Auto ojca na złom

Auto ojca na złom

22 Mar 2018, 19:03

Witam. Mam samochód zarejestrowany na ojca. W dowodzie jest wbity bank który już jest splacony i mam na to papiery ale ojciec nie zmienił dowodu na nowy. Chodzi o to że ojciec zostawił mi samochód, ale nie mieszka ze mną i nie mam z nim zbyt dobrego kontaktu a samochód nadaje się tylko na złom. Czy da się je zezlomowac kiedy nie jest zarejestrowane na mnie? Po prostu zabiera mi miejsce w garażu.
pawlo432
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 02 2016
Auto: Skoda Felicia
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: Benzyna

Re: Auto ojca na złom

22 Mar 2018, 19:27

Zezłomować i dopełnić formalności w urzędach może właściciel lub inna upoważniona osoba przez niego. Wzór upoważnienia/pełnomocnictwa znajdziesz na necie.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Auto ojca na złom

23 Mar 2018, 20:39

Dokładnie - jeżeli samochód nie jest twój, to nic nie zrobisz.
Nie wiem jak to jest prawnie, ale niektóre złomowiska nie odbierają samochodów, w których DR jest wbity bank. Najpierw nalezy iśc z dokumentami z banku do WK i wykreślić bank z DR i KP jeżeli ta istnieje. I dopiero potem zezłomować.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
    Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...
    IF gold award nagroda stylistyczna dla Audi A3 IF gold award nagroda stylistyczna dla Audi A3
    Najnowsza wersja Audi A3 została ponownie nagrodzona za nowoczesną stylistykę. W oczach jury przyznającego nagrody iF, zarówno wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny tego kompaktowego modelu z Ingolstadt, wyznacza zupełnie ...

•