Auto do 7 tys. - co powiecie o tych modelach

21 Mar 2021, 11:43

Panowie,
liczę na pomoc. Szukam dla siebie auta za +/- 7 tys. zł. Mam wstępny plan, czym się kierować i proszę o pomoc, czy jest ok. ;)

Moje wymagania:
- hatchback z gazem
- nie starszy niż 2005 rok
- nie więcej niż 200K-coś przebiegu
- podstawowe wyposażenie (el. szyby, klima, ABS)
- tani eksploatacji (prosta konstrukcja, dostępne tanie części)

Moje typy:
1. Ford Fiesta V
2. Peugeot 206
3. Peugeot 307
4. Chevrolet Aveo II
5. Renault Clio III

Wyższa półka (czy w tej cenie warto szukać?):
1. Peugeot 207
2. Ford Focus II
3. Opel Astra III

Czego nie szukam? Fiatów.

Proszę o porady, czy wymienione modele są warte uwagi. No i przede wszystkim - jeśli tak, to jakich wersji szukać, jakie silniki lubią się z gazem itp.

Z góry dzięki za pomoc!
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

21 Mar 2021, 15:26

Astra H i Focus 2 za 7 tys? Raczej odpada
Poszukaj Astrę G 1,4 oraz Octavię 1 tour 1,6
a reszta to segmenty B

Peugot 206 niby ok ale czy warto wydawać 7 tys?
Możesz dorzucić też Skodę Fabię.

JerryLee napisał(a):Czego nie szukam? Fiatów.
A dlaczego?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Mar 2021, 18:29

Octavia odpada, bo to jednak duże auto, a ja szukam kompakta. Fabia I czy II? Bo pierwsza Fabia to jednak paskudna w porównaniu do tych, które mam na oku.

Zresztą mam wrażenie, że u nas używane Skody to najczęściej są wytyrane po flocie, taksówce czy Uberze.

Fiaty mnie nie interesują, bo już jestem po dwóch i szukam czegoś innego.
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

21 Mar 2021, 18:47

demirbiras napisał(a):Astra H i Focus 2 za 7 tys? Raczej odpada
bez jaj, to już nastolatki. Coś już znajdzie.
JerryLee napisał(a):Octavia odpada, bo to jednak duże auto
Octavia, to Golf w przebraniu. Wcale nie jest znacząco większy od reszty. To kompakt.
Ale należałoby zacząć od początku:
JerryLee napisał(a):nie starszy niż 2005 rok
- nie więcej niż 200K-coś przebiegu
najbardziej bezsensowne wymagania, które od razu trzeba wywalić do kosza. Masz za mały budżet, aby wybrzydzać, a wymóg przebiegu - wybitnie bezsensowny, nie mający nic do kupna nastoletniego auta.

Typy masz ok, ale z 7k w kieszeni szuka się auta w najlepszym stanie technicznym, które jest najbliżej miejsca zamieszkania. Bez sensu jechać dalej niż 100km (a najlepiej szukać w promieniu 50km).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Mar 2021, 18:50

Seat ibiza III
Vw Polo IV
Fabia I
Fiat Grande Punto

Btw masz za wysokie oczekiwania względem budżetu.
ggg11
Początkujący
 
Posty: 59

21 Mar 2021, 20:10

mike napisał(a):
JerryLee napisał(a):nie starszy niż 2005 rok
- nie więcej niż 200K-coś przebiegu
najbardziej bezsensowne wymagania, które od razu trzeba wywalić do kosza. Masz za mały budżet, aby wybrzydzać, a wymóg przebiegu - wybitnie bezsensowny, nie mający nic do kupna nastoletniego auta.

Typy masz ok, ale z 7k w kieszeni szuka się auta w najlepszym stanie technicznym, które jest najbliżej miejsca zamieszkania. Bez sensu jechać dalej niż 100km (a najlepiej szukać w promieniu 50km).


Ale czy to nie jest tak, że 20-letnie auto z 300K na liczniku z założenia będzie wątpliwe technicznie? Bo trochę mnie takie przebiegi przerażają, zwłaszcza gdy mówimy o autach od nowości budżetowych, a nie szykowanych pod długie przebiegi.

Co do odległości, to nawet bardziej zawężam - szukam w Krakowie i max. 20 km od niego. Chcę na spokojnie podjechać w ciągu dnia, zrobić przegląd u mechanika, więc dalej się nie wybieram. :D

Natomiast wśród tych modeli, które wymieniłem raczej spotykam się z ofertami, które spełniają wymagania. Co do przebiegu - nie mówię, że np. 250K jakoś mnie przeraża, ale spotykałem modele z 300-400 na liczniku i tu już się trochę obawiam.

