Auto nowe do ok. 60000, wyższe

auto nowe do ok. 60000, wyższe

15 Wrz 2013, 11:00

Witam. Interesuje mnie zakup auta wysokości około 1600 cm. Patrzyłem na Kia Venga, ale opinie ma raczej słabe, jeśli chodzi o jakość wykonania. Wymiary Vengi są optymalne. Mimo, że zewnętrznie niewielka, to w środku sporo przestrzeni, co ma dla mnie duże znaczenie. Czy można kupić coś podobnego, ale solidniejszego niż wspomniany model w cenie do 60000?
xfragles
Obserwowany

Auto: citroen c-5

Re: auto nowe do ok. 60000, wyższe

15 Wrz 2013, 11:24

Moze Ford B Max lub Opel Meriva?
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

Re: auto nowe do ok. 60000, wyższe

15 Wrz 2013, 11:26

To ja może zacznę , bo temat przerabiałem 1,5roku temu kupując auto dokładnie z takimi kryteriami.
Co do trzeszczących plastików to opinie się wzięły z tego, że klient jak kupuje nowe auto to oczekuje ideału i byle ciche zaskrzypienie odbiera za złą jakość mimo, że nigdy by nie usłyszał przy ledwo grającej muzyce ;)

1. poziom wykonania w tym segmencie jest raczej podobny więc nie wiem czy uda się coś dostać nowego z super miękkimi plastikami. Tutaj może wyróżnić się Fiat 500L ale wykroczy poza budżet jeśli chcesz coś z mocniejszym silnikiem aby jechało.
[link wygasł]

2. konkurencja w tym segmencie jest spora i dam Ci parę propozycji w których jakość wykonania jest podobna lub gorsza:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł] - tu warto poczekać na nowy model
[link wygasł] - wiecej o nim poniżej, bo sam mam
[link wygasł]

3. Ta kwota pozwala już myśleć o segmencie B SUV:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

4. Teraz opowiem swoje doświadczenia. Jakiś czs temu kupowaliśmy dla ojca auto. Też wysoki i też do podobnej kwoty. Obejrzeliśmy Vengę, ix20, Jazza, C3 Picasso i Soula. Merivę ma znajomy. Reszty nie było na rynku jeszcze więc nie dało rady. Powiem, że auta przedstawiały taki sam poziom wykonania, więc poszliśmy wtedy kwestią ceny do silnika, wyposażenia i stylistyki. Po podsumowaniu wybór padł na ix20. I teraz to co Cię interesuje czyli jakość wykonania. Jedyna rzecz jaka piszczy to kabel od monitora niefabrycznych czujników parkowania zamontowanych dodatkowo w ASO. Dodatkowo kiedyś w słoneczny dzień zobaczyłem pękniecie na mieszku zmiany biegów o długości pół cm. Oczywiści zostało wymienione to na gwarancji i wysłane do kontroli jakości, bo to był pierwszy przypadek. No i tyle. Póki co nic nie trzeszczy, a auto jest z 2011r. Co do kupna - mamy wersję 1,6 Comfort cennikowo za ponad 60tys. jednak przy okazji wyprzedaży rocznika kupiliśmy go za 55500zł i dostaliśmy ww czujniki parkowania, opony zimowe (markowe), OC i AC i dywaniki. Tak więc wg mnie musisz sam pojeździć po salonach i pooglądać, bo tutaj wybór padł na ix20, a nie Vengę gdyż po prostu bardziej nam się podobał i mieliśmy już Hyundaia, który bez najmniejszej awarii jeździ 14 lat ;)
A tutaj test długodystansowy Kii Vengii oceniony na 6 przez Auto Bild/Auto Świat:
http://www.auto-swiat.pl/1-test-dlugody ... ga-14-cvvt
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] Daewoo Lanos 1,5 / Hyundai Accent I 1,3 / Skoda Felicia 1,6 [B] Daewoo Lanos 1,5 / Hyundai Accent I 1,3 / Skoda Felicia 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód z segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 80KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 1998r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Lanos 1,5 - 86KM - Hyundai ...
    Lexus GS F i Torque Vectoring Differential Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
    Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2009
      GTP Light
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył