Auto do miasta do 35 tys.

Auto do miasta do 35 tys.

20 Maj 2019, 19:32

Witam wszystkich serdecznie :)
przymierzam się do zakupu nowego (tzn. używanego :)) samochodu do w/w kwoty. Jakie warunki konieczne?
- silnik benzynowy (użytkowany przez 90% czasu w mieście, do tego raz na kilka miesięcy dłuższa trasa)
- skrzynia manualna
- najlepiej brak dwumasy
- rocznikowo najlepiej żeby był wyprodukowany po 2012 roku
- sedan/kompakt/kombi
- nie zależy mi żeby był demonem prędkości, raczej mam lekką nogę, ale fajnie jakby kogoś dało się wyprzedzić czasami, więc 120 KM myślę że to minimum
- oczywiście jak najmniejsze koszty eksploatacyjne i jak najmniej wad fabrycznych

Obecnie po przeglądaniu różnych stron, for, filmików z recenzjami powiem szczerze, że wiem mniej niż wiedziałem na początku... co do każdego modelu zdania są podzielone i każdy ma jakieś "wady", oczywiście wiem że nie ma aut bez wad, ale niektóre recenzje powodują, że jestem co raz bardziej sfrustrowany poszukiwaniami, dlatego chciałbym też zasięgnąć porady osób, które mogą mi coś podpowiedzieć :)
Modele jakie wpadły mi w oko:
- Hyundai i30 1.6 MPI (w GDI podobno obracały się czasem panewki? mają problemy z wyciekami ze skrzyni biegów? z tego co czytałem to GDI jest bardziej "przyjemnym" silnikiem jeśli chodzi o użytkowanie, jednak są z nim pewne problemy - prawda to?)
- Ford Focus Mk3 1.6 lub 1.0 Ecoboost - tutaj już jestem bardziej ostrożny, bo ile ludzi tyle opinii o Ecoboostach, ponoć mają problemy z układem chłodzenia? no i chyba mają koło dwumasowe wszystkie modele? chyba większe koszty eksploatacyjne niż w Hyundaiach?
- Citroën C4, Kia Cee'd - o tych autach wiem najmniej więc się nie wypowiem.

Pytanie co do wszystkich powyższych modeli - które byłoby najlepszym wyborem przy tym budżecie, zależy mi (tak jak pewnie każdemu) na jak najmniejszej awaryjności, kosztach eksploatacyjnych, na jak najmniejszym występowaniu poważnych usterek (spowodowanych wadami konstrukcyjnymi), żeby była duża dostępność części zamiennych oraz aby mechanicy "znali" te auta (obecnie jeżdżę Saabem więc proszę się nie dziwić tym wymogiem :D)

Oczywiście jestem również otwarty na inne propozycje, jeśli ktoś byłby w stanie polecić inny samochód.

Z góry dziękuję wszystkim za wypowiedź w tym temacie :piwo:
rbrt423
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...
    Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...

•