Auto do 6 tysiecy

Auto do 6 tysiecy

10 Maj 2015, 18:14

Witam!
Poszukuje auta do 5000-6000zl. Autko będzie użytkowane głownie w mieście, najlepiej benzyna+gaz, ale inne opcje też rozważam. Zależy mi na taniej eksploatacji (spalanie, części zamienne). Zależy mi głownie na kombiaku, ale jak się trafi coś sensownego w sedanie bądź hatchback (4 drzwi) to tez będzie dobrze. Jestem z Niemodlina (pod Opolem) i mogę podjechać kolo 100km w jedna stronę, ale jak się trafi coś dobrego to mogę dołożyć kilometrów.

1. Jak narazie to moją uwagę zwróciła Astra 2 w kombi, tylko tutaj są różne wersje silnikowe, 1.6 8V 75km bądz 116km i 1.8 16V 120km. Jakie sa Wasze opinie o tych silnikach?

2. Ford Focus GHIA roczniki 1999 w dół.

3. Honda Accord 1997r.
[link wygasł]

4. Nissan Almera
[link wygasł]
Jarcio85
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Auto do 6 tysiecy

10 Maj 2015, 19:31

Nissan to zgnitus. Mechanikę ma fajną ale blachę dyskredytuje to auto. W Acordzie bałbym się trochę prawdziwego przebiegu. Samo auto jest niezłe według "starej szkoły" ale ogólne wyeksploatowanie ,może być dla przyszłego posiadacz tematem nie do przetrawienia w kosztach reanimacji.
Astra ok tylko czy znajdzie się fajna za tę kasę..? oba silniki też ok ale ich specyfika jest diametralnie rózna. 1,6-75 na jednopunktowym wtrysku ,mułowaty ale bezawaryjny i niezniszczalny. Nie zakłada się do niego sekwencyjnego gazu więc koszt nowej instalacji to 1500zł.
1,8 116KM to 16V i charakteryzuje się dobrą dynamiką lecz nie jest najekonomiczniejszy. Fajnie znosi gaz ale lubi dolewki oleju. Z tym,że nie chłapie tyle co 1,6-16V... no chyba że jest wyeksploatowany.
Focus nie nadaje się do gazu.
Do 6K proponuję rozejrzec się za Nubirą w kombi,Laguną I lub Peugeotem 406. To w miarę solidne auta i jak zadbane ,to będą jeździć jeszcze kilka lat.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Maj 2015, 19:38

A jakiej Laguny szukać? Słyszałem ze poliftowa lub przedliftowa jest awarayjna, jak to z tym jest?
Jarcio85
Nowicjusz

10 Maj 2015, 20:50

Awaryjna to była II generacja,I jest ok.
Zobacz tą [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

10 Maj 2015, 21:52

Ciekawa ta laguna sie wydaje. Znalazlem w jej okolicy jeszcze taka astre:

[link wygasł]

Oraz w innej okolicy taka:

[link wygasł]
Jarcio85
Nowicjusz

10 Maj 2015, 21:58

Astra za 4k to śmiech na sali. Druga też tania ale już prędzej w lepszym stanie będzie.
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koncepcyjne modele Lexusa Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...
    Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo
    Zdaniem ekspertów i klientów, doceniających niekonwencjonalny wygląd i przełomowe technologie, Opel ADAM to prawdziwy krzyk mody. Najnowszym potwierdzeniem tej opinii jest renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo, ...

• Re: Auto do 6 tysiecy

10 Maj 2015, 22:18

Faktycznie, sprawdzilem i ta za 4k jest od handlarza... Warto iść w ten motor 120km? Czy lepiej szukac tej 1.6 8V 75km? Nie zalezy mi na dynamice tylko na malo awaryjnej jezdzie po miescie.
    Jarcio85
    Nowicjusz

11 Maj 2015, 06:08

Ta druga też od handlarza..

Może coś z tych?
    [link wygasł]
    [link wygasł] - wiem wiem zalatuje młodym ale wygląda dość przyzwoicie.
    [link wygasł] - przebieg przemilcze.. i zostanie kasa na zrobienie niedoskonałości.
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

