Auto gaśnie po wrzuceniu wstecznego

auto gaśnie po wrzuceniu wstecznego

06 Sty 2011, 11:46

mam punto 2 1,2 8v benzyna + lpg
samochód odpala normalnie gdy chce wrzucić wsteczny auto gaśnie, podobnie jest tez z pedałem hamulca, tak jakby wystąpiła przerwa w dostawie prądu. Problem sie troche nasila. Jakiś czas temu odpalenie na sprzęgle i wstecznym nie było problemem, teraz żeby wyjechać z garażu musze jeszcze mieć wduszony prawie do konca pedał gazu, bez wciśniecia gazu auto od razu gaśnie i wtedy zamiast wszystkich kontrolek lekko żarzy sie jedynie kontrolka od poduszki. Po cofnięciu kluczuka i ponownym przekręceniu świecą wszystkie. Zauważyłem ze właśnie po takim zgaśnieciu samochodu w miejscu gdzie powinny wyświetlac sie przejechane kilometry pod zegarem jest pusto, cofam kluczyk i od nowa przekręcam licznik kilometrów sie wyświetla, nie zeruje sie. wczoraj rano też mi tak robił przy odpalaniu na wstecznym przygazowalem i problemu nie bylo caly dzień, dziś rano od początku dodam jeszcze ze przy którymś ponownym rozruchu zostaje kontrolka od poduszki, wtedy odpalam auto raz kolejny i kontrolki nie ma
prosze o pomoc
marq999
Nowicjusz

Miejscowość: wlkp

Re: Auto gaśnie po wrzuceniu wstecznego

07 Sty 2011, 06:49

Sprawdź masę na silnik i karoserię, a także przewody prądowe w skrzynce z kablami obok akumulatora. Objaw jak przy pośniedziałych złączach.Jeżeli dzieje się to tylko po włączaniu wstecznego lub świateł stop może przyczyna być w tylnych lampach.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: Auto gaśnie po wrzuceniu wstecznego

07 Sty 2011, 14:42

gaśnie wylącznie przy wstecznym lub stopie, zajrzałem wczoraj do tylnych lamp, zarówki od stopu i wstecznego zrobily sie ciemne, a druciki takie jakby pordzewiale, gdy wyjąłem bezpieczniki od stopu i wstecznego problemu nie było
i dzieki jak sprawdze to dam znac;)

[ Dodano: 17 Styczeń 2011, 19:50 ]
złącza od lamp były troszke zabrudzone, po wyczyszczeniu niewiele sie zmieniło
okazalo sie ze to wina kostki stacyjki
marq999
Nowicjusz

Miejscowość: wlkp
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Mazda 3 I 2,0 / Lancer VIII 1,8 / Jetta A5 2,0 FSI / S40 II 2,0 [C] Mazda 3 I 2,0 / Lancer VIII 1,8 / Jetta A5 2,0 FSI / S40 II 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007r. Wytypowane modele do zestawienia: - Mazda 3 I 2,0 - 150KM - Mitsubishi Lancer ...
    Europejska premiera samochodu Volkswagen Jetta Hybrid Europejska premiera samochodu Volkswagen Jetta Hybrid
    Jetta Hybrid jest napędzana nowoczesnym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz silnikiem elektrycznym o mocy 20 kW – takiej samej, jak w XL1, jako skrzynia biegów montowana jest seryjnie automatyczna, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50