Auto do ok 22 tyś zł. Skoda Octavia, Audi A4, Dacia Sandero

Auto do ok 22 tyś zł. Skoda Octavia, Audi A4, Dacia Sandero

28 Paź 2011, 11:23

Hej! Szukam jakiegoś auta (benzyniak, może być z instalacją gazową, jeśli nie ma to ją zainstaluje).
Tak się zastanawiam między autami różnych klas i przedziałów czasowych.
1. Audi A4 B5 lub jak się uda B6 - fajnie wygląda, stonowane, mocna blacha, ale niestety boje się, że zawieszenie wielowahaczowe się będzie psuło i koszty utrzymania wysokie
2. Skoda Octavia I lub II - trwałe mechanicznie, wersja 2 już fajnie wygląda, ale jak z trwałością blach? Czy za 20 tyś wersja II będzie w znośnym stanie?
3. Dacia Sandero lub Logan MCV 7 osobowa - rocznikowo będzie młody(młoda?), ale podstawowe wersje są megaubogie (nawet brak wspomagania), lepiej wyposażone ok (klima, itp.). Zaletą na nasze drogi jest dość duży prześwit i mocne zawieszenie, dobrze znosi instalację gazową.
4. Opel Astra III - różne opinie słyszałem o tych autach
5. Może BMW e46? Ale chyba w tej kwocie tą będą padaki...

Od razu mówię, że Golf mi się nie podoba i nie chce :P
LOSMARCELOS
Początkujący

Miejscowość: 127.0.0.1

Re: Auto do ok 22 tyś zł. Skoda Octavia, Audi A4, Dacia Sand

28 Paź 2011, 14:56

Audi i bmw(do 22 tys dostaniesz ładny egzemplarz spokojnie) w serwisie na pewno tanie niebędą bo to segment premium.
Octavie to każdą generację mogę polecic tyle ze w pierwszej jest mało miejsca z tyłu.
Dacie będą najmłodsze i wydaje mi się ze to ich główne atuty.
Astra dość dobry samochód ale jak dla mnie nic nadzwyczajnego ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Za górami za lasami ;)

29 Paź 2011, 11:04

Z tych samochodów, które wymieniłeś wybrałbym BMW E46 ponieważ silniki benzynowe bardzo dobrze współpracują z gazem, podobnie Volkswagenowski 1.6 w Skodzie Octavi, jednak do 22 tys to tylko I gen. Jeśli chcesz Audi to do 22 znajdziesz w dobrym stanie B5 z 1.8T ale w tym wypadku gaz nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz też trafić na powypadkowe B6, ale tej opcji nie polecam. Na zadbane A4 B6 trzeba mieć ok 30 tys, podobnie z Octavia II.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

31 Paź 2011, 10:32

Raczej turbo odpada. Jesli chodzi o Audi A4 B5 to jeśli nie były powypadkowe to blacha w nich jest mocna, moi rodzice mają z 1995 roku i nie ma grama rdzy (oczywiście był po gruntownej konserwacji i dwa razy roku jest woskowane). Ciekawi mnie ta Dacia (sprzedawana np. w Brazylii pod marka Renault)... Dość duże auto i dobrze znosi instalację gazową... Tylko nie wiadomo jak z blachą w Dacii będzie za parę lat (np. jak w Focusach I okazała się lipna blacha, na gwarancji często były problemy).
Szkoda, że za 20 tyś nie da się kupić sensownej Octavi II. :(
LOSMARCELOS
Początkujący

Miejscowość: 127.0.0.1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
    Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
    [E] Alfa 166 3,0 / Legend III 3,5 / Peugeot 607 3,0 / Saab 9-5 I 2,3T [E] Alfa 166 3,0 / Legend III 3,5 / Peugeot 607 3,0 / Saab 9-5 I 2,3T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - silnik benzynowy o mocy powyżej 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 166 3,0 V6 - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      S2020005
      GTP Light
      Jaguar