Auto nowe czy używane, jaki nie duży crossover

Re: Auto nowe czy używane, jaki nie duży crossover

20 Maj 2018, 12:11

vertiz95 napisał(a):uta troche mnie zrujnuje bardziej realne byłoby wydać koło 50tyś na używke i nie miałem raczej z tym problemu od zawsze takimi jezdzilem a w internecie tyle złego sie naczytałem na ten temat że aż się boje myśleć o używanym aucie nie wiem co o tym myśleć

W takim razie weź coś pewnego używanego, z salonu np. taką Mazdę:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-2 ... A6Aoy.html

3-ka ma prześwit 15,5cm, ten silnik wyjeżdzał z dużym bonsuem z fabryki (około 140KM), pali zadziwiająco mało jak na tę pojemność (około 7l benzyny na 100km).
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Maj 2018, 12:39

Ossy napisał(a):W takim razie weź coś pewnego używanego, z salonu np. taką Mazdę:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-2 ... A6Aoy.html

3-ka ma prześwit 15,5cm, ten silnik wyjeżdzał z dużym bonsuem z fabryki (około 140KM), pali zadziwiająco mało jak na tę pojemność (około 7l benzyny na 100km).

salon PL i 1 właściciel to tak jakby kupowanie pewniejszego ale nie nowego auta za cene pomiędzy komisowymi a nowymi dobrze rozumiem?
no taka mazda była by spoko tylko troche spory silnik, fajnie by było mieć taką moc z mniejszą pojemnością, a np seat leon to dobre auto? bardzo mi się podoba wizualnie, fiat tipo? peugeot 308? Audi A3??

A ten ASX golutki to jednak chyba nie dla mnie, fakt ma się nowe auto za 60tyś ale jest przesadnie goły jak na dzisiejsze standarty :mrgreen: co poradzić jestem troszke gadżeciarzem 8)
no tak
vertiz95
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Astra G

20 Maj 2018, 13:49

Tak, takie używane auto z salonu lub od 1-właściciela, który serwisował auto w ASO jest dużo pewniejsze niż z komisu.
Co do aut z PL jest jeden problem - masz wybór aut, które się dobrze sprzedają w polskich salonach, a tych modeli nie ma dużo. Zerknij na:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-au ... zRzDi.html
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... A4R6n.html

Tipo weszło dopiero w 2016 do salonów, a 308-ka jest popularna jako auto flotowe.
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nowe Tipo w wersji Lounge w bardzo dobrej cenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo ... ztiZG.html

A tu masz nową 308-kę z nawigacją i czujnikami parkowania:
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-3 ... zQDeT.html
Ossy
Stały forumowicz

20 Maj 2018, 15:37

Ossy napisał(a):Tak, takie używane auto z salonu lub od 1-właściciela, który serwisował auto w ASO jest dużo pewniejsze niż z komisu.
Co do aut z PL jest jeden problem - masz wybór aut, które się dobrze sprzedają w polskich salonach, a tych modeli nie ma dużo. Zerknij na:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-au ... zRzDi.html
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... A4R6n.html

Tipo weszło dopiero w 2016 do salonów, a 308-ka jest popularna jako auto flotowe.
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz nowe Tipo w wersji Lounge w bardzo dobrej cenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo ... ztiZG.html

A tu masz nową 308-kę z nawigacją i czujnikami parkowania:
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-3 ... zQDeT.html

No taki leon całkiem przyzwoity, toyoty do mnie nie przemawiają, tipo warty uwagi nie kosztuje dużo ale skłaniałbym się bliżej 50tyś niż 60 i w góre, wiecie jak to jest chciałbym auto za około 50k... ale jak sie dołoży 5 to ma sie cos fajniejszego, a jak znowu dołożyłoby się 7 to masz fajniejsze od fajnego i tak apetyt rośnie a robi się za duża kwota. Poprostu wybór aut jest za wielki :P
vertiz95
Nowicjusz

20 Maj 2018, 15:49

To możesz wziąć Tipo 1.4T ze słabszym wyposażeniem np.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo ... zDAgp.html

Różnica pomiędzy 1.4 a 1.4T będzie duża, minus to trochę duże spalanie w 1.4T, ale zawsze można założyć LPG lub wziąć fabryczną instalację.
Ossy
Stały forumowicz

20 Maj 2018, 15:55

Ossy napisał(a):To możesz wziąć Tipo 1.4T ze słabszym wyposażeniem np.
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo ... zDAgp.html

Różnica pomiędzy 1.4 a 1.4T będzie duża, minus to trochę duże spalanie w 1.4T, ale zawsze można założyć LPG lub wziąć fabryczną instalację.

nawet w wersji lounge wyposażenie było kiepskie a co dopiero tu, cięzko sie zdecydować na czym bardziej mi zależy, kupić nowe auto ale bez niczego troche siara, ale masz nowe auto z drugiej strony od używki z PL do nówki jest bardzo mała różnica... już zgłupiałem sam nie wiem czego chce, właściwie to tylko samochód chciałbym wydać jak najmniej, na dodatek mało jeżdże... ale gdzieś tam w głowie marzy się mieć jakieś fajne autko
vertiz95
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...
    Wyprawa do MOab - relacja zdjęciowa Wyprawa do MOab - relacja zdjęciowa
    Dawno mnie tu nie bylo...czas nadrobic zaleglosci. Ostatnio mialem zaszczyt wspolorganizowac impreze Autotraper Moab Challenge. Bylem przewodnikiem po szlakach Moab dla grupy z firmy Autotraper z Lodzi. Zabawa byla swietna..na ...

