Auto "rodzinne", max 35k

22 Kwi 2022, 18:27

Dobry

Zaczynam myśleć o zmianie auta, obecnie mam Laguna III z 2008, 2.0 140 km + lpg.
Gabarytowo auto jest dla mnie ok.

Czego szukam w samochodzie?

Na pewno silnik benzynowy.

Duży bagażnik (na wyjazdy weekendowe, wakacyjne sporo rzeczy bierzemy, 2 osoby dorosłe plus 2-letnie dziecko) .

Nadwozie - kombii/hatchach. Sedan średnio ze względu na funkcjonalność bagażnika.

Rocznik - chciałbym minimum 2010-2011 - chciałbym autem pojeździć ~5 lat.

Silnik o sensownej mocy - tzn odpadają 1.6 mpi 105 km - bo przy dużym załadowanym aucie wydaje mi się to zdecydowanie za mało. Nie oczekuje oczywiście 200 km itp

Bezawaryjność - wiadomo coś zrobić trzeba, ale zależy mi że auto nie stało co chwile w warsztacie i żebym jadąc w dalszą drogę nie martwił się czy dojedzie.

Odnośnie wyposażenia - raczej standard klima, elektryka, isofix, fajne byłyby przyciemniane tylne szyby dla dzieciaka.

Skrzynia - raczej ręczna, ale bezawaryjnemu automatowi nie powiem nie.

Na co patrzyłem na ogłoszeniach:
Mondeo, MK4, 1.6 ecoboost 160 km - fajnie wygląda
Wizualnie podoba mi się 508, ale diesla nie chce a thp się nie odważę.

Może ktoś rzuci ciekawym pomysłem, bo samemu to się przegląda w kółko to samo.

Dzięki i pozdrawiam
sorian
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Kwi 2022, 18:40

Nie ten budżet żeby kupić coś co będzie awansem względem laguny w tym samym segmencie. To co znajdziesz będzie po prostu konkurencją z podobnych roczników tym bardziej, że chcesz benzyniaka, które delikatnie mówiąc trzymają cenę ostatnimi czasy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Kwi 2022, 20:11

W stosunku do laguny liczę na awans "wiekowy", z 2008 na 2011-12.
sorian
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Kwi 2022, 21:18

Tylko co ci to daje i czy jest warte wydania 35k. Tak jak napisałem wcześniej - kupisz to samo tylko 3-4 lata młodsze. Jakby miało znaczenie czy jeździsz 11 letnim czy 14 letnim autem. Gdybyś za te 35 szukał jakiegoś kompakta z okolic 2015 to jeszcze spoko, generację młodsze, multimedia itd ale tak to wymiana dla wymiany
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Kwi 2022, 09:07

Moim zdaniem trochę mały budżet na zmiany. Tym bardziej że ostatnio samochody sporo poszły w górę. Ja bym się wstrzymał jeszcze ze zmianą i np. dozbierał trochę.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

23 Kwi 2022, 09:09

Jak wyżej, zmiana w tych pieniądzach bez sensu. Dozbieraj sobie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Kia Picanto LPG (bi-fuel) - małe zwinne i oszczędne auto
    W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na samochody małe o niskich kosztach eksploatacyjnych, Kia przygotowała wersję "dwupaliwową" najmniejszej pod względem wymiarowym linii Picanto. Debiutująca na 65 frankfurckim Salonie ...

23 Kwi 2022, 15:16

Dzięki za wskazówki, z tym że biorąc pod uwagę że w lagunie irytuje mnie masę drobnostek i co najwyżej dobry stan - liczę że dołożę drugie tyle co wezmę za lagunę - a to wydawało mi się już sensownym budżetem.
To nie tak, że sprzedam za 30k a chce kupić za 35k - to byłoby bez sensu.

Także, to że laguna odchodzi jest pewne, nie pewne jest co przyjdzie.

@franccc - mówisz o kompakcie - jakbym trafił na takiego w kombi z sensownym silnikiem to nie mówię nie, ale jak przeglądałem oferty to 2015 r. nie w tej cenie.
sorian
Nowicjusz
 
Posty: 3