Auto w przedziale 7-10k, małoawaryjne, bez dwumasy, sedan/hatch

Auto w przedziale 7-10k, małoawaryjne, bez dwumasy, sedan/hatch

13 Gru 2016, 00:21

Hej,
potrzebuję porady w sprawie zakupu auta. Na wstępie zaznaczam, że nie znam się, i wiem tyle co przeczytałem i usłyszałem od znajomych.

Jako że jest to mój pierwszy samochód nie chciałbym przeznaczać większej kwoty, niż w temacie. Nie chcę dwumasy/pompowtrysków, preferuję 4/5 drzwiowe sedan/hatchback. Modele typu yaris czy punto jakos mi nie podchodzą. Doradzano mi cos z grupy VAG-a i rozglądałem się już za modelami typu leon 1.9tdi 90km, audi a3 8L 1.9tdi 90km, ew. jakies starsze a4 b5. W golfy nawet nie celuje, bo podobno jest na nie parcie i częsciej są robione. Samochód ma służyć głównie na dojazd do pracy (kilka km dziennie) + raz w miesiacu jakies 400km w trasie. Szukam czegoś małoawaryjnego (fordy odpadają? MK II/III są awaryjne?) oraz taniego w eksploatacji.

Czy mam szansę znaleźć cos takiego wyprodukowanego dla PL? I jeszcze jedno: czy po numerze vin mogę telefonicznie dowiedzieć się czegoś więcej niż ze stron internetowych?

Mieszkam w Warszawie, aczkolwiek ofert poszukuję też w okolicach Białęgostoku.

Pozdrawiam serdecznie
Ziemniaczany
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Auto w przedziale 7-10k, małoawaryjne, bez dwumasy, sedan/hatch

13 Gru 2016, 01:21

Generalnie trudno będzie Ci kupić VAG w normalnym stanie, nie wspominając już o TDI, które nie będzie dobrym wyborem przy Twoich przebiegach (diesel)
Ziemniaczany napisał(a):fordy odpadają? MK II/III są awaryjne?)
jakie Fordy?
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

13 Gru 2016, 09:38

Parcie na Leona i A3 jest równie mocne jak na Golfy. Na Leona największe, bo pomimo, że to najmniej praktyczny model z gorszym wykończeniem to kosztuje najwięcej przez popularność wśród młodych. Tak jakby chcieli mieć ładne auto ale boją się czegoś innego co nie ma znaczka VAG.
Ogólnie auta są ok dużo złomu i trzeba uważać.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

13 Gru 2016, 11:14

co byscie w takim razie mogli polecic? widzialem.oferte astry g z 2002 157k e benzynie za 7500 z bodajze 1.6, pierwszy wlasciciel produkcja pl, ale wydaje mi sie, ze to troche drogo
Ziemniaczany
Obserwowany

Auto: Nie mam

15 Gru 2016, 12:35

TDi najlepiej byłoby szukać w wersji 90km plus ewentualnie dodać mu odrobinę mocy- na plus brak dwumasy i prostota konstrukcji, jednak znaleźć coś ciekawego bezie bardzo ciężko. Może francuz typu Pug 406 czy Vectra B?
Dabtuner
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SUV Pajero Sport będzie produkowany na Kałudze w Rosji SUV Pajero Sport będzie produkowany na Kałudze w Rosji
    Przedstawiciele firmy Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowali o rozpoczęciu produkcji średniej wielkości SUV-a Pajero Sport w zakładach PCMA Rus w Kałudze. Fabryka ta stanowi współwłasność grupy PSA Peugeot ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA) Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA)
    Gdy w Japonii trwały ostatnie przygotowania do uruchomienia produkcji europejskiej wersji Mitsubishi Outlander PHEV, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poddała swój technologicznie flagowy model ostatniej i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 10
      Mitsubishi Fuso, jak powstaje kabina
      Stromy podjazd Wranglerem
      Drift na VERVA Street Racing 2012