AUTO KUPIONE OD NIEMCA ALE MA WŁOSKIE PAPIERY jak zarejestr?

AUTO KUPIONE OD NIEMCA ALE MA WŁOSKIE PAPIERY jak zarejestr?

20 Lip 2010, 08:42

Witajcie !
otóż mam problem - nie wiem czy jest on duży, czy da się jakoś z niego odpowiedno wyplątać.
Kupiłam auto od Niemca - ale mam włoskie papiery.
Jest dowód + wyrejestrowanie auta, na wyrejestrowaniu są dane właściciela z dowodu,
a na dowodzie na dole pieczątka jakiegoś komisu, no i na dodatek umowa kupna jeszcze z kim innym - nie wiem jak to się stało,że tego nie zauwazyłam.
Teraz pytania - co na to urząd celny?
czy nie powinnam mieć umowy z tym włochem co widnieje na dokumentach i wyrejestrowaniu? no i czy nikt nie czepi sie,że jest tam jakaś piezatka komisu/czy firmy włoskiej...? boje sie,że jak juz pójde do celnego to bedzie za późno by cokolwiek odkręcić i zrobić tak jak trzeba pomóżcie z kim w końcu powinnam mieć umowę?
m-sicher
Nowicjusz

Miejscowość: zielona góra

Re: AUTO KUPIONE OD NIEMCA ALE MA WŁOSKIE PAPIERY jak zareje

20 Lip 2010, 21:18

m-sicher napisał(a):boje sie,że jak juz pójde do celnego to bedzie za późno

Faktycznie trochę to zagmatwane.Myślę ze dobrze by było jak bys dorwał goscia ktory
się tym zajmuje zawodowo... :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: AUTO KUPIONE OD NIEMCA ALE MA WŁOSKIE PAPIERY jak zareje

23 Lip 2010, 08:24

1. Nikt nie będzie się czepiał, że kupiłaś samochód od kogoś innego niż ten co w dowodzie rejestracyjnym.
Najlepiej jak będziesz miała umowę z tym od kogo faktycznie kupujesz samochód - unikniesz ewentualnych problemów.
2. pieczątka komisu na dowodzie to stała praktyka we Włoszech - nie rodzi to żadnych kłopotów.

Jeżeli będziesz załatwiać wszystkie sprawy celno-skarbowe sama to tu możesz sobie wypełnić i wydrukować druki AKC-U, VAT-24, opłata recyklingowa, opłaty skarbowe a także wyliczyć akcyzę
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Silnik 2.5 TFSI - International Engine of the Year 2013 Silnik 2.5 TFSI - International Engine of the Year 2013
    2,5-litrowy silnik TFSI otrzymał międzynarodowe wyróżnienie dla najlepszego silnika roku 2013 "International Engine of the Year", w kategorii jednostek od 2 do 2,5 l. Tak zadecydowało jury złożone z 87 dziennikarzy ...
    Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
    Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      S2020005