Auto do 7 tys. - co powiecie o tych modelach

26 Mar 2021, 13:17

No to co powiesz o tym? Wizualnie super, wyposażenie super, tylko ten przebieg... Warto go obejrzeć? Bo to jednak Peugeot, nie Volvo, więc nie wiem, jak sobie radzi z takimi potężnymi przebiegami.

No i widzę, że to ogłoszenie wisi od kilku tygodni, więc pytanie, czy jest z autem źle czy po prostu ludzi odstrasza przebieg.

Aczkolwiek ja robię mało, więc pewnie w ciągu 3-4 lat użytkowania dołożę mu najwyżej 30K.
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

26 Mar 2021, 13:49

Osobiście poszukałbym raczej jakieś Astry G z 2007..2008 z niższym przebiegiem. Np. 1,4/90
Nie wiem czy kupno Peugota 307 za prawie 10k z takim nalotem ma sens.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2021, 15:07

demirbiras napisał(a):Nie wiem czy kupno Peugota 307 za prawie 10k z takim nalotem ma sens.


Po pierwsze 8300 do negocjacji to nie jest "prawie 10". Po drugie jest to jeden z najtańszych 307 tej generacji na rynku z benzyniakiem pod maską. Po trzecie spójrz na wyposażenie.

A teraz porównaj to z astrą 1.4/90, której jedyną zaletą jest cena i tylko kiedy niskie koszty są absolutnym priorytetem można ją rozważać. W każdej innej kwestii jest po prostu beznadziejnym autem

JerryLee napisał(a):No to co powiesz o tym? Wizualnie super, wyposażenie super, tylko ten przebieg... Warto go obejrzeć? Bo to jednak Peugeot, nie Volvo, więc nie wiem, jak sobie radzi z takimi potężnymi przebiegami.


V50 to technicznie ford focus więc takie raczej "volvo"
Ja bym obejrzał. Z zewnątrz wygląda dobrze, wewnątrz wygląda dobrze, zostaje tylko dokładnie sprawdzić zawias.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Mar 2021, 15:36

Ja bym obejrzał tą 307 bo wygląda przyzwoicie i zadzwoń do sprzedawcy o przebieg czy faktycznie taki jest.
Jak będziesz oglądał to na pewno zwróć uwagę na progi bo wydaje mi się że ten od pasażera jakby lekko ruda brała a w 307 lubiły gnić własnie progi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Mar 2021, 16:01

Invi napisał(a): Po drugie jest to jeden z najtańszych 307 tej generacji na rynku z benzyniakiem pod maską.

to teraz spójrz na takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

i odpowiedź sobie na pytanie kto normalny kupiłby za więcej takiego Peugota z przebiegiem prawie 500 tys ...
to niestety nie jest Hdi czy jakieś SDI

Pomijam już wiele problemów typowych dla 307 typu wyświetlacz, linki, przełącznik wielofunkcyjny, mechanizm biegów itd

A co do Astry - większy wybór egzemplarzy, niższe koszty utrzymania, młodsza, mniejszy realny przebieg....
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2021, 19:38

demibiras, po raz kolejny piszesz post z jakimiś wysrywami, które do niczego nie nawiązują. Wróć do liceum (jeśli do takiej szkoły w ogóle uczęszczałeś) i popracuj nad rozumieniem tekstu czytanego.
Ten 307 kosztuje dokładnie tyle ile wynosi jego realna wartość. Po co wrzucasz w ogóle ten link?

demirbiras napisał(a):i odpowiedź sobie na pytanie kto normalny kupiłby za więcej takiego Peugota z przebiegiem prawie 500 tys ...


420 to nie prawie 500, różnica to dobre 5 lat przeciętnego użytkowania auta
Kto "normalny" by to kupił? Każdy kto nie jest zaślepiony znaczkami i cyferkami na liczniku. Zdajesz sobie sprawę ile rzeczy można wymienić za 8k różnicy w cenie zakupu (już nawet nie biorąc pod uwagę kosztu założenia instalacji), które w ogóle nie muszą się zepsuć?

A co do Astry - większy wybór egzemplarzy, niższe koszty utrzymania, młodsza, mniejszy realny przebieg....

Czyli jest tania, to co napisałem wcześniej. Tania i tyle, innych zalet nie stwierdzono. Gówniany lakier, gówniane zabezpieczenie antykorozyjne, gówniany, twardy plastik, brak wyposażenia. Pomijam już kwestię designu i osiągów
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Century
    Producenci najbardziej luksusowych samochodów mają w swoich ofertach kabriolety - Rolls Royce oferuje model Dawn, a Bentley Continentala GT Convertible. A co, gdyby do tego grona dołączyła również Toyota? Japońska ...
    Lexus zwycięża w stolicy elektromobilności
    Po raz 8. z rzędu Lexus zwyciężył w norweskiej edycji badania satysfakcji klientów Autoindex. Mieszkańcy tego europejskiego kraju, który w największym stopniu postawił na elektromobilność najlepiej ocenili samochody ...

26 Mar 2021, 19:47

Zwróciłem uwagę właśnie na mocno skorodowane progi. Właściciel nic nie pisze o rozrządzie, więc pewnie trzeba będzie zrobić. Jeśli do tego dojdzie legalizacja butli i zrobienie progów to już cena podejdzie pod dychę.

A jak się ma awaryjność 307 i właśnie koszty eksploatacji? Rzeczywiście jak tak drogo i nieciekawie?
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

26 Mar 2021, 19:53

Rozrząd i tak musisz zrobić zaraz po zakupie. Odpuścić możesz kiedy dostaniesz fakturę na taki zabieg od poprzedniego właściciela a to może kilka % przypadków

Każde auto się psuje, tym bardziej kilkunastoletnie. Jeśli przejechało już ponad 400kkm to znaczy, że tragedii nie ma :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Cze 2021, 13:57

Co powiecie o tych dwóch autach:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do oferty na Olx wygasł]
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

04 Cze 2021, 14:19

Ostatni post jest z końca marca, mamy zaraz połowę czerwca jeszcze auto nie kupione?
Peugot niby ok ale opis zerowy a Focus cały poobijany
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Cze 2021, 15:23

Jest do wzięcia zadbany Leon.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Cze 2021, 20:01

No jeszcze nie kupione :P Ostatnio jakaś posucha na rynku wtórnym i trudno cokolwiek znaleźć. Jak kupię to na pewno się pochwalę, a na razie cały czas szukam. ;)

Focus jest poobijany, chyba jeżdżony przez kobietę :P Ale może stąd w miarę ok cena? Małe wgniecenia mi nie wadzą, a duże można wyklepać za jakieś 3-4 stówy.
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

04 Cze 2021, 20:48

JerryLee napisał(a):Focus jest poobijany, chyba jeżdżony przez kobietę Ale może stąd w miarę ok cena?


Sprzedaje kobieta więc pewnie ona jeździła.
Cena może i ok choć te wgnioty to i tak argument do zbicia ceny ale technicznie może być różnie (jeździła kobieta)..

Patrzyłeś na Leona?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Cze 2021, 10:49

JerryLee napisał(a):Ale czy to nie jest tak, że 20-letnie auto z 300K na liczniku z założenia będzie wątpliwe technicznie? Bo trochę mnie takie przebiegi przerażają, zwłaszcza gdy mówimy o autach od nowości budżetowych, a nie szykowanych pod długie przebiegi.


To tak na logikę tym lepiej, nie uważasz? Skoro były szykowane na mniejsze przebiegi i nadal jeżdżą, to wszystko już się rozpadło co miało się rozpaść i jest wymienione. :D
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna