Auto segment C (2+1) ok.35kPLN

11 Mar 2022, 23:36

Raziel11 napisał(a):Masa swoje robi, w służbowym fordzie focusie 3 kombi mam 1.6tdci 115km i kiepsko to jedzie (porównywalnie do benzyny 1.6 MPI w A3 8P)

już nie rób sobie jaj :ok:
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

11 Mar 2022, 23:45

bonifacy napisał(a):
R28F1 napisał(a):Astra 1,4 turbo 140KM (2012-2015r): 0-100km/h - 9,8 s (kombi 10,4 s)
Megane 1,2 tce 130KM (2015r.): 0-100km/h - 9,6 s
No faktycznie tylko astra daje "względną dynamikę", ...tyle, że megane troszkę lepszą ;)
Takie tam p....nie . Podaj dane przyśpieszenia np. z 80 km/godz na biegu 4/5 do 120 km/godz . Nie od zera do stówy. Bo kto liczy start ? Liczy się trakcja w szerokim zakresie prędkości , aktualnego biegu , elastycznośći silnika . Obiektywna , subjektywna ocena? A może się okazać żę kosiarka 1,2 może lepiej przyśpieszać w normalnym użytkowaniu niż te demony startu

Rozumiem, że łatwiej napisać z d..py, niż merytorycznie, pomijając już nawet fakt, że mój komentarz odnosił się do wypowiedzi twierdzącej, że spośród wymienionych przez autora wątku aut, astra góruje nad pozostałymi w kwestii osiągów co jak pokazałem prawdą nie jest i podałem konkret. Ty tego jak widać nie zrozumiałeś. Co do innych parametrów/osiągów to wysil się i poszukaj to znajdziesz konkrety i wtedy się merytorycznie wypowiedz. Swoją drogą rozbawiło mnie jak zobaczyłem tekst/wypowiedź o osiągach/trakcji, pisany przez użytkownika fabii, który pisze, że moja konkretna i uargumentowana danymi wypowiedź to "p...nie".
A na koniec, proszę bardzo porównanie astry i megane (opel 140KM a renault 130KM). W przyspieszaniu porównywalnie a w elastyczności do której nawiązałeś słabsze megane miażdży opla.
80-120km/h na 4 biegu: opel 10s, renault 7,9s
80-120km/h na 5 biegu: opel 14,2s, renault 10,2s
80-120km/h na 6 biegu: opel 22,5s, renault 12,9s (...przepaść)
Auto segment C (2+1) ok.35kPLN
R28F1
Początkujący

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: M140i xDrive
Silnik: 3,0
Rok produkcji: 2019

12 Mar 2022, 00:08

Raziel11 napisał(a):Masa swoje robi, w służbowym fordzie focusie 3 kombi mam 1.6tdci 115km i kiepsko to jedzie (porównywalnie do benzyny 1.6 MPI w A3 8P)

No niestety niemal 1400 kg auto z silnikiem 115 konnym jakieś super dynamiczne nie będzie, równie dobrze Audi A6 c5 Avant z 1,9 tdi powinno zasuwać.
Taki silnik jest dobry do Fiesty.
Jeremias
Początkujący

12 Mar 2022, 01:14

Poczytałem trochę jeszcze o silniku 1.4T na forum o Oplach.
Jednak silnik ma kilka bolączek, które mogą być drogie w naprawie i często dopadają..
Turbina, wycieki płynu chłodzącego, pękające zbiorniczki wyrównawcze, skrzynia M32, koło dwumasowe, wycieki z przewodów od turbo...
Tutaj kilka razy widziałem ten silnik był polecany, więc zastanawiam się jak to naprawdę jest...
drygi
Nowicjusz

Auto: nie mam

12 Mar 2022, 01:49

Tym tokiem myślenia to nie kupisz żadnego auta bo każde ma jakieś bolączki

Zbiorniczek - pikuś
Pocące się turbo - w tym wieku aut to każde się już będzie pocić, zreszta zobacz jak działa smarowanie turbo, to nie jest obieg szczelny
Dwumasa może paść w każdym aucie
Wycieki oleju czy cieknące pompy wody też mogą wystąpić w każdym silniku
Skrzynia jest relatywnie tania do zrobienia w porównaniu do innych usterek
Raziel11
Stały forumowicz

Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

12 Mar 2022, 10:36

Pewnie masz rację, że mam złe podejście.