11 Maj 2015, 08:34

Tak jak napisałem wcześniej 1,6-75 KM to najtrwalszy silnik w Astrze II.
    Laguna jest niezłym wyborem. Sam jeżdżę to wiem o czym pisze. W Lagunie I można polecić wszystkie silniki benzynowe. Zbadaj w warsztacie kompresje na cylindrach i ogólny stan auta. Powiem tylko tobie,że ja mam 2,0 8V -114 KM przed liftem silnik jest nadal na półsyntetyku a od wymiany do wymiany oleju nie dolewam oleju,a mam ponad 300 tys przebiegu..! Z tym,że moja jest pewnie nie cofnięta licznikowo ,a inne mają mniejszy przebieg tylko na licznikach... Z resztą nie dotyczy to tylko Lagun. Materiały wewnątrz typu plastiki lepsze w przedliftach. jakość ..? To nie ma znaczenia czy przed czy po liftingu. liczy się stan techniczny na dziś. Jakbym miał szukać poliftowej to z silnikiem 1,6-16V -107KM (najekonomiczniejszy i nie powolny), albo 1,8-16 V -120KM. W przedliftowych szukałbym 2,0-8V.
    artur73
    Awatar użytkownika

11 Maj 2015, 18:51

Barol z tych od Ciebie to ciekawa wydaje sie byc ta BMKa

http://olx.pl/oferta/sprzedam-bmw-e36-l ... dc96274af7 - wiem wiem zalatuje młodym ale wygląda dość przyzwoicie.

artur73 szukam w okolicy laguny przed liftowej, ale jak na razie na nic ciekawego nie natrafiłem. A co do astry to mam mieszane uczucia, szczególnie po opinii Konia ze z tym budżetem to mogą być zajechane.

Wynalazłem jeszcze takie auta:

1. Opel Vectra
    [link wygasł]

2. VW Golf IV
    [link wygasł]

3. Honda civic
    [link wygasł]
    4. Mazda 626
    [link wygasł]
    5. Seat Cordoba
    [link wygasł]

6. Audi A4 - ale to z ekonomia chyba niema nic wolnego... Chyba bity bo rdza go łapie
    [link wygasł]

Powiedzcie mi o co chodzi z tym gazem, w niektórych modelach na silniku są takie części od gazu (jak mniemam wtryski) koloru niebieskiego (ja w tej A4) a w innych są koloru czerwonego. Co to oznacza?

7. BMW a tutaj znalazłem "prafdziwom okazje", co sądzicie?
    [link wygasł]
    Ostatnio edytowany przez Jarcio85, 11 Maj 2015, 21:13, edytowano w sumie 1 raz
    Jarcio85
    Nowicjusz

11 Maj 2015, 19:43

1.Wydaje mi się po dzwonie z przodu i z tyłu.
    2.Golf ok ale nie z tym silnikiem..
    3.Bardzo ładna,ja bym obejrzał.
    4.Jak wyżej :ok:
    5.Tylne prawe nadkole chyba zaczyna brać ruda,błąd w mocy silnika (powinno być 60km) poza tym ładna.
    6.Po przejściach skoro ta rdza widnieje..
    7.Ulep.. 6900zł za E39 :no: jeszcze prawie nowy gaz..
    Barol
    Awatar użytkownika

12 Maj 2015, 08:30

Jarcio85 napisał(a):Powiedzcie mi o co chodzi z tym gazem, w niektórych modelach na silniku są takie części od gazu (jak mniemam wtryski) koloru niebieskiego (ja w tej A4) a w innych są koloru czerwonego. Co to oznacza?

Kolorowe są 4 kostki ...(4 cylindrowy silnik) . Tak to wtryskiwacze. poszczególne firmy tak klasyfikują swoje wyroby. Nie istnieje zasada,że dany kolor jest lepszy. U każdego producenta lepszy może być inny kolor.
    artur73
    Awatar użytkownika

12 Maj 2015, 20:12

Barol na weekend, jak nic się nie zmieni, będę jechał obejrzeć ta Honde i Mazde. Zobacze co i jak.
    Artur dzieki za wyjaśnienie tej kweistii :)
    A co sądzicie Panowie o Astrze 1 oraz o Vectrze B? Cenowo nawet fajnie to wygląda a jak z awaryjnością i kosztami serwisowymi tych aut, na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Słyszałem ze silniki ecotec słabo tolerują gaz, ale ile w tym prawdy to nie wiem. W jakim przedziale cenowym szukać tych aut?
    Ostatnio edytowany przez Jarcio85, 12 Maj 2015, 20:16, edytowano w sumie 1 raz
    Jarcio85
    Nowicjusz

12 Maj 2015, 20:15

Na pewno Astra I? Bo mi się wydaje że chodzi Ci o II :mrgreen:
    Z ecotecami jest różnie,w Vectrze praktycznie każdy silnik to ecotec i jakoś śmigają. Poprostu wystarczy mądry gazownik który wie co się z czym je i tyle.
    Barol
    Awatar użytkownika

12 Maj 2015, 20:20

Pewnie ze wolałbym Astre 2 ale w moim budżecie będzie ciężko znaleźć w miarę egzemplarz z gazem...
    Jarcio85
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Tuning Show
      audi a8 d2
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Helikopter - loty wycieczkowe