Auto na dowód osobisty

Auto na dowód osobisty

12 Maj 2016, 15:19

witam , mam pytanie czy ktoś wie czy osoba która ukończyła 18 lat we wrześniu 2013 roku może dalej jeżdzić mini autem bez prawka?? Wiem , że zmieniły się przepisy w styczniu 2013 r. i teraz na takie minicar-y trzeba mieć prawo jazdy kat AM. Jednak na jednym portalu znalazłam info :

,,Prawa jazdy AM nie będą musiały wyrabiać:
- osoby, które najpóźniej 18 stycznia przyszłego roku osiągną pełnoletność;''

Czy zatem obowiązuje mnie jeszcze ten przywilej i nie bedę musiała robić tego prawka?? W styczniu 2014 r. już miałam skończone 18 lat.
gocha12
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17- 0- 0
Auto: cccccc
Silnik: ccc
Rok produkcji: 1924
0

Re: Auto na dowód osobisty

13 Maj 2016, 09:51

"Po zmianie przepisów osoby, które nie posiadają prawa jazdy, są pełnoletnie, a przed 19.01.2013 nie miały ukończone osiemnaście lat i chcą jeździć wyżej wymienionymi pojazdami muszą posiadać prawo jazdy przynajmniej kategorii AM."

Niestety, chodzi o rok 2013 czyli rok zmiany przepisów.
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
1

13 Maj 2016, 14:23

No cóż miałam iskierkę nadziei , że może mi się jeszcze uda. Zatem czy ktoś orientuje się albo robił te kategorię AM?? Z tego co wyczytałam na forum zdanie egzaminu na prawo jazdy kat. AM jest możliwe wyłącznie na… jednośladzie a mi nie jest potrzebne prawko na skuter tylko na minicar typu np ligier. A więc zmuszona będę do nabycia niepotrzebnej mi umiejętności jazdy motorowerem tylko po to, żeby po zdaniu egzaminu wsiąść po raz pierwszy w życiu do mini-auta i wyjechać na ulicę???
gocha12
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17- 0- 0
Auto: cccccc
Silnik: ccc
Rok produkcji: 1924
0

13 Maj 2016, 17:52

Jakąś podstawę prawną tych bzdur poproszę..
Jakie jeżdżenie autem czy mikrokarem na DO ??
Wybijcie sobie z głowy..
Zrób sobie normalne prawo jazdy kat. B a nie świruj..
Zamykam!
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Rejestracja samochodu z zagranicy krok po kroku Rejestracja samochodu z zagranicy krok po kroku
    Rejestracja samochodu z zagranicy ( Holandia ), bez tablic rejestracyjnych, kupiony w komisie. Przed kupnem samochodu robimy pierwszy przegląd techniczny w kraju. Po zakończonym badaniu ( bez znaczenia czy negatywnym czy ...

•