Auto z automatyczną skrzynią biegów do 35 tysięcy złotych

22 Lip 2019, 20:01

Cześć wszystkim!

Poszukuję auta do 35 tysięcy złotych z automatyczną skrzynią biegów. Głównie chodzi mi o sedany/hatchbacki.

Główną użytkowniczką auta będzie moja mama. Głównie dojazd do pracy (60 km w dwie strony), miasto i raz na jakiś czas jakiś dłuższy wyjazd 150 km+ w 4 dorosłe osoby. Rocznie maksymalnie 20 tysięcy kilometrów.

Poszukujemy auta zdecydowanie większego niż dotychczasowe Clio. Po spędzeniu kilku ładnych godzin w Internecie, najczęściej polecanymi autami były:

*Ford Mondeo 2.0 140km (Zauważyłem jednak, że ciężko jest znaleźć w Polsce niezbyt zajechany model, tak do tych 150.000 przebiegu i chociaż 2011-2012),

*Toyota Avensis 1.8 (Ponoć bardzo dobre auto, mało awaryjne, ale też drogie)

*Honda Accord (podobnie jak wyżej).

Po przedstawieniu propozycji mojej mamie, ta stwierdziła, że Mondeo jest trochę za dużo jak dla niej (chociaż sądzę, że gdybyśmy znaleźli dobry egzemplarz to może by się przekonała :P). Zacząłem szukać nieco mniejszy aut, ale też w sedanie/hatchbacku. Modele, które wpadły mi w oko to:

*Volkswagen Passat,
*Volkswagen Jetta,
*Opel Insignia,
*Ford Focus (sedan),
*Skoda Octavia.

Które z powyższych aut są godne uwagi, nie wymagają dużych nakładów finansowych i będą rozsądnym wyborem? Czy któreś z nich kompletnie nie współgrają z automatyczną skrzynią biegów?

Dzięki za każdą pomoc! :ok:
Michał10
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Lip 2019, 21:46

Może jednak skup się na segmencie C, a nie D? Kupisz auto młodsze i nie za duże.
aGradory
 

23 Lip 2019, 06:33

Brzmi dobrze.

Czy możesz w takim razie polecić jakiś auto w segmencie C, które dobrze radzi sobie z automatem i nie musi stać ciągle u mechanika? ;)
Michał10
Nowicjusz
 
Posty: 9

23 Lip 2019, 12:26

Popatrzcie na automaty w:
Honda Civic VIII
Mazda 3 II
Opel Astra J
Ford Focus MK3
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Lip 2019, 15:26

Focus i Astra J podobają mi się, jednak zdecydowanie ich wersje SEDAN.
Ten "klasyczny" Focus albo Astra są po prostu za małe.

Zależy mi na aucie nieco mniejszym niż Mondeo, ale jednak większym niż klasyczny Focus, Fiesta czy Astra. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

Odnośnie Forda, znalazłem ciekawą ofertę:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co sądzicie?

Jakie są Wasze zdania na temat VW Passata? Można w budżecie do 36-37 tysięcy znaleźć godnego uwagi?
Michał10
Nowicjusz
 
Posty: 9

23 Lip 2019, 18:38

Michał10 napisał(a):Zależy mi na aucie nieco mniejszym niż Mondeo, ale jednak większym niż klasyczny Focus, Fiesta czy Astra. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

Nie ma za wiele samochodów pomiędzy segmentami C i D. Musicie się zdecydować na jedne lub drugie. Sedan Focusa czy Astry nie będzie większy w środku niż ich wersje hatchback.
aGradory
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sezon na jednoślady - motocykle, skutery i rowery
    Wraz z początkiem wiosny na ulicach pojawiają się motocykle i skutery. Użytkownicy takich pojazdów są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo związane z wypadkami, ponieważ w razie kolizji nie ...

23 Lip 2019, 22:45

Michał10 napisał(a):Odnośnie Forda, znalazłem ciekawą ofertę:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 16a71febab
Stany. Ciekawe jak bardzo był rozbity.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lip 2019, 07:09

Panowie, po tym co napisaliście zdecydowanie bliżej mi do segmentu D niż C. Czy możecie polecić mi coś w miarę "nowszego" powyżej 2010 roku oprócz Mondeo, Avensisa czy Accorda, które ja oglądałem?

