Auto do 8 tysięcy dla studenta.

Auto do 8 tysięcy dla studenta.

24 Lis 2010, 19:27

Witam. Mam obecnie skodę felicie z 98 roku w gazie, silnik 1.3, trochę nie za bardzo nadaje się na trasę
Chciałbym ją zmienić na coś "lepszego".
Mam 19 lat, studiuje, miesieczny przebieg ok 1000-1200 km, z czego połowa trasa.
Potrzebuje auto wygodnego, w miarę dużego (podróżują ze mną 2 osoby, każda zabiera jakis bagaż),
nie psującego się czeto:D, "jakoś wyglądającego", taniego(przeciętnego) w eksploatacji.
Silnik benzyna+gaz albo tani diesel lub oszczędny benzyniak goły.

Cena do ok.8 tysięcy.

Jakie macie propozycje?
Potem dodam te auta, o których myślałem.

Pytanko 2 - honda civic VI 3d wejdą tam 3 osoby i bagaż? :D bo z zewnątrz wydaje się małe.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
damian1590
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

Re: Auto do 8 tysięcy dla studenta.

24 Lis 2010, 19:33

Moja propozycja to właśnie civic 6 wejdą spokojnie 3 osoby i do bagażnika co tam chcesz....silnik 1.4is za tą kase.... auto z zewnatrz malutkie ale w środku ogólnie jest dość dużo miejsca troszke rdzewieje szczególnie nadkola tylne... no ale jest niskie dobrze sie prowadzi po przesiadce ze skodu poczujesz spora roznice
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

24 Lis 2010, 19:42

E36 318is, ewentualnie z LPG. Ale jak z gazem to już lepiej wziąć 320i.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

24 Lis 2010, 19:42

No wlasnie ale to by bylo 1,4 bez gazu, bo jakos hunde gazowac nie wiem czy wypada:D a tak szczerze, to ponoć silniki w dupe dostają ostro. Tylko też nie wiem jak to jest. 1.4 nie ma zmiennych faz, tak jak jest to w przypadku 1.5 - ktoremu teoretycznie gaz szkodzi...

Co myślicie o gazie do 1.4 /1.5vtec?

Bo na benzin tak srednie 6,5-7 literow hmm:D Zreszta przeliczajac, na sekwencji w jakims silniczku np 1.8, 2.0 bede musiał na miesiąc zalewać benzyny za te 30-40 zł, żeby elegancko na benzynie odpalał, gazu będzie taki silnik brał średnio też te 10 literów(trasa+miasto) wiec 23 zl na 100km. przy moim przebiegu ok. 230 zl na miecha, do tego te 30-40 zl za benzin na sekwencji wychodzi 260 zl powiedzmy. a przy 7 literach na 1k km kosztować będzie 320:D do podziału między mną a znajomymi wychodzi gitara:D

Jak jest z częściami - cenami?

Teraz o BMW. Jak te silniki też radzą sobie z gazem? BO też różne opinie:(
Wiem, są samochody równie piękne jak civic, duże, ale też za tą kase jeszcze na gazie kupie zajechany rocznik 95:(

Proszę składać dalsze propozycje innych aut.
damian1590
Nowicjusz

24 Lis 2010, 19:48

Gaz w japończykach słabo się sprawdza, w BMW bez problemu. Tylko trzeba dobrać odpowiednie graty i gazownika, a nie druciarza. Rocznikiem się nie jeździ, BMW jak jest dbane to w wieku 20 lat nie ma się czego obawiać. Za tą kasę dorwiesz laleczkę z początku produkcji albo całkiem sensowny egzemplarz z okolic 93 - 95. Oczywiście w sedanie, z coupe będzie gorzej.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

24 Lis 2010, 20:00

1.5 vtec-e ma zmienne fazy rozrządu i pali mniej niż 1.4 przy kontrolce ekonomi(jest taka)6 litrów na 100 jedne i drugie można gazować nic sie nie stanie...silniki dostaja w dupe ale sa wytrzymałe ale przy zakupie warto sprawdzić kondycje bo też lubią spalić oleju :razz:
Bmw 318 sedan spali więcej przy gorszej dynamice ale też tolerują gaz najlepiej sekwencja w obu przypadkach z czesciami pewnie ceny zbliżone jeszcze bym polecał Audi 80 2.0+gaz duże wygodne wytrzymałe
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...
    Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie
    Doroczny raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu wykazał, że w Polsce liczba osób, które w 2016 r. poniosły śmierć w wypadku drogowym w przeliczeniu na miliard przejechanych kilometrów, jest ...

• Re: Auto do 8 tysięcy dla studenta.

24 Lis 2010, 20:26

No to ja polecę Peugeota 306.
    dervu
    Zaawansowany

Miejscowość: Lublin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Peugeot 106 XSi 16v
    Silnik: 1.6 16v TU5J4
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1992

24 Lis 2010, 20:34

nitro napisał(a):1.5 vtec-e ma zmienne fazy rozrządu i pali mniej niż 1.4 przy kontrolce ekonomi(jest taka)6 litrów na 100 jedne i drugie można gazować nic sie nie stanie...silniki dostaja w dupe ale sa wytrzymałe ale przy zakupie warto sprawdzić kondycje bo też lubią spalić oleju :razz:
    Bmw 318 sedan spali więcej przy gorszej dynamice ale też tolerują gaz najlepiej sekwencja w obu przypadkach z czesciami pewnie ceny zbliżone jeszcze bym polecał Audi 80 2.0+gaz duże wygodne wytrzymałe