Generalnie patrząc po modelach jest tak, że te mniej znane można często znaleźć w lepszych cenach i - na pierwszy rzut oka - w dobrym stanie.
Na przykład Aveo - dosłownie kilka godzin temu oglądałem ogłoszenie na hatbacka 3-drzwiowego za 6500 zł z 2007 roku. Tylko teraz patrzę i już go nie ma. :shock:

I dlatego zastanawiam się nad takimi może mniej głośnymi modelami, bo mam wrażenie, że te popularne Golfy, Skody czy choćby Toyoty mają nieco zawyżone ceny.

Tylko tutaj chciałem podpytać, jak oceniacie wymienione przeze mnie modele pod kątem bezawaryjności, kosztów eksploatacji i gazowania.
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Ustąp pierwszeństwa na przejściu dla pieszych
    Choć główną funkcją przejścia dla pieszych jest umożliwienie bezpiecznego przedostania się na drugą stronę ulicy, to właśnie na pasach ginie najwięcej pieszych – w 2018 r. w takich okolicznościach śmierć poniosło ...

21 Mar 2021, 20:23

mike napisał(a):bez jaj, to już nastolatki. Coś już znajdzie.

Idąc tym tokiem rozumowania to Astrę J można wyrwać za parenaście tys - to też nastolatek...

JerryLee, Octavia i Astra G najlepsze oferty tego co szukasz tzn rocznik 2005 i stosunkowo mały przebieg...
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Mar 2021, 20:48

JerryLee napisał(a):Ale czy to nie jest tak, że 20-letnie auto z 300K na liczniku z założenia będzie wątpliwe technicznie? Bo trochę mnie takie przebiegi przerażają, zwłaszcza gdy mówimy o autach od nowości budżetowych, a nie szykowanych pod długie przebiegi.
wszystko fajnie, możesz szukać tego nastolatka z magicznym 190k, ale czy będziesz w stanie to potwierdzić, że on ma tyle? Bo na życzenie na liczniku możesz nawet startować od 0, tylko czy warto się, powiedzmy, oszukiwać?
Jest też druga kwestia, gdzie mały przebieg jest wręcz sporą wadą, natomiast chodzi tutaj o bardziej ekstremalne przypadki, typu 50k w 15 latku.

Na szybko przeszukałem OLX:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Coś bieda teraz w okolicach Krakowa...
Idąc tym tokiem rozumowania to Astrę J można wyrwać za parenaście tys - to też nastolatek...
nie skomentuję :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Mar 2021, 21:17

No właśnie trochę bida, ale śledzę na bieżąco sytuację, a jakoś bardzo mi się nie spieszy, bo obecnie wszystko robię zdalnie, więc do maja bez samochodu dam radę. Pozwolę sobie jednak wrzucać tu jakieś oferty, które wypatrzę.

A ten Colt jak wypada? Bo to mało popularny model. Co w razie napraw? I jak w ogóle pod kątem eksploatacji?
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

24 Mar 2021, 15:57

mike napisał(a):demirbiras napisał(a):
Astra H i Focus 2 za 7 tys? Raczej odpada
bez jaj, to już nastolatki. Coś już znajdzie.


No powiem Ci że trzymają cenę bo jakiś czas temu szukałem Focusa w granicach 7-8k i ciężko było o spoko sztukę.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Mar 2021, 16:57

zwłaszcza teraz kiedy używane samochody poszły o jakieś 2 tys. zł w górę
durateche
Początkujący
 
Posty: 97
Auto: Seat Leon III
Silnik: 1.6 TDI 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

24 Mar 2021, 19:43

durateche napisał(a):zwłaszcza teraz kiedy używane samochody poszły o jakieś 2 tys. zł w górę


Chcieliśmy idealności to będzie idealność... i złojone pupki tych co tak strasznie się jej domagali :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Mar 2021, 10:58

Co powiecie o tym: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

26 Mar 2021, 13:03

A takie auto: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kupilibyście coś z takim przebiegiem?
JerryLee
Nowicjusz
 
Posty: 45
Prawo jazdy: 18 09 2013
Auto: Brak

26 Mar 2021, 13:08

Masa aut z tych roczników ma takie przebiegi, po prostu niektóre skorygowane żeby w oczy nie raziło :mrgreen:
Przede wszystkim stan. Ostatnio ogladałem v50 2.4 pb, na blacie 410 a w środku i podczas jazdy prawie jak nowe auto
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km