Auto sprowadzone na kołach i brak tablic zjazdowych

Auto sprowadzone na kołach i brak tablic zjazdowych

21 Paź 2018, 16:42

Witam. Przymierzam się do pierwszego zakupu auta sprowadzonego.
Handlarz twierdzi, że samochód przyjechał z Niemiec na kołach ale jest już wyrejestrowany.
Mówi też, że tablic zjazdowych nie posiada i stoi na niemieckich :lol:

Co w takiej sytuacji z oświadczeniem o sprowadzeniu pojazdu z zagranicy na lawecie ?

Bo rozumiem, że przy rejestracji w WK potrzebuję zamiennie oświadczenie o lawecie lub tablice zjazdowe, tak?
Exile
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 10 2016
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam

Re: Auto sprowadzone na kołach i brak tablic zjazdowych

21 Paź 2018, 17:53

Exile napisał(a):rozumiem, że przy rejestracji w WK potrzebuję zamiennie oświadczenie o lawecie
nic takiego nigdy nie słyszałem, akcyza zapłacona, badanie zrobione i do WK tyle w temacie.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

21 Paź 2018, 18:03

Kao napisał(a):nic takiego nigdy nie słyszałem

https://www.forumsamochodowe.pl/rejestracja-samochodu-z-zagranicy-krok-po-kroku-vt103614.htm

Jest napisane w poradniku, stąd moje pytanie.
Exile
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 10 2016
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam

21 Paź 2018, 18:10

Może zależy od urzędu, rejestrowałem auta bez tablic i nikt nigdy nie pytał o zjazdówki lub o jakiś kwit z transportu. A jak sam sobie wypożyczyłem lawetę i przywiozłem auto to jak? sam sobie mam oświadczenie wystawić?

No chyba że na fakturę od handlarza to jest całkiem inaczej, nie wiem :?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

10 Lis 2018, 17:51

jeżeli samochód przyjechał na lawecie to wypisuje się oświadczenie o braku tablic. Tablice oryginalne zostają w niemieckim/holenderskim czy duńskim urzędzie. a jeżeli nie zostają to i tak są nieważne ponieważ samochód jest wyrejestrowany a nie zarejestrowany nigdzie.
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa
    Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, ...
    Upadek z piątego piętra, a zderzenie z pieszym Upadek z piątego piętra, a zderzenie z pieszym
    Całkowita droga hamowania wraz z czasem reakcji przy prędkości 60 km/h wynosi ok. 50 m. W trudnych warunkach pogodowych, przy oblodzeniu nawierzchni lub opadach śniegu może wydłużyć się kilkakrotnie. Uderzenie w pieszego ...

•