Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie

Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie

19 Kwi 2018, 23:46

To już 8. edycja targów pojazdów zabytkowych Auto Nostalgia która stała się historią. W miniony weekend na warszawskim stadionie PGE Narodowy zgromadzono kilkaset samochodów z różnych epok, które zabrały zwiedzających w niezwykłą podróż w czasie.
Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie Ford T na Stadionie Narodowym
Na zwiedzających czekało kilka naprawdę wyjątkowych klasyków. Najstarszym z pośród aut zgromadzonych na stadionie był Ford T z 1916 roku. Towarzyszyły mu takie samochody jak brazylijska Puma GT, Porsche 356, będące pierwszym autem niemieckiej marki, polska Syrena 102, Francuski Citroen DS czy Buick Special na charakterystycznych oponach z białym pasem. Uwagę panów amerykańskiej motoryzacji przyciągała również kolekcja klasycznych Mustangów. Natomiast pośród japońskich muscle carów można było podziwiać przede wszystkim Toyotę Celicę GT2000 z 1978 roku i Datsuna 240Z. Nie zabrakło nawet samochodu, który nie tylko jeździ, ale i pływa, czyli niemieckiego Amphicara.
Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie Różnica pokoleniowa Lexusa LS
Na Auto Nostalgię przybyły również nieco młodsze konstrukcje. O sukcesach rajdowych legend przypominały Ford Sierra Cosworth i Lancia Delta HF Integrale, a do niedzielnych przejażdżek zachęcały takie auta jak Lotus Esprit, Alfa Romeo Spider, Lancia Beta Montecarlo, Porsche 911 Turbo 996 czy Ferrari 308 GTB. Na niektórych stoiskach można było również podziwiać, jak dane modele zmieniły się na przestrzeni lat. Lexus pokazał najnowszą odsłonę flagowego modelu LS500 w wersji hybrydowej w towarzystwie egzemplarza z pierwszej generacji - LS400, natomiast ewolucję japońskich coupé prezentował grand tourer LC500, towarzyszący Toyocie Celice GT z 1994 roku. Na stoisku BMW zestawiono ze sobą model M3 E30 i jego następcę M4 F82, a w towarzystwie klasycznych Porsche stanęło najnowsze 911 Turbo S Cabrio. Zwiedzający mogli również podziwiać samochód o nietypowym napędzie – Toyotę Mirai wyposażoną w wodorowe ogniwa paliwowe.
Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie Nie tylko samochody
Samochody nie były wszystkim, czego mogli spodziewać się odwiedzający Stadion Narodowy w sobotę i niedzielę. Ciekawym elementem ekspozycji była kolekcja włoskiego producenta rowerów Colnago. Swoje buty, ubrania i akcesoria inspirowane stylem Steve’a McQueena prezentowała marka Grandprix Originals. Zwiedzający mogli również kupić koszulki motoryzacyjne i miniaturowe modele wielu samochodów.

Zobacz zdjęcia » Auto Nostalgia 2018

Zapraszamy do naszej galerii w której znajdziecie sporo zdjęć z tegorocznej edycji Auto Nostalgii ale i również z lat poprzednich.

Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie
Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie
źródło: Redakcja, complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2970
Zdjęcia: 11285
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kamery sprawdzą w Warszawie zaparkowane auta Kamery sprawdzą w Warszawie zaparkowane auta
    Już niedługo z tego co udało mi się ustalić w Warszawie będą jeździły samochody z kamerami na dachu i sprawdzały czy w strefach płatnych zaparkowane auta maja opłacony czas parkowania. Przyspieszy to na pewno proces egzekwowania ...
    Jazda we mgle Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...

  •