Auto klasy F używane

Auto klasy F używane

19 Wrz 2011, 17:43

Witam, chcę kupić auto klasy luksusowej, oczywiście używane, i tutaj proszę o pomoc w wyborze forumowiczów, ponieważ będzie to mój drugi samochód (teraz jeżdżę fiatem stilo), więc nie wiem jaki samochód będzie dla mnie odpowiedni. Ale może najpierw powiem parę słów o sobie. Nazywam się Adam, mam 31 lat, mieszkam w Łodzi, jestem po studiach, aktualnie pracuję w prywatnej firmie, mam żonę i jedno dziecko w wieku 6 lat. Na samochód chcę przeznaczyć kwotę maksymalnie do 65 tysięcy złotych. Ma być on komfortowy, ale też mieć nie najgorsze osiągi, dobrze, gdyby posiadał silnik diesla. Wybieram między :
Mercedesem klasy S W220 (1998 - 2005)
Audi A8 D3 (2002 - 2010)
BMW serii 7 E65 (2001 - 2008)
Volkswagenem Phaetonem (2002 - teraz)

W nawiasach przedstawiłem w jakich latach była produkowana ta generacja.
sorantox
Nowicjusz

Auto: Fiat Stilo, 2.4 20V 170KM

Re: Auto klasy F używane

19 Wrz 2011, 18:49

Najlepiej jakbyś chyba przejechał się tymi modelami i zobaczył który Tobie najbardziej będzie odpowiadać, nie każdemu stylistyka E65 przypada do gustu, tak samo jak wnętrze A8 itp.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz

Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Auto klasy F używane

19 Wrz 2011, 18:54

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, iż koszty utrzymania wymienionych samochodów będą gigantyczne w porówaniu do Stilo. W VW wystrzegałbym się 5.0 tdi z biturbo. Koszty użytkowanie tego silnika robią wrażenie (np. regeneracja bi-turbo to koszt 6 tysięcy złotych, nowe pompowtryskiwacze z robocizna ok. 15 tysięcy złotych), więc lepszym wyborem będzie 3.0TDI. BMW przed liftem (a tylko takie znajdziesz w tej kwocie) trapiły problemy z elektryką. Jakość materiałów wewnątrz kokpitu pozostawia wiele do życzenia. Do tego bardzo kiepskie opinie chodzą o 740d. Natomiast w Mercedesie z tego co słyszałem duże problemy sprawia zawieszenie Airmatic. Szczerze mówiąc z wymienionych sprzez ciebie samochodów brałbym VW. Jest perfekcyjnie wykonany, świetnie się prowadzi i na dodatek jest bardzo wygodny a dzięki dużej utracie wartości masz większe prawdopodobieństwo na znalezienie sprawnego samochodu ;)
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50