Przy jakiej gorszej dynamice? Pisałem o modelu 318is 140km, Civic 1.4is 90km to osiągi dobrą klasę niżej, a ten 1.5 115km to z pół klasy niżej, bo chyba o tym 1.5 pisałeś, tak? No fakt, BMW spali z litr więcej, ale imo warto dolać tutaj. Samochód szybszy, klasę wyżej, no i premium, czyli z dwie klasy wyżej de facto.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

24 Lis 2010, 20:54

Tak tylko, że mało kto jeździ klasą z prostych przyczyn. Klasa auta jest ważna, że marka premium, że technologie, ale na to trzeba pieniędzy. Co z tego że kupi się stare auto marki premium, wysokiej klasy jak awaryjność i koszty utrzymania będą o wiele wiele wyższe.
    "Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
    Kierunkowskaz
    Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)

24 Lis 2010, 21:03

Dokładnie kierunkowskaz, ja nie będę mieć właśnie dużo pieniędzy na naprawy itp, bo jestem zwykłym studencikiem, który dostaje kase na utrzymanie od rodziców, co zarobi to przepije i dołoży do utrzymania i zaleje gaz/ropke(rope może kumpel załatwi po 3 zl z groszami, bo odliczenia vatu itp itp, ale z ropniaków to chyba tylko golf 3 1.9 tdi warty polecenia za tą kasę).
    Klasa klasą wiadomo, tylko kurcze martwię się, że klasy nie utrzymam. Ale ta klasa jest tak piękna:( i Civic też piękna i myślę, że będzie młodsza i tańsza w utrzymaniu.

Gdyby nie studia, brałbym odrazu bawarke:]
    Ostatnio edytowany przez damian1590, 24 Lis 2010, 21:04, edytowano w sumie 1 raz
    damian1590
    Nowicjusz

24 Lis 2010, 21:03

Wszystko zależy od egzemplarza, akurat E36 jest obecnie najtańszym w utrzymaniu BMW na rynku i raczej nie wyjdzie go drożej od takiego Japońca, który też ma nietanie części, a jak go ruda zeżre to już w ogóle się robią koszty.

Jeżeli się martwisz, że klasy nie utrzymasz, to daruj sobie BMW i japońca, kup jakiegoś Golfa SDI albo TDI 90km, jeszcze jak masz ropę po taniości, naprawdę to auto na pewno utrzymasz. Aczkolwiek coś za coś... Golf jaki jest - każdy widzi.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

24 Lis 2010, 21:10

Peugeot 306 nie podoba mi się ^ ^. Patrzyłem jeszcze nad Lagunka, nie będzie tak zajechana...ale francuz i nie ma duszy ^ ^ A czuje, że z Honda jak i z Bmka(o których zawsze marzylemmm) bym mógł rozmawiać i sluchać całymii dniamiii.
    Tylko żeby mi odpowiadała w miare często ^ ^ i nie wciągała ode mnie dużo kasiorki.
    A prawda jest taka, że chyba mniej zjechaną kupi się jednak Honde niż bawarke, to tylko moje przemyślenia, które zrodziły sie w tej chwili w głowie:].
    Namącone namącone<hehe> Będę rozglądał sie i za tym i za tym, znajde coś ładnego to kupie - chyba będzie to najlepsze wyjście.

A propo auto ma być na min. 3 lata i mam odczuwać radość z jazdy ^ ^

Dawajcie dalsze propozycje i komentujcie te już podane. :}
    damian1590
    Nowicjusz

24 Lis 2010, 21:17

Francuz nie ma duszy? Widac ze nigdy nie miales okazji sie przejechac francuzem w dluzsza trase...
    W moich żyłach płynie benzyna a zamiast serca pracuje turbina
    Marcin0116
    Początkujący

Miejscowość: WLS
    Prawo jazdy od: 19 12 2011
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Audi A4 B5, Ford Mondeo MKIII
    Silnik: 1.9TDI, 2.0 TDDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

24 Lis 2010, 21:22

ok, to zaproponuję coś z innej beczki, może daewoo lanos?

Za 8k zł znajdziesz 1.6 16v 100km z klimą, rocznik 99/00.

http://otomoto.forumsamochodowe.pl/daew ... 54637.html

http://otomoto.forumsamochodowe.pl/daew ... 51546.html

http://otomoto.forumsamochodowe.pl/daew ... 03323.html

Jeździłem kiedyś lanosem firmówką hatchback, nie jest to jakiś demon prędkości, ale auto nie waży zbyt dużo, do tego 100 parę koni i daję rade :wink:
    Ostatnio edytowany przez hades, 24 Lis 2010, 23:18, edytowano w sumie 1 raz
    hades
    Początkujący

Miejscowość: jesteś?

24 Lis 2010, 21:24

Hmm miałem, ojciec ma peugeota 307 sw 2004 rok z silnikiem 2.0, prowadzi się niby dobrze, silnik fajny, ale nie czuje chemi do niego ^ ^
    Wcześniej mial renaulta Scenica, też wszystko elegancko, ale jednak też to nie to.
    Niby nic się nie psuło itp, tanio się jeździło, dobre wyposażenie ale ...
    no właśnie ale.

O daewoo też myślałem, by taniutko wychodziło, ale troche wstyd podjechać po kumpli, dziewczynę, czy pod uczelnie. Zresztą nie wiem, może to tylko moje odczucie, bym wsiadł, przejechał się i zmienił zdanie.
    Na pewno daewoo przy szukaniu też uwzględnię, ale to już jako tą rozsądną wersję:]
    damian1590
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda