Auto od 20tys. do max 30tys. kompakt lub średnia

19 Sie 2013, 07:52

Witam, chce zmienić mojego focusa na coś większego a na pewno młodszego. mam ok 25tys moze trochę więcej. A więc tak, może to byc kompakt ale młodszy, myślę że kompakty to tak 5-6lat maksymalnie, zastanawiałem się nad focusem 2, mazdą 3 oraz toyotą corollą. Proszę także podać jakie według was są najlepsze silniki diesel i benzyna. Klasa średnia to oktavia 2, (mam pod domem do kupienia z motorem 2.0tdi 140KM ale czytam opinie i widzę że bardzo awaryjny) oraz mazda 6, najbardziej po głowie chodzi mi honda accord z roku 2006 z silnikiem iCTDi 2.2. Szukam auta do którego wejdzie złożony wózek i coś jeszcze wsadzę do bagażnika poza nim, najmniej awaryjnego jak to tylko możliwe nie starszego niż 7lat. Proszę również podawać swoje propozycje.
enzoo1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16v 101KM

19 Sie 2013, 09:01

Moim faworytem jest Focus. Szukaj benzyny min. 1.6 lub diesla 1.6 TDCI 90km. Brak DPF, dwumasy i turbiny ze zmienną geometria łopatek. Octavia to jest kompakt. Odpusc 2.0 TDI bo to bardzo nieudany silnik.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Sie 2013, 09:12

wydaje się że jesteś zadeklarowanym wyznawcą forda:) proszę też o inne może trochę mniej stronnicze propozycję, mimo wszystko dziękuję, może te fordy mają jakiś mocniejszy silnik równie trwały? 90KM to trochę mało. poszukuję czegoś powyżej 100, a i oktavie 2.0 chyba jednak odpuszczę
enzoo1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16v 101KM

19 Sie 2013, 10:23

enzoo1986 napisał(a):wydaje się że jesteś zadeklarowanym wyznawcą forda:) proszę też o inne może trochę mniej stronnicze propozycję, mimo wszystko dziękuję, może te fordy mają jakiś mocniejszy silnik równie trwały? 90KM to trochę mało. poszukuję czegoś powyżej 100, a i oktavie 2.0 chyba jednak odpuszczę
Nie nie jestem zadnym wyznawcą Forda. Po prostu go poleciłem ponieważ aktualnie masz Focusa 1. Z innych propozycji to może być jeszcze Corolla 1.4 D4D lecz też ma 90KM. Octavii możesz szukać z silnikiem 1.9 TDI jak chcesz diesla lub 1.6 102KM jeżeli benzynę (znakomita jednostka pod gaz) A co do Mazdy to tylko i wyłącznie benzyna.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Sie 2013, 15:52

Autor napisał,ze szuka czegoś większego więc w tym wypadku Accord to dobry pomysł,ewentualnie szukałbym bezawaryjnej Toyoty Avensis z nadwoziem sedan.
Turbopama
Początkujący
 
Posty: 218
Prawo jazdy: 10 03 1996
Auto: BMW M3

19 Sie 2013, 16:37

a jaka to jest bezawaryjna toyota avensis? jaki silnik, który rok?
enzoo1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16v 101KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sezon na jednoślady - motocykle, skutery i rowery
    Wraz z początkiem wiosny na ulicach pojawiają się motocykle i skutery. Użytkownicy takich pojazdów są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo związane z wypadkami, ponieważ w razie kolizji nie ...
    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...

19 Sie 2013, 19:22

Bezawaryjny Avensis to pierwsza wersja. II to już problematyczne diesle i kapryśne reflektory soczewkowe i ksenony.
Za 30k znajdziesz ładną Kiee Cee'd albo Hyundaia i30 z silnikami godnymi polecenia w każdej wersji niezależnie jaką wybierzesz. Należy unikać tylko kolorów pastelowych (czerwony i biały) Łatwo znaleźć coś z polskiego salonu od pierwszego właściciela co jest wielkim atutem w dzisiejszych czasach.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Sie 2013, 16:27

Witaj
Ja brałbym Octavie II ale chyba mozna znaleźć jeszcze z silnikiem 1.9TDI, ta jednostka jest znacznie lepsza
Pisałem już na forum więc może się powtarzam - warto poszukać SAAB 93 lub wiekszy to 95
albo Audi A4 lub starsze ale wyższy segment A6
leasing
Początkujący
 
Posty: 57
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: AUDI

21 Sie 2013, 07:11

właśnie też poważnie się zastanawiam nad tą oktavią 1,9TDi, czytam bardzo pochlebne opinie o tym silniku który jest też monotowany m.in w golfach. to mój faworyt, w tej cenie mogę mieć bardzo młodego focusa 3-4 letniego ale octavia jest tańsza w utrzymaniu i ma o wiele lepszą blachę, zakochałem się w accordzie 2,2 ale żeby znaleźć coś fajnego trzeba długo szukać(coś fajnego czyli w miarę niski przebieg i dokumentację którą można potwierdzić)
enzoo1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16v 101KM

21 Sie 2013, 09:24

Tańsza w utrzymaniu? Tylko ze w Focusie ktorego Ci polecilem nie ma dwumasy i turbiny ze zmienną geometrią łopatek a w Octavi jest. I znaleźć niezajechana też będzie problem.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Sie 2013, 11:05

focusa nie wykluczam ale bardziej ze względu na na rocznik w takiej cenie dostane z 2010r auto i to poważny argument, silnik 1,6 benzynowy a i owszem, natomiast nie 1,6diesel gdzie problemy ma turbosprężarka oraz rozciągający się łańcuch rozrządu oraz wtryski, benzyna 1,6 to za słaby silnik szczerze mówiąc mam bardzo podobny w swoim focusie i nawet daje radę ale przy chyba cięższym focusie 2 już nie jest tak wesoło, no jeździć się da.
enzoo1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16v 101KM

21 Sie 2013, 12:01

Jakoś znam paru użytkowników Focusa 1.6 TDCI i nie mają tych problemów które wymieniłeś. Co do benzyny to była jeszcze wersja 1.6 115KM. A jak myślisz o lepszych osiągach to weź pod uwagę 1.8 125KM lub 2.0 145KM.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

21 Sie 2013, 12:20

też znam paru użytkowników forda, z kosmosu tych informacji nie biorę, tak silnik 2,0 biorę pod uwagę. nie musisz mnie przekonywać o walorach fordów, znam je i wiem o nich, bo bardzo lubię te auta, sam jeżdżę focusem.
enzoo1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16v 101KM

21 Sie 2013, 16:00

Wg mnie jak pisałem w innym temacie Octavia jest zdecydowanie przereklamowana na polskim rynku przez to przesadnie za droga do tego co oferuje. To nie ten stary dobry TDI i nie ma jakiejś wybitnej trwałości w porównaniu do innych modeli, a że bagażnik ma większy od innych średnio o 100-150l (wg producenta czyli mniej w rzeczywistości) to normalnie użytkownik tego nie odczuje. W dodatku znalezienie dobrego auta to igła w stogu siana. Powinny być tańsze średnio o 4 tysiące.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Sie 2013, 16:01

W tej cenie możesz kupić spokojnie duże auto klasy średniej.
Przykład to Opel Vectra C, np rocznik 2007. Według cenauta kosztuje 28 000 z mocnym dieslem
(http://www.cenauta.pl/ceny-aut-uzywanych/opel-vectra-c/). Stronka sugeruje, że w tej samej albo bardzo podobnej cenie może być:

    Audi A4 B6 - ale raczej starawy, więc według mnie nie ma mowy o prestiżu
    Peugeot 407- tutaj nawet taniej niz Opel Vectra C, w tej samej cenie miałbyś rocznik 2010
    Fiat Croma II - dziwne auto, ale ma swoje zalety. Technicznie to samo praktycznie co Vectra
I jeszcze kilka innych samochodów z klasy średniej. Także wybór masz ogromny..
slawex
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 06 1992
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Mondeo Mk4