Auto klasy C lub D ale oszczędne :) 30.000 do max 45.000

Auto klasy C lub D ale oszczędne :) 30.000 do max 45.000

30 Lis 2015, 22:00

Hej ! :)
Otóż szukam samochodu klasy średniej , w miarę nowego.. ale też ... oszczędnego ...
Cena .. no mogę zawsze odłożyć kupno w czasie.

I tutaj mam dylemat .. Mieszkam w Holandii obecnie (Dlatego bardzo duży silnik nie bardzo wchodzi w grę) .. za jakoś pół roku wracam do Polski i wg. moich planów zostane minimum rok , później możliwe, że znów gdzieś wyemigruję, albo pójdę na studia więc gotówki może być mniej .

Tak więc czego wymagam ?
- Klima, podgrzewane lusterka, może podgrzewana przednia szyba jak się trafi?
- Samochodem możliwe, że będę robił trasy Holandia - Polska , dlatego szukam czegoś większego tj. większy bagażnik.
Diesiel/benzyna? Tutaj bez jakiejś większej preferencji, chciałbym , żeby zamykało się to w 6 litrach tj. spalanie kolo 30 zł , ale pamiętając, żeby nie zrujnowało mi portfela jadąc w Holandii do PL na autostradach .
- bagażnik ! 400 litrów minmum i chętnie liftback

Zastanawiam się nad EcoBoost .. owszem przy jeździe 80 ponoć spala 3.5 l , ale przy 120 ponoć srednio 5.5-6 ?
Bo diesel ? Kiedyś ktoś mi mówił "Jak diesiel to nowy " Obecnie mam Fieste i w sumie spoko.

Moje typy to:
Focus z Ecoboost
Mondeo z Ecoboost
Civic 1.4 140 KM - jeśli wierzyć ok 6 w trasie (najcześciej używam tak samochód) byłoby akceptowalne .. i UFO i ewentualnie ten nowszy .
Passat, bądź jetta, ale tutaj jaki silnik ?
Myślałem jeszcze o Priusie, ale jeśli zdecyduję się na studia .. i wyskoczy mi awaria na duży koszt ?

I w sumie .. mógłbym wybrać w tych cenach coś z Audi..kusi mnie A4... ale czy jest w moim przypadku sens ? "Fejm" większy, ale czy jako później student utrzymam takie cacko ? hehe Bo koszt będzie przecież większy.

Czy możecie dodać coś od siebie ? Będę wdzięczny. :)
PioreQ
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 03 2012
Auto: będziemy kupować :)

Re: Auto klasy C lub D ale oszczędne :) 30.000 do max 45.000

30 Lis 2015, 22:10

PioreQ napisał(a):Zastanawiam się nad EcoBoost .. owszem przy jeździe 80 ponoć spala 3.5 l , ale przy 120 ponoć srednio 5.5-6 ?

Nie żartuj, że wierzysz w te spalanie. W jednym z tygodników motoryzacyjnych zrobiono test:
Focus 1.0 125KM vs. Mazda 3 2.0 120KM

Mazda była szybsza, paliła mniej w mieście i na trasie przy dynamicznej jeździe. Focus spalił o 0,1l mniej od Mazdy przy spokojnej jeździe w trasie. A na hamowni okazało się, że Mazda ma "gratis" 20 koni więcej od Focusa.

Przy autostradowej jeździe Polska- Holandia diesel będzie idealny, do 45 tysięcy zerknij na:

Renault Megane III 1.6 dCi
Renault Laguna III 2.0 dCi
Ford Mondeo Mk IV 2.0 TDCI
Peugeot 508 2.0 HDI
Citroen C5 2.0 HDI
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

01 Gru 2015, 06:35

Często będziesz robił te trasy Holandia - Polska , jeśli nie to nie opłaca się brać Diesla szczególnie jeśli będziesz jeździł większość po mieście.

Chyba Ci chodziło o Civca 1.8 140 km :) 1.4 ma tylko 100 koni i nie opłaca się go brać. Na prawdę oszczędny silnik 1.8 spali mniej niż te Ecoboosty, choć na trasach nie jest zbyt wygodny.
Lepiej już rozglądnąć się za Accordem 2.0 / 2.4 lub 2.2
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

01 Gru 2015, 13:17

Ale jak przegoni diesla od czasu do czas na trasie będzie dobrze,jak na studia chce jeździć to też powinno być dobrze. Też zależy jakie odległości.
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...
    Co piesi robią na jezdni? Co piesi robią na jezdni?
    Może trudno w to uwierzyć, ale piesi leżą, siedzą i klęczą na jezdni. Ze statystyk policji wynika, że w 2016 roku zginęło w ten sposób w Polsce 81 osób, a 68 zostało rannych! Wśród wypadków spowodowanych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      GTP Light