Auto do ok 22 tyś zł. Skoda Octavia, Audi A4, Dacia Sandero

28 Paź 2011, 11:23

Hej! Szukam jakiegoś auta (benzyniak, może być z instalacją gazową, jeśli nie ma to ją zainstaluje).
Tak się zastanawiam między autami różnych klas i przedziałów czasowych.
1. Audi A4 B5 lub jak się uda B6 - fajnie wygląda, stonowane, mocna blacha, ale niestety boje się, że zawieszenie wielowahaczowe się będzie psuło i koszty utrzymania wysokie
2. Skoda Octavia I lub II - trwałe mechanicznie, wersja 2 już fajnie wygląda, ale jak z trwałością blach? Czy za 20 tyś wersja II będzie w znośnym stanie?
3. Dacia Sandero lub Logan MCV 7 osobowa - rocznikowo będzie młody(młoda?), ale podstawowe wersje są megaubogie (nawet brak wspomagania), lepiej wyposażone ok (klima, itp.). Zaletą na nasze drogi jest dość duży prześwit i mocne zawieszenie, dobrze znosi instalację gazową.
4. Opel Astra III - różne opinie słyszałem o tych autach
5. Może BMW e46? Ale chyba w tej kwocie tą będą padaki...

Od razu mówię, że Golf mi się nie podoba i nie chce :P
LOSMARCELOS
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: 127.0.0.1

28 Paź 2011, 14:56

Audi i bmw(do 22 tys dostaniesz ładny egzemplarz spokojnie) w serwisie na pewno tanie niebędą bo to segment premium.
Octavie to każdą generację mogę polecic tyle ze w pierwszej jest mało miejsca z tyłu.
Dacie będą najmłodsze i wydaje mi się ze to ich główne atuty.
Astra dość dobry samochód ale jak dla mnie nic nadzwyczajnego ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

29 Paź 2011, 11:04

Z tych samochodów, które wymieniłeś wybrałbym BMW E46 ponieważ silniki benzynowe bardzo dobrze współpracują z gazem, podobnie Volkswagenowski 1.6 w Skodzie Octavi, jednak do 22 tys to tylko I gen. Jeśli chcesz Audi to do 22 znajdziesz w dobrym stanie B5 z 1.8T ale w tym wypadku gaz nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz też trafić na powypadkowe B6, ale tej opcji nie polecam. Na zadbane A4 B6 trzeba mieć ok 30 tys, podobnie z Octavia II.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

31 Paź 2011, 10:32

Raczej turbo odpada. Jesli chodzi o Audi A4 B5 to jeśli nie były powypadkowe to blacha w nich jest mocna, moi rodzice mają z 1995 roku i nie ma grama rdzy (oczywiście był po gruntownej konserwacji i dwa razy roku jest woskowane). Ciekawi mnie ta Dacia (sprzedawana np. w Brazylii pod marka Renault)... Dość duże auto i dobrze znosi instalację gazową... Tylko nie wiadomo jak z blachą w Dacii będzie za parę lat (np. jak w Focusach I okazała się lipna blacha, na gwarancji często były problemy).
Szkoda, że za 20 tyś nie da się kupić sensownej Octavi II. :(
LOSMARCELOS
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: 127.0.0.1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach
    Toyota rozpocznie testy wodorowego sedana Mirai w Chinach. Firma sprawdzi możliwości adaptacji tej technologii w Państwie Środka. Jednocześnie japońska firma zadeklarowała, że wybuduje stację tankowania wodoru w swoim chińskim ...