• Re: Auto nowe czy używane, jaki nie duży crossover

20 Maj 2018, 17:01

vertiz95 napisał(a): już zgłupiałem sam nie wiem czego chce, właściwie to tylko samochód chciałbym wydać jak najmniej, na dodatek mało jeżdże... ale gdzieś tam w głowie marzy się mieć jakieś fajne autko

Dopadły cię kłopoty bogactwa(wyboru) :mrgreen: :lol:
    Bardzo dobrze wyposażone i w niezłej cenie są Cactusy, ale kosztem słabszego silnika 82KM. Mocniejsza wersja jest już droga.
    https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c ... c1aa7ea6ed
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Paliwo: Benzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

20 Maj 2018, 17:27

Podepnę się do tematu bo też szukam coś w podobnym przedziale i najlepiej crosovera. Żeby kupić coś fajnie wyposażonego z przyzwoitym silnikiem to trzeba przygotować się na wydatek koło 70 000zł. Mi najbardziej leży Kia Stonic 1.4 100km w wersji L, lub Suzuki Vitara 1.6 Premium, jednak obydwa przekracząją 70 000zł. Poczekam chyba do Jesieni na wyprzedaże może je trochę przecenią. Z kompaktów warto zwrócić uwagę na Renault Megane, są dobrze wyposażone i rozsądnie wycenione zwłaszcza z podstawowym silnikiem wolnossącym.
    g2marcin
    Nowicjusz

Auto: Kia Sportage II
    Silnik: 2.0
    Typ: SUV
    Rok produkcji: 2005

20 Maj 2018, 17:50

g2marcin napisał(a):Podepnę się do tematu bo też szukam coś w podobnym przedziale i najlepiej crosovera. Żeby kupić coś fajnie wyposażonego z przyzwoitym silnikiem to trzeba przygotować się na wydatek koło 70 000zł.

Dlatego najlepiej nie kupować w ogóle crossovera.
    Ossy
    Stały forumowicz

20 Maj 2018, 20:35

g2marcin napisał(a):Podepnę się do tematu bo też szukam coś w podobnym przedziale i najlepiej crosovera. Żeby kupić coś fajnie wyposażonego z przyzwoitym silnikiem to trzeba przygotować się na wydatek koło 70 000zł. Mi najbardziej leży Kia Stonic 1.4 100km w wersji L, lub Suzuki Vitara 1.6 Premium, jednak obydwa przekracząją 70 000zł. Poczekam chyba do Jesieni na wyprzedaże może je trochę przecenią. Z kompaktów warto zwrócić uwagę na Renault Megane, są dobrze wyposażone i rozsądnie wycenione zwłaszcza z podstawowym silnikiem wolnossącym.

nowe auto poniżej 110KM dla mnie mija się z celem, kupno golasa byle nowy też troche lipa, na crossovera potrzeba co najmniej 80tyś z tego co patrzyłem, więc chyba jednak mnie nie stać na taki luksus, czas zejść na ziemie i poszukać uzywanego 10latka którego bede naprawial co 2 miesiace :D
    vertiz95
    Nowicjusz

21 Maj 2018, 09:51

vertiz95 napisał(a):czas zejść na ziemie i poszukać uzywanego 10latka którego bede naprawial co 2 miesiace

Albo i częściej. Co jakiś czas słyszę historie jak to ktoś musiał wpakować w jakąś naprawę auta kilkanaście tysięcy zaraz po upływie gwarancji, a wcześniej jeździł od warsztatu do warsztatu, bo każdy jeden mechanik bał się w ogóle podjąć naprawy.
    Jeśli już współczesna używka to najlepiej golas z wolnossącym silnikiem.
    Tylko pytanie czy nie szkoda życia na jazdę golasem z wolnossącym silnikiem.. :/
    Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
    łysy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM

21 Maj 2018, 10:16

łysy napisał(a):Albo i częściej. Co jakiś czas słyszę historie jak to ktoś musiał wpakować w jakąś naprawę auta kilkanaście tysięcy zaraz po upływie gwarancji, a wcześniej jeździł od warsztatu do warsztatu, bo każdy jeden mechanik bał się w ogóle podjąć naprawy.
    Jeśli już współczesna używka to najlepiej golas z wolnossącym silnikiem.
    Tylko pytanie czy nie szkoda życia na jazdę golasem z wolnossącym silnikiem..

