Auto w gazie na początek (5-7tys )

14 Wrz 2014, 01:25

Witam, powoli zastanawiam się nad kupnem jakiegoś autka dla siebie. Czego szukam? Raczej czegoś w gazie, bo tanie w utrzymaniu, w miarę się nie psuje i mam do LPG zaufanie. Na benzynę mnie nie stać tak samo jak na naprawdę ~17 letniego tdi.
Na początku myślałem nad audi a4 z ~1997 r jednak bardzo szybko mi ten wybór odradzono. Podobno zawieszenie (wielowahacze) można wymieniać w tym aucie co rok przy polskich drogach... (choć trzeba przyznać coraz z tym lepiej ale nadal bez szału)
Jakie marki w ogóle biorę pod uwagę...
-audi
-volkswagen
-opel, seat
-cała reszta
Silnik 1.6, 1.8 ~100KM nie zaszkodzi trochę więcej bo gaz bd mniej wydajny jak wiadomo.
Co tu dużo więcej pisać... Auta nie planuje kupić już od razu, napewno minie do tego czasu jeszcze z 5 mies ale chcę wiedzieć mniej więcej na co patrzeć i za czym się oglądać.
@edit: jak by się znalazło coś ciekawego od BMW to tez chętnie taka propozycje rozpatrze
@edit2: oczywiście klima, elektryczne szyby (przynajmniej 2) ABS, więcej raczej nic wielkiego nie wymagam.
Wiru
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

14 Wrz 2014, 11:43

W tym budżecie unikaj A4 bo nic dobrego nie kupisz,mówisz BMW to możesz sie porozglądać za E34 bądz E36.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Wrz 2014, 16:12

Podlubalem trochę po necie i znalazłem kilka ciekawych propozycji :
Całkiem nieźle wygląda opel vectra 2000edy [link do oferty na Allegro wygasł]
Całkiem nieźle tez wyglądają Vectry i astry v16 z silnikami 1.6 1.8 corsa jakoś zupełnie mnie omija...

Później są seaty i tu chyba trudno bd się zmieścić z moimi wymaganiami do budżetu... Fajne auta z tego co poczytałem to VW w innej budzie, ale jak z częściami do tego auta? Tu interesowało by mnie praktycznie każde auto mieszczace się w budżecie czyli Leon Cordoba Ibiza Toledo i tu jest pytanie, czy warto pakować się w v8? I silnik 1.4? Wydaje mi się ze te 60-70KM to jednak trochę mało :/ raczej minimum to 1.6

VW, auto które naprawdę według mnie jest warte swojej ceny... Tutaj zamieszczę się do Passata b5 i golfa IV choć dużo bardziej przekonuje mnie ten pierwszy, ponieważ mam takie jedno auto i wielu napraw nie wymagał. Tutaj raczej silnik 1.6

Czy znajdę jeszcze coś godnego uwagi w tej cenie? Jest jeszcze bmw ale trochę boje pakować się w napęd na tył podczas zimy... Czy różnica w ergonomii pracy silnika v8 do v16 jest wyczuwalna w gazie? Bo w sumie innych instalacji nie boje pod uwagę.

@Edit: rozumiem ze audi lepiej sobie odpuścić bo w tej cenie nie znajdę nic w co nie bd musiał włożyć drugie tyle?
@Edit2: Poczytał trochę o tym oplu, i podobno silniki 1.6 v16 mają skłonność do łykania oleju, ogólnie opinie na temat tego auta są dość skrajne... Czy warto się ew w to pakować? Jakie mieliście doświadczenie z tym silnikiem?
Wiru
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

15 Wrz 2014, 06:08

Niestety w przypadku Cordoby czy Ibizy 1.4 8v to najbardziej popularny i spotykany silnik i fakt faktem mocy czasami będzie brakować więc lepiej uzbroić sie w cierpliwość i szukać mocniejszych wersji bo naprawde warto.
Tak A4 w przyzwoitym stanie w tym budżecie będzie ciężko znaleść.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...
    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...