Auto w gazie na początek (5-7tys )

14 Wrz 2014, 01:25

Witam, powoli zastanawiam się nad kupnem jakiegoś autka dla siebie. Czego szukam? Raczej czegoś w gazie, bo tanie w utrzymaniu, w miarę się nie psuje i mam do LPG zaufanie. Na benzynę mnie nie stać tak samo jak na naprawdę ~17 letniego tdi.
Na początku myślałem nad audi a4 z ~1997 r jednak bardzo szybko mi ten wybór odradzono. Podobno zawieszenie (wielowahacze) można wymieniać w tym aucie co rok przy polskich drogach... (choć trzeba przyznać coraz z tym lepiej ale nadal bez szału)
Jakie marki w ogóle biorę pod uwagę...
-audi
-volkswagen
-opel, seat
-cała reszta
Silnik 1.6, 1.8 ~100KM nie zaszkodzi trochę więcej bo gaz bd mniej wydajny jak wiadomo.
Co tu dużo więcej pisać... Auta nie planuje kupić już od razu, napewno minie do tego czasu jeszcze z 5 mies ale chcę wiedzieć mniej więcej na co patrzeć i za czym się oglądać.
@edit: jak by się znalazło coś ciekawego od BMW to tez chętnie taka propozycje rozpatrze
@edit2: oczywiście klima, elektryczne szyby (przynajmniej 2) ABS, więcej raczej nic wielkiego nie wymagam.
Wiru
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

14 Wrz 2014, 11:43

W tym budżecie unikaj A4 bo nic dobrego nie kupisz,mówisz BMW to możesz sie porozglądać za E34 bądz E36.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Wrz 2014, 16:12

Podlubalem trochę po necie i znalazłem kilka ciekawych propozycji :
Całkiem nieźle wygląda opel vectra 2000edy [link do oferty na Allegro wygasł]
Całkiem nieźle tez wyglądają Vectry i astry v16 z silnikami 1.6 1.8 corsa jakoś zupełnie mnie omija...

Później są seaty i tu chyba trudno bd się zmieścić z moimi wymaganiami do budżetu... Fajne auta z tego co poczytałem to VW w innej budzie, ale jak z częściami do tego auta? Tu interesowało by mnie praktycznie każde auto mieszczace się w budżecie czyli Leon Cordoba Ibiza Toledo i tu jest pytanie, czy warto pakować się w v8? I silnik 1.4? Wydaje mi się ze te 60-70KM to jednak trochę mało :/ raczej minimum to 1.6

VW, auto które naprawdę według mnie jest warte swojej ceny... Tutaj zamieszczę się do Passata b5 i golfa IV choć dużo bardziej przekonuje mnie ten pierwszy, ponieważ mam takie jedno auto i wielu napraw nie wymagał. Tutaj raczej silnik 1.6

Czy znajdę jeszcze coś godnego uwagi w tej cenie? Jest jeszcze bmw ale trochę boje pakować się w napęd na tył podczas zimy... Czy różnica w ergonomii pracy silnika v8 do v16 jest wyczuwalna w gazie? Bo w sumie innych instalacji nie boje pod uwagę.

@Edit: rozumiem ze audi lepiej sobie odpuścić bo w tej cenie nie znajdę nic w co nie bd musiał włożyć drugie tyle?
@Edit2: Poczytał trochę o tym oplu, i podobno silniki 1.6 v16 mają skłonność do łykania oleju, ogólnie opinie na temat tego auta są dość skrajne... Czy warto się ew w to pakować? Jakie mieliście doświadczenie z tym silnikiem?
Wiru
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Brak

15 Wrz 2014, 06:08

Niestety w przypadku Cordoby czy Ibizy 1.4 8v to najbardziej popularny i spotykany silnik i fakt faktem mocy czasami będzie brakować więc lepiej uzbroić sie w cierpliwość i szukać mocniejszych wersji bo naprawde warto.
Tak A4 w przyzwoitym stanie w tym budżecie będzie ciężko znaleść.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN - sportowy wydech
    Obecność miejskiego hatchbacka wśród supersamochodów nie jest przypadkowa. Toyota Yaris GRMN nie jest zwykłym autem do jazdy między pracą, centrum handlowym, a osiedlem. Chyba, że po drodze przejeżdżamy przez ...