Auto do max 25k zł (Audi A4/A6, Ford Focus, Volvo S40 czy coś innego?)

15 Gru 2017, 18:21

Witam,

Budżet: ok 20 000zł, przy czym chętnie wydam mniej, a maksymalnie mogę pozwolić sobie na 30 000zł (wliczając najbliższe naprawy po zakupie), przy przejściu na głodówkę.

Rejon: albo kupię teraz coś w okolicach Wrocław-Lubin, albo będę szukał w Hiszpanii.

Użytkowanie: Codziennie 80km do pracy, po "autostradach", w weekendy wypady z dziewczyną za miasto, zakupy, w tym roku planuję dwie trasy po 6 000km i 8 000km (zapewne po pierwszej, na drugą się nie wybiorę samochodem) :mrgreen: .
Przy użytkowaniu problemem dla mnie będzie również to, że przeprowadzam się do Hiszpanii - problem z miejscami parkingowymi, dużo wąskich uliczek. Zakładam też, że po roku samochód będzie trochę poobijany.

Własne potrzeby:
- skrzynia automatyczna - nie jest to konieczne, ale chciałbym ze względu na moją dziewczynę,
- niezawodność - będę trzymał samochód w Hiszpanii, a tam nie spodziewam się ani dobrych, ani niedrogich, ani nie wolnych mechaników. Sam nie wiele potrafię, tyle co znajdę na internecie, tyle zrobię.
- estetyczność - aby jakoś się prezentował.
- hak holowniczy - dobrze aby był, ale przeżyję bez.
- dobra klimatyzacja

Z tego co oglądałem do tej pory, zainteresowały mnie najbardziej:
Audi A4 B7: (póki co mój faworyt obok A6 C6)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Audi A6 C6:
https://www.coches.net/audi-a6-20-tdi-4 ... -covo.aspx

Ford Focus MK2/MK3:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Mondeo.
https://www.coches.net/ford-mondeo-20-t ... -covo.aspx
https://www.coches.net/ford-mondeo-20-t ... -covo.aspx
https://www.coches.net/ford-mondeo-20-t ... -covo.aspx

Volvo S40 II:
(mam obawy co do części zamiennych i kosztów serwisu)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Skoda Octavia II:
(surowa w środku)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A może KIA Ceed? Albo cokolwiek co byście widzieli.

Boję się kupić samochód używany, szczególnie sprowadzany z Niemiec. Dlatego poszukiwania ograniczyłem do tych zakupionych w polskim salonie i z Hiszpanii (jednak nie znam tamtejszego runku, prawa, nic, dlatego wolę jednak kupić w Polsce). Szukam samochodów szczególnie z Wrocławia, bo mam tam swojego zaufanego mechanika.

Szczerze siedzę przy tym od wczoraj i oprócz bólu głowy nie doszedłem do żadnych wniosków. A, w ogóle po zakupie samochodu będę musiał nim zaraz pojechać 2800km.

Jak powinienem traktować przebiegi? Prawdopodobnie będę chciał samochód sprzedać za 2-3 lata.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.
exculibrus
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 03 2008
Auto: Nie mam

15 Gru 2017, 18:43

1. 2.0tdi/140ps w całej grupie vw to znane z awaryjności konstrukcje na pompowtryskach (cr wprowadzono w 2007 ale nie we wszystkich modelach, wtedy już było lepiej)
2 W focusie 2 stawiałbym na diesle 1.6/2.0 (konstrukcje psa)
3. Odpuść handlarzy, szczególnie aaa
4. Mondeo spoko
5. Volvo s40/v50 to technicznie to samo co focus 2, części zamienne identyczne, po prostu inaczej wygięta blacha i lepsze wnętrze.


Popatrz na autka.pl, car-mat,
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Gru 2017, 21:46

Jak możesz przeznaczyć do 30tyś na auto to szukaj S40 po lifcie (po 2007r.) To dobry budżet na zadbany egzemplarz. Nie licz na przebieg w dieslu poniżej 200kkm, ten z ogłoszenia to włóż między bajki (no i ten beznadziejnie spasowany zderzak) .
Spokojnie możesz rozejrzeć się za silnikami D5 lub właśnie 2.0D.
1.6D będzie Cię męczył na trasach.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

17 Gru 2017, 21:52

Dzięki za odpowiedzi.
Na tych stronach nic nie widziałem, poza jednym fordem. Volvo S40 będzie mi ciężko znaleźć, z Audi widzę, że podobnie (przy opcji - kraj pochodzenia: Polska). Póki co skupię się chyba rzeczywiście na Mondeo. Możecie ocenić te ogłoszenia?

Volvo

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford
Tutaj też pytanie, na jakie przebiegi powinienem patrzeć? Ile te samochody robią?

Póki co najbardziej mi się podoba, choć mocno naciąga mój budżet:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

1 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2. cena wydaje się dość wysoka. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

3 przeraża mnie przebieg, nie wiem czy po zrobieniu tym kolejnych 50-60k km uda mi się go sprzedać. Silnik inni niż polecaliście. Wyposażenie bajka. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


4
Jest w ogóle sens oglądać samochody z zagranicy? Cena kusi. Tylko boję się, że jeśli nie będzie powypadkowe, to będzie popowodziowe. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

5 coś mi tutaj nie pasuje, tylko nie wiem co. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


6
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

7 podobnie jak wcześniej, kusi mnie to wyposażenie środka:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

edit: znalazłem jeszcze coś takiego:
[link do oferty na Olx wygasł]

[link wygasł]
exculibrus
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 03 2008
Auto: Nie mam

17 Gru 2017, 22:34

Ja bym Tobie polecał pooglądać sobie to:
https://www.ipla.tv/Autosciema-odcinek-1/vod-6230761
bo samochodu w Polsce nikt Tobie nie kupi "online", każde auto trzeba dokładnie sprawdzić pod kątem bezwypadkowości (miernik grubości lakieru, pełne oględziny), bo nawet te zaznaczone z opcją "bezwypadkowy" bywają po wypadkach ... a opcja "Kraj pochodzenia - Polska" nic nie znaczy, równie dobrze może być powypadkowe.
Dlatego chyba tylko osoba, która ma gdzieś to co kupisz, może oceniać te ogłoszenia i dawać Tobie jakieś typy ot tak.
Przebieg z licznika bez konkretnego dowodu na jego prawdziwość wiele nie znaczy.

Masz jedno Mondeo z Danii:
1. przebieg:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... BBDAU35120
2. w systemie duńskim nie ma adnotacji o szkodzie na aucie (a to cenna informacja, bo duński system rejestruje auta po szkodach).
3. Auto wymeldowano w sierpniu 2016, eksportowano w styczniu 2017 z przebiegiem 176000km.
4. Było 2 właścicieli, pierwszy do lipca 2013, drugi od tej daty do sierpnia 2016.
Auta z Danii można fajnie prześwietlić w duńskich bazach danych, dlatego zamiast szukać "Kraj pochodzenia - Polska" polecałbym skupić się na duńskich, pomogę prześwietlić.
Ale i tak trzeba obejrzeć na miejscu, jak każde.
tomekdk
 

17 Gru 2017, 22:49

Jasne, wiem o tym. Dlatego szukam samochodów głównie z Wrocławia. Mam tam jednego zaufanego mechanika i kontakt do jednego rzeczoznawcy samochodowego (który już pomógł mi nie kupić jednego samochodu kilka miesięcy temu). Na pewno będę oglądał samochód przy stacji diagnostycznej, wraz z jakimś rzeczoznawcą. Chodziło mi tylko o to aby określić czy dany samochód jest wart spotkania i zainteresowania - aby płacić za oglądanie. I od którego wy byście zaczęli. Bo kompletie nie znam rynku, a co za tym idzie cen.

A co do tego z Danii:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ok, czyli teoretycznie póki co wszystko jest ok?

Aaa, a autościemę oglądam sobie gdy mogę. Póki co 4 odcinki za mną ;)
exculibrus
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 03 2008
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...
    BMW Z4: roadster przyszłości
    Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że na salonie NAIAS 2013 w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie ...

17 Gru 2017, 22:55

No najlepiej gdzieś blisko, żeby nie być rozczarowanym długą jazdą za autem.
Bodajże w 7 czy 8 odcinku będzie pierwsze auto, które nie będzie podejrzane :D
No taka wstępna selekcja tego z Danii pokazuje, że można dać szansę ... szkoda, że takich baz danych nie ma na każdym rynku.
Z drugiej strony - gdybym ja sprowadzał takie Mondeo kupując dobry egzemplarz z duńskiego rynku ... to by cena była wyższa o dobre kilka tysięcy zł. Pytanie też ... dlaczego ktoś sprzedaje po kilku miesiącach użytkowania.
tomekdk
 

18 Gru 2017, 18:12

To Volvo to rok produkcji 2007, wersja modelowa 2008, bardzo biedne wyposażenie, szukaj wersji momentum i będziesz zadowolony.
Rzuć okiem na to https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/vol ... z-dpf-061c
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008