Po prostu chodziło mi o to, że jedni ludzie go polecają na forum tutaj, a inny, którzy używają odradzają. Pewnie zależy na jaki egzemplarz trafisz i jak będziesz dbał. Podobnie jest z tce z renault, niby polecane ale użytkownicy też średnio zadowoleni...
Krótko mówiąc niby te turbo i tce niezłe, ale ludzie i tak narzekają.
Pewnie najbezpieczniej byłoby kupić Megane/Focusa/astrę z wolnossącym, ale to pewnie zupełnie inny komfort jazdy niż tce/eb/turbo...
drygi
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Naklejka z numerem rejestracyjnym na szybę i karta pojazdu znikają
    Naklejka z numerem rejestracyjnym przyklejana na przednią szybę w prawym dolnym rogu oraz karta pojazdu staną się przeszłością. Od tego czasu nie otrzymamy tych dokumentów podczas rejestracji auta. Dlaczego nie będą ...
    Tapicerka z włókien pochodzących z recyclingu politereftalanu etylenu
    Gdy w latach 40. brytyjscy naukowcy opracowali pierwsze tworzywo oparte na politereftalanie etylenu, uznano to za wielki sukces i przełom w chemii i przemyśle. W 1973 roku Amerykanin Nathaniel Wyeth wynalazł butelkę do napojów ...

• 12 Mar 2022, 10:49

drygi napisał(a):Po prostu chodziło mi o to, że jedni ludzie go polecają na forum tutaj, a inny, którzy używają odradzają.

Niestety tak jak z cytryną C5 u nas na forum super a wystarczy przeczytać o niuansach serwisowych zresztą też u nas na forum i czar pryska .

Co do opla masz rację R11 bagatelizuje temat tylko potem jest płacz jak trzeba wyłożyć $$$.
    Do Twojej wyliczanki dodałbym lichy zawias, masę sypiących się głupot typu , cewki, kompresory klimy itd.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

12 Mar 2022, 10:59

To w takim razie jaki silnik w wymienionych przeze mnie samochodach mógłbyś polecić? Naprawdę pójść w wolnossący i pogodzić się z dużo mniejszym komfortem jazdy?
    Czy rozejrzeć się jeszcze za innym samochodem z benzyną?
    drygi
    Nowicjusz

12 Mar 2022, 12:13

Nie kupuj astry 1.4T to auto nie ma zadnych zalet. Tez czytalem duzo tematy na forach opla i konkluzja byla jedna: auto dobre dla kogoś kto SAM ogarnia naprawy. Nie ma to auto poważnych awarii ale mnóstwo drobnych co dla osoby nie majacej pojecia o mechanice bedzie katorgą.
    Druga kwestia że auto jest beznadziejnie wyciszone, silnik mega głośno buczy pow 3k obr.
    I rzecz ktorej nigdy nie zrozumiem: na tym forum panuje nagonka na benzyny że nie jadą. Te same osoby twierdzą że takie 1.4 TSI nie jedzie a tymczasem polecają 1.4T od opla ktory ma o wiele gorsze parametry. Jechałem tym badziewiem i nie szło odczuć że tam jest turbo. I naprawdę wolałbym wolnossącą benzynę od tego, bo ta przynajmniej mniej awaryjna.
    Cynerion
    Początkujący

Prawo jazdy: 09 10 2009
    Auto: Ford Mondeo mk4
    Silnik: EB 1.6 160KM
    Typ: Liftback
    Rok produkcji: 2014

12 Mar 2022, 12:24

Wolnossący z Astry też odpuścić?
    To co, najlepiej rozglądać się za Focusem, Renault, Hyundaiem z wolnossącymi jednostkami, bo żadne te silniki owej generacji nie są polecane? Czy jest coś innego jeszcze co warto rozważyć w benzynie?
    drygi
    Nowicjusz

12 Mar 2022, 15:59

od biedy mozesz jeszcze rozwazyc 1.4 tsi na pasku, z grupy vag
    durateche
    Początkujący

Auto: Seat Leon III
    Silnik: 1.6 TDI 105KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2015

12 Mar 2022, 20:55

]
    R28F1 napisał(a):A na koniec, proszę bardzo porównanie astry i megane (opel 140KM a renault 130KM). W przyspieszaniu porównywalnie a w elastyczności do której nawiązałeś słabsze megane miażdży opla.
    I no to chodzi , kosiarka 1,2 górą :ok:[quote="R28F1"]pisany przez użytkownika fabi[/quote Taaaa se można w profilu napisać cuda :mrgreen: A co by tam to na dniach jest totalne parcie na montaż LPG. Ceny wachy . W mojej okolicy kto był anty gazu to zmienia podejście . Już nie gada że gaz to tylko do zapalniczki :mrgreen: Kolejki do gazoczarownika spore .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

12 Mar 2022, 21:10

A co ma być tym cudem o którym piszesz ? I co ma gaz do tematu ?
    R28F1
    Początkujący

12 Mar 2022, 21:15

R28F1 napisał(a):co ma gaz do tematu ?
    To na marginesie tematu
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

12 Mar 2022, 21:33

A z tymi cudami w profilu to o co chodziło ?
    R28F1
    Początkujący