samochodu w Anglii. 10 grudnia jedziemy do rodziny w Anglii i przy okazji ojciec chce kupić tam samochód. Co prawda byłem sceptycznie nastawiony do jazdy samochodem z kierownicą po prawej stronie, jednak wujek dał nam na tydzień Rover'a 75 żeby zobaczyć jak to jest jeździć anglikiem. Po tym troszeczkę moje zdanie się zmieniło, do jazdy w mieście samochód całkiem fajnie się sprawuje, aczkolwiek nie wiem czy dałbym rade jeździć tak na co dzień. Poszperałem trochę na stronie "autotrader" i do tysiąca funtów można znaleźć tam całkiem fajne auta, szczególnie przypadły mi do gustu A6 dosyć dobrze wyposażone z 99-02 roku.
Teraz mam dwa dylematy - jakie auto kupić i gdzie?
Frexor
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

Re: Auto do 5-6 tys. zł (prawdopodobnie Anglik)

04 Lis 2014, 06:09

Angliki u nas w kraju to bardzo kiepski pomysł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
0

04 Lis 2014, 15:51

Barol napisał(a):Angliki u nas w kraju to bardzo kiepski pomysł.

Dokładnie anglik w Polsce to dość kiepski pomysł, gdyż o ile po mieście może da radę to na krajowej tym ciężko będzie wyprzedzać.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
0

04 Lis 2014, 16:01

Żeby poruszać się Anglikiem w Polsce trzeba być idiotą i ja spotykając takiego na drodze najchętniej obiłbym mu twarz bo robi zagrożenie. A później są narzekania że dużo wypadków.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Scania serii R - najmocniejszy seryjny 730-konny silnik Scania serii R - najmocniejszy seryjny 730-konny silnik
    Podczas majowej prezentacji Scanii w Trier (Niemcy) poznaliśmy nową serię R wyposażoną w silniki V8. Wśród prezentowanych samochodów musiała oczywiście być Scania R z 730-konnym silnikiem. Jest to obecnie najmocniejszy ...
    Skoda Octavia Scout 2.0 FSI - dane techniczne Skoda Octavia Scout 2.0 FSI - dane techniczne
    Skoda Octavia Scout powstała na bazie modelu Octavia kombi ktora wyposaźona była w napęd 4x4. Wersja Scout miała inny styl i większe umiejętności do jazdy w terenie. Odpowiednio przygotowane nadwozie pozwoliło na uzyskanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      GTP Light