Auto sprowadzone na kołach i brak tablic zjazdowych

Auto sprowadzone na kołach i brak tablic zjazdowych

21 Paź 2018, 16:42

Witam. Przymierzam się do pierwszego zakupu auta sprowadzonego.
Handlarz twierdzi, że samochód przyjechał z Niemiec na kołach ale jest już wyrejestrowany.
Mówi też, że tablic zjazdowych nie posiada i stoi na niemieckich :lol:

Co w takiej sytuacji z oświadczeniem o sprowadzeniu pojazdu z zagranicy na lawecie ?

Bo rozumiem, że przy rejestracji w WK potrzebuję zamiennie oświadczenie o lawecie lub tablice zjazdowe, tak?
Exile
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 10 2016
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam

Re: Auto sprowadzone na kołach i brak tablic zjazdowych

21 Paź 2018, 17:53

Exile napisał(a):rozumiem, że przy rejestracji w WK potrzebuję zamiennie oświadczenie o lawecie
nic takiego nigdy nie słyszałem, akcyza zapłacona, badanie zrobione i do WK tyle w temacie.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

21 Paź 2018, 18:03

Kao napisał(a):nic takiego nigdy nie słyszałem

https://www.forumsamochodowe.pl/rejestracja-samochodu-z-zagranicy-krok-po-kroku-vt103614.htm

Jest napisane w poradniku, stąd moje pytanie.
Exile
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 10 2016
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam

21 Paź 2018, 18:10

Może zależy od urzędu, rejestrowałem auta bez tablic i nikt nigdy nie pytał o zjazdówki lub o jakiś kwit z transportu. A jak sam sobie wypożyczyłem lawetę i przywiozłem auto to jak? sam sobie mam oświadczenie wystawić?

No chyba że na fakturę od handlarza to jest całkiem inaczej, nie wiem :?
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

10 Lis 2018, 17:51

jeżeli samochód przyjechał na lawecie to wypisuje się oświadczenie o braku tablic. Tablice oryginalne zostają w niemieckim/holenderskim czy duńskim urzędzie. a jeżeli nie zostają to i tak są nieważne ponieważ samochód jest wyrejestrowany a nie zarejestrowany nigdzie.
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sekrety Takumi - kim są rzemieślnicy Lexusa? Sekrety Takumi - kim są rzemieślnicy Lexusa?
    Samochody Lexusa wyróżniają się wieloma cechami - odważną stylistyką z atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry, napędami hybrydowymi, które są wizytówką marki i nietypowymi rozwiązaniami, jak ruchome zegary. ...
    Toyota Sports 800 – legenda pierwszego wyścigu Suzuka 500 Toyota Sports 800 – legenda pierwszego wyścigu Suzuka 500
    Fachowcy Toyota Gazoo Racing odnaleźli oryginalne sportowe coupe Sports 800, które wygrało pierwszą edycję legendarnego wyścigu długodystansowego Suzuka 500. Dzięki ich staraniom samochód odzyskał dawną świetność ...

•