Auto nie odpala na benzynie!

17 Paź 2020, 19:47

Ford Mondeo Mk3 2.0 b/g 2002
Witam.
Auto kręci lecz nie odpala na benzynie. Zmuszony jestem awaryjnie odpalać na LPG. Gdy przejadę jakiś tam kawałek trasy i silnik się rozgrzeje przełączając na benzynę auto normalnie jedzie i nie gaśnie.
zakolak01
Nowicjusz

18 Paź 2020, 09:02

Któryś z czujników wariuje i daje błędne info do sterownika, trzeba by podłączyć pod kompa i sprawdzać po kolei. Sprobuj jeszcze odłączyć przepływke i wtedy spróbować odpalić
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 61
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

Wczoraj, 17:40

Podłączyłem się pod OBD (taką tanią kostką i telefonem bluetooth) i sprawdziłem temperaturę powietrza które dostaje sie do dolotu. Dziwnie pokazywało mi 29 stopni gdzie na dworze było tak z 9. Nie wiem czy mogę wierzyć w te informacje z takim amatorskim sprzętem.
zakolak01
Nowicjusz

Wczoraj, 21:21

Umyj czujnik temperatury i sprawdź czy coś się zmieni.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 61
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Silnik 1UR-FSE
    Turbodoładowaniem nie dysponuje natomiast 4,6-litrowy silnik 1UR-FSE. Tę jednostkę Lexus również montował pod maską swoich największych i najbardziej komfortowych limuzyn. W latach 2006-2017 motor był dostępny w modelu ...
    Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.

•  
    • Warto przeczytać