Dzięki za zaangażowanie! :ok:
Michał10
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Lip 2019, 08:13

Jeśli rozważasz diesla, to myślę, że warto też spojrzeć na Citroena C5 bądź Peugeot'a 508
maciejsr50
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Lip 2019, 11:52

Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

24 Lip 2019, 19:08

maciejsr50 napisał(a):Jeśli rozważasz diesla, to myślę, że warto też spojrzeć na Citroena C5 bądź Peugeot'a 508

Raczej chciałbym unikać aut z Francji. Jakoś mnie do siebie nie przekonują :(

Tcep napisał(a):https://www.copart.com/lot/34936298/Photos
To ten focus.

Dzięki!
Wyglądał i nadal wygląda całkiem ładnie, ale sam fakt, że jest ze Stanów już chyba go eliminuje jak dla mnie :bored:

Ciekawe co było w nim robione, bo niby ma tylko 18k przebiegu...
Michał10
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Lip 2019, 14:36

Jeśli nie przekonują Cię auta francuskie to przeczytaj opinie i:
Silnikach z serii EA211 w VW, Skodzie, Audi, Seacie - 1.8 i 2.0 TSI to szans, który wymaga remontu za kilka tysięcy złotych po przejechaniu 100 tys. Km
Skrzyni DSG DQ200 (montowanej we wszystkich autach z koncernu VAG, z momentem obrotowym do 250Nm), mechatronika, dwumasa, dwa sprzęgła padają przy przebiegach między 100 a 200 tys.km. koszt naprawy tych rzeczy to ponad 10 tys.zł.

Zatem jeśli chcesz VAG-a w automacie to w zasadzie tylko diesel 2.0 TDI CR z trwalszym DSG lub auta japońskie i francuskie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Lip 2019, 14:52

Ossy napisał(a):Jeśli nie przekonują Cię auta francuskie to przeczytaj opinie i:
Silnikach z serii EA211 w VW, Skodzie, Audi, Seacie - 1.8 i 2.0 TSI to szans, który wymaga remontu za kilka tysięcy złotych po przejechaniu 100 tys. Km
Skrzyni DSG DQ200 (montowanej we wszystkich autach z koncernu VAG, z momentem obrotowym do 250Nm), mechatronika, dwumasa, dwa sprzęgła padają przy przebiegach między 100 a 200 tys.km. koszt naprawy tych rzeczy to ponad 10 tys.zł.

Zatem jeśli chcesz VAG-a w automacie to w zasadzie tylko diesel 2.0 TDI CR z trwalszym DSG lub auta japońskie i francuskie.

Dzięki bardzo za rozwianie wątpliwości co do tych fatalnych silników. Warto posłuchać kogoś mądrzejszego i nie dać się wrypać w takie bagna. Na prawdę dziękuję!

Co do tych francuzów - przez brak wiedzy chyba traktowaniem te auta nie tak, jak trzeba.

Czy rozsądna opcja będzie zakup Hondy Civic IX 1.8? Widziałem, że może spalić koło 8-9 litrów, ale ponoć silnik jest bardzo chwalony.

Mógłbyś zaproponować mi coś jeszcze z dobrym silnikiem? Po zakupie auta na pewno się jakoś odwdzięczę :ok:
Michał10
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Lip 2019, 15:09

Tak, Civic to dobra opcja, a ten silnik 1.8 to jeden z najoszczędniejszych przy tej pojemności/mocy. Samo auto nie jest zbyt dobrze wyciszone i poruszanie się autostrada nie jest komfortowe, ale do jazdy po mieście i w trasie z prędkością do 100kmh jest ok.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Lip 2019, 15:12

Ossy napisał(a):Tak, Civic to dobra opcja, a ten silnik 1.8 to jeden z najoszczędniejszych przy tej pojemności/mocy. Samo auto nie jest zbyt dobrze wyciszone i poruszanie się autostrada nie jest komfortowe, ale do jazdy po mieście i w trasie z prędkością do 100kmh jest ok.

Ok, czyli jednego kota już mamy. Mógłbyś zarzucić mi jeszcze jakąś propozycją auta, które warto wziąć pod uwagę? Co Ty byś wybrał na moim miejscu?
Warso
Nowicjusz
 
Posty: 9