Auto do 6-7tys

Auto do 6-7tys

05 Maj 2013, 16:20

Witam, planuje zakup samochodu tak jak w temacie do 6-7tys (niewiele ale jak dla młodej osoby to i tak dużo).
Jestem młody więc w grę wchodzi raczej coupe - nie jest mi potrzebne duże auto, tylko dobrze wyglądające i sprawiające choć trochę frajdy z jazdy. Auto chce z LPG gdyż koszty eksploatacji wchodzą w grę bo nie pracuje na stałe (ostatni rok nauki), mało awaryjne i względnie wygodne dla 2 czasem 3 osób razem z kierowcą, mile widziana klimatyzacja. Modele które na ten czas wpadły mi w oko to:
- BMW E36 coupe ( tylko nie wiem z jakim silnikiem żeby w miarę jechało i nie zeżarło mnie)
- Mitsubishi Eclipse II (wiem ciężko w tej kwocie coś znaleźć ale od zawsze mi się podobało)
- Fiat Coupe (całkiem ładnie się prezentuje ale nie wiele wiem o tym aucie).
W grę nie wchodzą golfy (z tego względu że nie podoba mi się wcale i jest tego pełno), wszystkie małe auta bez widocznej tylnej klapy bagażnika (tak jak to jest w sedanie) lub chociaż delikatnej.

Wiem mam spore wymagania jak do kwoty którą dysponuję ale mam nadzieję że uda mi się coś ciekawego znaleźć. Proszę o sensowne odpowiedzi - za i przeciw danemu samochodowi, jego wady i zalety.

Z góry za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
Niuniek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 02 2013
Auto: jak na razie brak

Re: Auto do 6-7tys

06 Maj 2013, 01:19

Niuniek napisał(a):- BMW E36 coupe ( tylko nie wiem z jakim silnikiem żeby w miarę jechało i nie zeżarło mnie)

A co to znaczy? Ile mógłbyś płacić za 100 km? W złotówkach. Wiem że jak najmniej ale dokładniej. A np. sedan odpada?
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

06 Maj 2013, 06:28

A ja bym sobie odpuścił wszystkie te co podałeś i zainteresował sie czymś takim [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

06 Maj 2013, 19:16

Spalanie to tak w trasie do max 9/9,5 ,miasto do max 11 a jeśli chodzi o sedana to ewentualnie choć wolałbym coupe. Jeśli chodzi o megankę to jakoś mnie nie przekonuje, sąsiad ma 2 (jedna z 94 kupiona z polskiego salonu i 01 z niemiec) i obie maja co chwile jakiś problem, i nie przekonuje mnie stylistyka ani dźwięk silnika :(
Niuniek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 02 2013
Auto: jak na razie brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...
    Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie? Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie?
    Szukam auta minimum 2010r. z przebiegiem 100tys. Max., do którego nie będę nic musiał dokładać. Chcę aby miał bogate wyposażenie i spalanie na poziomie 7-8l. Oczywiście bezwypadkowy i od pierwszego właściciela – ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      S2020005