Auto do 5 tyś zł - jak najtańsze w utrzymaniu i eksploatacji

Auto do 5 tyś zł - jak najtańsze w utrzymaniu i eksploatacji

25 Sty 2013, 18:19

Witam, chciałbym kupić autko do 5 tyś zł. To co mnie interesuje to jak najmniejsze spalanie, nie kosmiczne oc, oraz ew. tanie części naprawa itd. Osiągi mnie nie interesują - to oczywiste, że nie chcę, aby auto muliło jak matiz, ale nie potrzebuję mocy itp. Auto ma palić jak najmniej!

Dużo dobrego słyszałem o golfach III dlatego to moja alternatywa. Znajomy ma i bardzo chwali, spalanie ma w granicach 6l oleju. Dużo dobrego słyszałem o lanosach i lagunach. Jak dla mnie wszystkie te auta są brzydkie, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Na pojazd mam zamiar wydać ze wszystkim do 5 tyś zł. (oczywiste, że jak się trafi igła od kogoś znajomego to dam 6, ale nie o to chodzi). Nie potrzebuję wypasów, ani nie dbam o markę, może to być nawet fiat :D Ważne, żeby jakoś wyglądał, miał w miarę ładny lakier, po prostu żeby to był dobry solidny, ekonomiczny, zadbany samochód. Jak np. wyżej wymieniony golf, lanos itd. Sam do tej pory jeżdżę M. E290 2.9l dieslem, dlatego ropniak jak najbardziej mi odpowiada, ale gazu się nie boję. Nie chcę kombi - chyba że igła. Takie są moje kryteria i wymagania. Mogę zapłacić za dobre fajne sprawne autko 3,5 tyś, lub za inny fajny model 5. Ważne, żeby było solidne i fajne. Po auto oczywiście pojadę ze znajomym mechanikiem. Was drodzy forumowicze jednak proszę o opinie o samochodach, które podałem. Oczywiście jestem otwarty na propozycje. Preferowana lokalizacja to okolice Poznania. Tak jak wspomniałem bardzo mi się dobrze ropniakiem jeździ, ale najważniejsze są $ więc gaz może być jak najbardziej. Dodatkowo lubię klime, elektryczne szyby, poduszki, itp. itd. ale nie jest to warunek konieczny. Bardzo proszę o pomoc w wyborze auta, silnika itd. Na prawdę zależy mi na ekonomicznym spalaniu. :)
Riseofme
Nowicjusz

Auto: Mercedes E290

Re: Auto do 5 tyś zł - jak najtańsze w utrzymaniu i eksploat

25 Sty 2013, 19:39

Nie sugeruj się daną marką. Przy takim budżecie trzeba przede wszystkim patrzeć na stan techniczny.
Ja bym na Twoim miejscu odpuścił sobie Golfy III, ciężko będzie znaleźć niezajeżdżony egzemplarz - te auta mają co najmniej kilkanaście lat, więc w przypadku diesli trzeba się liczyć z przebiegami 500+tyś km (na stan licznika nie ma co patrzeć).
W kwocie do 5000zł najłatwiej będzie trafić na przyzwoity model np Daewoo Lanosa, często od 1 właściciela. Części tanie, często egzemplarze z LPG.
Zbyszko
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 20 09 2000
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

26 Sty 2013, 10:49

A ja mu polecę Golfa 3, tylko w benzynie. Sam takiego kupiłem, nie jest zajeżdżony. Wystarczy tylko poszukać a nie brać pierwszego lepszego. Części też są tanie. A samochód pali lepiej niż niejeden nowszy.
Nie ma co się sugerować wiekiem i liczbą przejechanych kilometrów, to nie świadczy o stanie auta. Jedyne co to omijałbym diesle, bo na pewno w okolicach 500 tyś będą miały.
galakty
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

26 Sty 2013, 11:14

Zdecydowanie Daewoo Lanos.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

26 Sty 2013, 17:21

Dobrze, będę szukał lanosa od 1 właściciela z lpg. Po Poznaniu dużo tego jeździ jeszcze na czarnych rejestracjach, więc nie będzie problemu. Oczywiście będę patrzył na stan techniczny. :) Parcia nie mam, więc poczekam na coś w na prawdę dobrym stanie, a za tą kwotę mogę nawet trafić z klimą itd :)

Trafiłem na taką okazję, znajomy z tamtych okolic podjedzie jutro dla mnie zobaczyć te 2 autka, co sądzicie o tej skodzie? [link wygasł] jeżeli silnik, sprzęgło itd. będą w dobrym stanie to moim zdaniem okazja. Można nawet później w gaz zainwestować, skoda nie powinna palić więcej niż 6-7l. Dajcie jakąś opinie.

