Auto do 5-6 tys. zł

Auto do 5-6 tys. zł

21 Mar 2014, 23:08

Witam wszystkich. Na początku chciałbym przywitać się gdyż jest to mój pierwszy post na Waszym forum. Zarejestrowałem się gdyż zamierzam zakupić auto i mam nadzieję, że w tym wyborze mi pomożecie.

Tak jak wspomniałem w temacie szukam aut do 5, 6 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o rejon w którym mieszkam to jest Wielkopolska Płd więc interesowałyby mnie oferty właśnie stąd.

Auto będę użytkował przede wszystkim na krótkich odcinkach w mieście. W trasie jestem okazjonalnie więc nie ma sensu się na to nastawiać. Z tego też względu nie potrzebuje raczej silnika o zbyt dużej pojemności.

Co do moich preferencji to poszukuje auta przede wszystkim mało awaryjnego i łatwego w naprawie z dość tanimi częściami. Oczywiście w miarę możliwość też względnie młodego co najmniej w roczniku powyżej 2000.

Także moje pytanie do Was. Na jakie auta zwracać przede wszystkim uwagę mając takie preferencje i taki niestety dość niewielki budżet do dyspozycji?
PiotrAntoni
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Auto do 5-6 tys. zł

21 Mar 2014, 23:21

Seicento
Punto II
Fiat Albea
Matiz :mrgreen:
Laguna I
elpolacco
Początkujący

Prawo jazdy od: 12 12 1990
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia

21 Mar 2014, 23:36

elpolacco napisał(a):SeicentoPunto IIFiat AlbeaMatiz Laguna I

Jak i nieśmiertelny, oraz wdzięczny w utrzymaniu Lanos :D
Moonset
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Piechotowóz.
Silnik: Dwa buty.
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

21 Mar 2014, 23:49

Z tego co słyszłem w punto 2 siada elektryka wspomaganie alternator i sa problemy z odpalaniem w zimie, czesci dostepne koszt utrzymania niby nie jest duzy , też myslalem nad zakupem tego autka ale ... komfortu jazdy zbytnio nie ma, slabo trzyma sie w zakretach, stosunek rocznika do ceny jest nawet atrakcyjny ale to chyba tylko tyle sa fanatycy i przeciwnicy jak wszedzie :)
Artur07
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 02 1986
Auto: Deat ibiza
Silnik: 1.8i
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

22 Mar 2014, 00:17

Artur07 napisał(a):Z tego co słyszłem w punto 2 siada elektryka wspomaganie alternator i sa problemy z odpalaniem w zimie, czesci dostepne koszt utrzymania niby nie jest duzy , też myslalem nad zakupem tego autka ale ... komfortu jazdy zbytnio nie ma, slabo trzyma sie w zakretach, stosunek rocznika do ceny jest nawet atrakcyjny ale to chyba tylko tyle sa fanatycy i przeciwnicy jak wszedzie

Fanatycy :D Zgrabnie to ująłeś :)
Moonset
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Piechotowóz.
Silnik: Dwa buty.
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

22 Mar 2014, 00:21

Większość ludzi polecało mi właśnie Lanosa lub jakiegoś Fiata stwierdzając przy tym, żebym nie brał pod uwagę aut francuskich (np. Peugeot i Renault) gdyż są drogie w utrzymaniu podobnie jak części do nich a dodatkowo są ciężkie w naprawie. Zgadzacie się z tą opinią?

Znalazłem takie autka, co o nich sądzicie?

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Różne marki, ale ze względu, że nie mieszkam w dużym mieście (Kalisz) to jednak tych ofert jest mniej.
PiotrAntoni
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. "Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

• Re: Auto do 5-6 tys. zł

22 Mar 2014, 00:36

wiec tak tez zastanawialem sie nad zakupem ibi ale mi odradzano z powodu awaryjnosci co do lanosa chyba najlepsza opcja tez powoli zaczynam sie przekonywac do tego autka silnik 1.6 chyba v8 z tego co mi wiadomo najlepsze silniki mowia ze wszystki silniki 1.6 Sr sa dobre ,alfa droga w utrzymaniu drogie czesci nie polecal bym fiat brawo nie wiem nic na ten temat a fiat punto juz sie wypowiadalem wczesciej :)
    Artur07
    Nowicjusz

22 Mar 2014, 00:44

Ok. Też powoli skłaniam się ku Lanosowi.

A jak to jest z tymi francuzami ? I poza tym jak to jest, że co przeglądam w sieci oferty sprzedaży aut to najwięcej jest zawsze Renault?
    PiotrAntoni
    Nowicjusz

22 Mar 2014, 01:00

co do francuzof to nie wiem ale wiekszosc nie poleca chociaz peugot 206 jest niczego sobie, ja jednak skusze sie na audi A3 lub vw golf 4 ale raczej na A3 1.6 SR tylko troszke funduszy trzeba dozbierac :) bo do tej kwoty co posiadam to raczej nic sensownego sie nie trafi :sly:
    Artur07
    Nowicjusz

22 Mar 2014, 09:00

Nie polecają ci co nigdy nie mieli,np taka Laguna I jest niczego sobie.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

22 Mar 2014, 12:10

A Alfe polecają? :mrgreen: może Astra F?
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

22 Mar 2014, 13:40

Nie znam się na tym dlatego pytam.

A co do Laguny to jak u niej jest z naprawą? Drogie części? Dosyć prosta w remoncie?
    PiotrAntoni
    Nowicjusz

22 Mar 2014, 13:59

Części tanie, auto proste. Ogólnie jeden z najlepszych francuskich samochodów :ok:
    Koniu
    Awatar użytkownika

22 Mar 2014, 14:58

a co sadzicie o Audi A3 97r. 1.8 5v w lpg stan licznika 170000 auto od osoby prywatnej silnik bez wyciekow 2 lata temu wymieniany rozrzad w tamtym roku tarcze z tylu swierzo po wymiane oleju na wyposarzeniu el.szyby , lusterka i szyber dach wspom.kierownicy abs jesli chodzi o karoserje to lapie juz na drzwiach u dolu zastanawiam sie nad tym autkiem mechanik mowil ze silnik bez wyciekkow . cena niby nie duza chcial 6500 ale ze to znajomy to odda za 5200
    Artur07
    Nowicjusz

22 Mar 2014, 15:07

No nie wiem czy jak kupisz będziecie znajomymi.. Upierasz się na to Audi a kasy nie masz.. Chcesz żeby sąsiedzi zazdrościli czy co?
    Koniu
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009