Auto do około 10 tys zł.

Auto do około 10 tys zł.

12 Lis 2019, 20:51

Cześć! Powoli żywot mojego obecnego Peugeota 307 z 2002 roku dobiega końca, dlatego chcę rozpocząć poszukiwania jego następcy.
Mam na oku kilka modeli, te wymienię pod koniec, ale póki co chciałbym Was poprosić o jakieś sugestie.
Szukam auta najlepiej w hatchbacku, z silnikiem benzynowym lub dieslem bez dwumasy. 5 drzwiowy, z klimatyzacją minimum manualną. Auto będzie jeździć w proporcjach 80/20 miasto/trasa. Chciałbym żeby auto było przestronne przynajmniej w środku, posiadało myślę tę kwotę szyby sterowane elektrycznie - aczkolwiek wiem, że to zależy od egzemplarza.
Na oku obecnie mam Forda Focusa Mk II (czasami FL nawet znajduje), Opla Corsę D oraz Astrę H i Clio.
TomekMr
Nowicjusz

Auto: Peugeot 206

Re: Auto do około 10 tys zł.

13 Lis 2019, 00:14

Focus mk II będzie z początku produkcji (2005/2006) podobnie jak Astra (2004/2005).
Corsa D o dziwo trzyma cenę i może być ciężko znaleść coś sensownego.

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Lis 2019, 07:06

Po dobre auto to i mogę pół Polski przejechać, ale załóżmy Gdańsk - Olsztyn w promieniu 100km.
TomekMr
Nowicjusz

13 Lis 2019, 12:32

Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

15 Lis 2019, 20:10

Dziękuję za propozycje, Meriva i Fusion odpada ze względów na bardziej rodzaj minivana niż hatchbacka, nie odpowiada mi to zbytnio. Mazda 3 była oglądana bo miałem blisko, ale nie zachwyciła mnie i progi powoli puchną. Astra zbyt duże ryzyko w tej kwocie, nie zdecydowałem się oglądać.
TomekMr
Nowicjusz

15 Lis 2019, 23:53

Siemanko!
Ja od siebie mogę z czystym sumieniem polecić Golfa V, powinno spełnić Twoje kryteria. Miałem autko 4 lata, bardzo fajnie się prowadzi. Dosłownie nic się z nim nie działo. Ja dorzuciłem do niego gaz sekwencje i fajnie to działało. Jak ktoś ma zaciecie muzyczne to może do niego radio 2 DINowe wsadzić.

Także polecam przemyśleć :mrgreen:
jarekkozel
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
    Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
    Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady] Wymiana filtra powietrza - Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC [porady]
    Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC 140KM modelu produkowanym w latach 2006 - 2011? Wymiana filtra powietrza w tym modelu jest prosta i każdy sobie z nią poradzi bez problemu . Wystarczy ...

• Re: Auto do około 10 tys zł.

16 Lis 2019, 13:56

Golf 5 spoko ale nie za 10tys
    za 1.6 MPI z roczników 2003-2005 trzeba nadal wylozyc ok 13-15tys
    za 2007-2008r z niskim przebiegiem nawet 20-23tys
    Raziel11
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Wałbrzych
    Prawo jazdy: 21 03 2016
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
    Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
    Typ: Hatchback

17 Lis 2019, 13:50

To bym obejrzał na Twoim miejscu jak najszybciej..
    https://www.olx.pl/oferta/ford-focus-mk ... 5c8649c85d

To też warte uwagi według mnie https://www.olx.pl/oferta/opel-astra-h- ... 5c8649c85d
    Barol
    Awatar użytkownika