No i z czystej ciekawości proszę o opinie tego, bo wygląda całkiem ładnie w porównaniu do golfa, czy lanosa [link wygasł] śmiem podejrzewać, że będzie przeciorana, znajomy podjedzie zobaczyć. Dajcie tutaj również opinie i podpowiedzcie na co zwracać uwagę przy takich autach, bo nie wydaje się trudne doprowadzić takie auto do ładu...
Riseofme
Nowicjusz

26 Sty 2013, 17:27

Co do tej skody to Ty na serio .?
galakty
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Summer Cars Party 2013 za nami! / relacja Summer Cars Party 2013 za nami! / relacja
    W tym roku w drugi weekend września odbyła się VII ecycja największej motoryzacyjnej imprezy Summer Cars Party. Tym razem pierwszy raz w historii SCP mieliśmy dwa dni na odwiedzanie imprezy na lotnisku "Muchowiec" w Katowicach. ...
    [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...

• Re: Auto do 5 tyś zł - jak najtańsze w utrzymaniu i eksploat

26 Sty 2013, 18:03

A myślisz, że jak bym się znał, to bym na forum posty wypisywał? Tak, na serio. Proszę o opinie. :)
    Riseofme
    Nowicjusz

26 Sty 2013, 20:46

Przecież widać że to szrot jest. Fabia jest okey ale nie za te pieniądze.
    galakty
    Stały forumowicz

26 Sty 2013, 21:04

OK. A ta alfa jest sens na nią patrzeć? W każdym razie ja się rozglądam za lanosem, a jeżeli komuś przez przypadek coś ciekawego wpadnie w oko to poproszę o link, pozdrawiam.
    Riseofme
    Nowicjusz

26 Sty 2013, 21:15

Odpuść alfę, chcesz auto jak najtańsze w utrzymaniu, a alfa takim nie będzie. Nie ma sensu pakować się w coś, co będzie opróżniać Ci portfel.

Szukaj takiego Lanosa (chociaż w spalaniu to on tani nie jest, swoje potrafi wypić.. mniej pali 1.5 86km bodajże), Punto, Corsa .. Coś takiego. Nie zardzewieją i powinny jeździć ;)
    galakty
    Stały forumowicz

26 Sty 2013, 21:18

Jeżeli coś będzie palić 10l gazu, to nie wygląda to tak źle, teraz ME290 pali mi 10l ropy :)
    Riseofme
    Nowicjusz

27 Sty 2013, 10:11

Lanos jest dość fajnym autem ale ja bym jeszcze się rozejrzał za citroenem xara ale silnik 1.4 bym unikał tak samo w lanosie.
    ak83
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
    Prawo jazdy od: 01 04 2001
    Auto: honda civic Type-r
    Silnik: k20a2

27 Sty 2013, 13:26

To w takim razie jakiego lanosa szukać? Z rozważań postanowiłem pójść w gaz, więc jaki monotrek powinien wyjść najlepiej? Tak jak mówiłem, nie potrzebuje kopa, ale nie chce, żeby przy 90km/h się silnik mulił. No i lanos w dobrym stanie po 1 właścicielu zadbany itd. z klimatyzacją itp. Ile powinienem za takiego zapłacić?
    Riseofme
    Nowicjusz

27 Sty 2013, 18:08

Poszukaj z silnikiem 1.6 lub 1.8 z instalacją LPG,spali jakieś 10-12 L gazu więc nie jest tak źle. Poza tym do 5 tyś zł będziesz miał szeroki wybór Lanosów,popatrz także na Fiata Brave z LPG.
    Basston
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 05 1999
    Auto: Aveo
    Silnik: 1.4

27 Sty 2013, 18:39

Tylko że Lanos nie miał silnika 1.8,jesli chcesz dobry silnik pod gaz to szukaj 1.5 86KM (8zaworowa jednostka),uważaj na 1.6 (często lubią wypalać sie uszczelki pod głowicą).

Tutaj 2 wmiare wyglądające Lanosy
    [link wygasł]
    [link wygasł]:
    [link wygasł]: tylko brak zdjęc.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG