Auto pod LPG kombi, minivan do około 20k

07 Lis 2021, 19:03

Witam. Szukam auta dla rodzinki 2+1. Bobas w drodze więc będzie do wożenia wózek itd.
Pokonuje rocznie około 12k kilometrów w stosunku 40/60 miasto wieś.
Głównie dojazd do pracy za miasto oraz weekendowe wypady za miasto, 2-3 razy w roku wyjazd na wakacje gdzieś dalej 300-600km.
90proc jazda miastem i drogami krajowymi.
Auto musi dobrze znosić gaz który zamierzam zainstalować. Chciałbym auto z Polski po 1 właścicielu bądź kupione od ASO.
Rocznik co najmniej 2008. Póki co rozważam astra J, Octavia II po lifcie, Meriva 2, Focus MK2, C-Max. Proszę o wasze typy. Jeżdżę teraz golfem 4 1.6 mpi LPG.
Pasjonat90
Nowicjusz
 
Posty: 17

07 Lis 2021, 19:30

Chciałbym auto z Polski po 1 właścicielu bądź kupione od ASO.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

astra J


za mało kasy

Octavia II po lifcie


jak coś to tylko 1.6/102, który swoje spali a osiągi ma słabe. Zresztą masz ten sam silnik w golfie to wiadomo o czym mowa a octavia jest pewnie 150-200kg cięższa. Do tego budżet taki sobie na benzyniaka

Pasjonat90 napisał(a):Meriva 2


bez zwiększania budżetu się nie uda, meriva to wcale nie jest przestronne auto. Skupiłbym się raczej na zafirze B 1.8

Pasjonat90 napisał(a): Focus MK2, C-Max.


technicznie ok a c-max jeśli chodzi o właściwości użytkowe byłby bardzo dobrym wyborem. Silniki mają ceramiczne gniazda zaworowe (trzeba pilnować składu mieszanki) i mechaniczną regulację luzów zaworowych (zwykle kilka stówek, co 30-40 tysięcy kilometrów) także jeśli masz zamiar jeździć dopóki auto stanie na drodze to nie jest to najlepszy wybór :mrgreen:
Zamiast focusa wolałbym volvo v50 (technicznie to samo), które możesz kupić z 2.4 pod maską - będzie lepszy pod gaz

Popatrz też na i30/ceed 1.6
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Lis 2021, 21:16

Volvo v50 też oglądałem. Wydaje się spoko i jest ładne,lecz 99% jest z Niemiec więc powypadkowe, bez szans na weryfikację przebiegu. Bardziej jestem skłonny ku Focusowi z Polski chociaż mało jest takich.
Pasjonat90
Nowicjusz
 
Posty: 17

09 Lis 2021, 07:03

Pasjonat90 napisał(a):Volvo v50 też oglądałem. Wydaje się spoko i jest ładne,lecz 99% jest z Niemiec więc powypadkowe, bez szans na weryfikację przebiegu. Bardziej jestem skłonny ku Focusowi z Polski chociaż mało jest takich

Tia volvo strasznie powypadkowe łoj i przebieg a fordzio już ok.
Teraz kupowałem dwa auta tojkę i audi dla kolegi oba sprowadzone bo polskie śmiecie nadawaly się do pieca hutniczego a nie do jazdy.
Moja rada jest taka skup się na stanie auta a nie na Januszowych mitach o samochodach sprowadzanych tym bardziej że szukasz auta taniego .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Lis 2021, 17:19

Kolego mylisz pojęcia. Nie pisze, że wszystkie auta z Niemiec są zle. Bazuje po prostu na twardych danych, które jasno mówią, że praktycznie wszystkie auta z Niemiec sprowadzane do Polski są powypadkowe. Z drugiej strony porównując ceny na niemieckich stronach typu mobile.de i OtoMoto.pl widać, że takie same auta w Niemczech są dużo droższe. Wniosek można samemu sobie wyciągnąć.
Pasjonat90
Nowicjusz
 
Posty: 17

09 Lis 2021, 17:28

Pasjonat90 napisał(a): Bazuje po prostu na twardych danych, które jasno mówią, że praktycznie wszystkie auta z Niemiec sprowadzane do Polski są powypadkowe.


daj jakiś link do tych twardych danych bo aż jestem ciekawy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych
    W tegorocznej edycji plebiscytu AUTO BILD-Design-Award, czytelnicy tego popularnego magazynu motoryzacyjnego uznali nowe Audi A3 za najatrakcyjniejsze auto w klasie małych i kompaktowych samochodów. W plebiscycie o ...

09 Lis 2021, 17:55

Pasjonat90 napisał(a):Kolego mylisz pojęcia. Nie pisze, że wszystkie auta z Niemiec są zle. Bazuje po prostu na twardych danych, które jasno mówią, że praktycznie wszystkie auta z Niemiec sprowadzane do Polski są powypadkowe. Z drugiej strony porównując ceny na niemieckich stronach typu mobile.de i OtoMoto.pl widać, że takie same auta w Niemczech są dużo droższe. Wniosek można samemu sobie wyciągnąć.


Nic nie myle tylko pleciesz gupoty.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lis 2021, 19:12

A co sądzicie o golfie plus? Ktoś używał tego w konfiguracji 2+1?
Pasjonat90
Nowicjusz
 
Posty: 17

12 Lis 2021, 21:48

Pewnie fajny wybó, ale trzeba przyjrzeć sięrdzy i tylko 1.6 mpi.

Tylko nie jestem pewien co do cen. Budżet ciasny jeśli to ma być bezwypadkowe. W Polsce to no problem tylko skala ulepu różna...
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

17 Lis 2021, 20:00

Ogólnie to bym mógł iść nawet w stronę C-Max bo mają większe bagażniki i są przestrzenniejsze niż golf plus i tańsze, ale tam jest problem z montażem LPG.
Pasjonat90
Nowicjusz
 
Posty: 17

17 Lis 2021, 20:57

Regularny serwis auta to dla ciebie "problem"?
Gdzie sens kupna golfa z tak malutkim bagaznikiem?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Gru 2021, 22:23

Odpuściłem golfa plus. Wybieram pomiędzy:
Astra J kombi,
Touran 1 po lifcie,
Skoda octavia 2 po lifcie
Avensis 1 po lifcie
Focus MK3
Pasjonat90
Nowicjusz
 
Posty: 17