To co w takim razie kupic? Zostac przy obecnym az do zlomowania
    vertiz95
    Nowicjusz

21 Maj 2018, 10:29

Albo bierz nowe auto z salonu z dobrym, mocnym i elastycznym silnikiem, który będzie sprawiał frajdę, albo jeździj tą Astrą aż się rozpadnie. Ewentualnie możesz kupić coś używanego starszego, ale raczej z większym silnikiem wolnossącym, tylko znowu będziesz ładował kasę w auto, tym bardziej że będzie po gwarancji, a to okres gdzie magicznie wszystko siada.

Nie widzę sensu w kupowaniu nowego auta z mułem pod maską, który nie jedzie, wyprzedzić w trasie nic się nie da i do tego pali więcej od takiego TSI. Zwyczajnie szkoda pieniędzy. Należy pamiętać, że auta ciągle tyją, kiedyś 100 koni w Polo to była rakieta, dzisiaj wolnossące 100 koni jako tako się buja (tym bardziej że ciągle dochodzą jakieś normy ekologiczne, zawory, egry itp, silniki stają się zamulone i tej mocy nie widać). Znowu 1.0 TSI to głupota, skoro za niewiele więcej masz 1.2 czy jeszcze większe. Aczkolwiek o rzetelne opinie ciężko...
    galakty
    Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1999

21 Maj 2018, 10:41

vertiz95 napisał(a):To co w takim razie kupic?

Każdy z nas może pisać wyłącznie o swoich preferencjach, wiem jednak, że czasem cudzy punkt widzenia bywa pomocny.
    Ja bym kupił nowe z jak najdłuższą i najpełniejszą gwarancją.
    Wyposażone tak, żebym potem nie miał niedosytu, z drugiej strony przemyślałbym dokładnie co faktycznie jest mi potrzebne, a co będzie wyłącznie zbędnym bajerem.
    Im mocniejszy silnik tym lepiej - zapas mocy zawsze się przyda.
    Im obszerniejsze tym lepiej - w ciągu 10 lat od czasu do czasu będziesz musiał coś przewieźć. No i nigdy nie wiesz czy rodzina się nie powiększy.
    Im bardziej uniwersalne tym lepiej - musi sprawdzić się zarówno w trasie, jak i w mieście.
    Koniecznie wygodne siedzenia i dobre spasowanie wnętrza, akceptowalne wyciszenie - auto nie może Cię męczyć.
    Musiałoby MI się podobać (nie sąsiadom czy znajomym).
    Skoro auto ma być na 10 lat kupiłbym model popularny, do którego będzie w przyszłości mnóstwo części i którego mechanicy nie będą się bać - żadnych egzotycznych wynalazków. Takie, które łatwo będzie sprzedać, jeśli zmieni się sytuacja życiowa.
    Wydaje mi się, że optymalnym wyborem byłoby kombi segmentu C.
    Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
    łysy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: VW Golf VII
    Silnik: 1.4 TSI 150KM

21 Maj 2018, 11:24

łysy napisał(a):Każdy z nas może pisać wyłącznie o swoich preferencjach, wiem jednak, że czasem cudzy punkt widzenia bywa pomocny.
    Ja bym kupił nowe z jak najdłuższą i najpełniejszą gwarancją.
    Wyposażone tak, żebym potem nie miał niedosytu, z drugiej strony przemyślałbym dokładnie co faktycznie jest mi potrzebne, a co będzie wyłącznie zbędnym bajerem.
    Im mocniejszy silnik tym lepiej - zapas mocy zawsze się przyda.
    Im obszerniejsze tym lepiej - w ciągu 10 lat od czasu do czasu będziesz musiał coś przewieźć. No i nigdy nie wiesz czy rodzina się nie powiększy.
    Im bardziej uniwersalne tym lepiej - musi sprawdzić się zarówno w trasie, jak i w mieście.
    Koniecznie wygodne siedzenia i dobre spasowanie wnętrza, akceptowalne wyciszenie - auto nie może Cię męczyć.
    Musiałoby MI się podobać (nie sąsiadom czy znajomym).
    Skoro auto ma być na 10 lat kupiłbym model popularny, do którego będzie w przyszłości mnóstwo części i którego mechanicy nie będą się bać - żadnych egzotycznych wynalazków. Takie, które łatwo będzie sprzedać, jeśli zmieni się sytuacja życiowa.
    Wydaje mi się, że optymalnym wyborem byłoby kombi segmentu C.

Kombi w moim przypadku odpada, popularny segment C , nie drogi w naprawach na myśl przychodzi mi tylko nowa astra :p szkoda ze bagaznik ma mniejszy od ibizy z B...
    vertiz95
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • MG TC GRRC, 1949 rok, tył
      Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 5
      ALT
      Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond - Top Gear Live