Auto z LPG

Auto z LPG

21 Maj 2012, 18:50

Witam. Pisałam tu wcześniej z prośbą o poradę jaki samochód (do 14tys.)wybrać: Micrę, Pegeouta 206 czy może Yaris. Niestety mimo środków, nie udało mi się niczego nabyć. Przeglądam ogłoszenia, ale to same komisy ze sprowadzanymi autami, osób prywatnych brak...Teraz jednak dotarło do mnie, że nie ważny jest samochód, a to ile się na niego wydaje. W miesiącu robię ok.900km. Odcinki po 40km w dwie strony dziennie. Benzyna pochłania mi 1/3 wynagrodzenia. I to jest największy problem. Nie mogę przesiąść się na komunikację miejską, a muszę dojeżdżać. Czy szukanie auta z LPG to dobre rozwiązanie? Czy może lepiej kupić coś i założyć instalację? (jaki koszt?). Czy to w ogóle ma sens? Marzę by płacić mniej za dojazd... Poradźcie :oops:
tulipan1
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Auto z LPG

22 Maj 2012, 03:00

Przy tych przebiegach kupiłbym auto już zagazowane ale nie dłużej jak 2-3lata.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

22 Maj 2012, 08:47

tulipan1 napisał(a):Czy szukanie auta z LPG to dobre rozwiązanie? Czy może lepiej kupić coś i założyć instalację? (jaki koszt?). Czy to w ogóle ma sens? Marzę by płacić mniej za dojazd... Poradźcie :oops:

Moim zdaniem kupić w dobrym stanie i założyc lpg (koszt ok 2500) będzie taniej, zobaczysz różnice, teraz w lecie szybko się przełącza i jedziesz praktycznie tylko na lpg
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

22 Maj 2012, 12:22

tulipan1 widzę, że moja prywatna wiadomość chyba pomogła w zmianie nastawienia. LPG jak najbardziej dobre rozwiązanie dla Ciebie, ale wszystko zależy od egzemplarza. W tych pieniądzach możesz już kupić w miarę zadbane auto z już założoną instalacją ( tylko tak jak napisał poprzednik nie starszą niż dwa trzy lata) albo możesz szukać auta o 2.5 tys tańszego i sama założysz instalację. Na pewno będzie to dobra inwestycja.

kalkulator-lpg

wg moich obliczen (bardziej pesymistycznych) wyszło, że instalacja zwróci Ci się w drugim roku użytkowania a na przełomie 5 lat ( biorąc pod uwagę, że ceny benzyny się nie zmienią :) ) zaoszczędzisz około 6.5 tys złotych :) sama zrób sobie taką kalkulację to zobaczysz.
Możesz spróbować zarejestrować się na forach wybranych modeli aut i tam zawsze jest dział "giełda" i możesz tam założyć post, że chętnie kupisz auto ( opisując jakie itd. ) zazwyczaj na forach większość aut jest zadbanych ale wiadomo są wyjątki. Co do propozycji aut to mozesz jeszcze pomyśleć nad oplem corsa c podobno dosyć dobrze znoszą gaz ( znajomy ze szkoły jazdy ma i bardzo chwali)
spandau
Początkujący

Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy od: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

22 Maj 2012, 14:25

Niestety nie jestem pewny co do podatności na zagazowanie szukanych przez ciebie modeli aut. Może lepiej coś tańszego i podatnego na zagazowanie..? W końcu chodzi o tanie jeżdżenie. Może warto rozważyć Punto 1,2 60KM i je zagazować..? Tani zakup,dobra praca na gazie,spalanie w trasie nie przekroczy na sekwencji 6l lpg,a w razie czego tanie naprawianie i części opór w każdej hurtowni.Poza tym każdy mechanik w PL naprawi ci to auto bez problemu.No i największa zaleta Fiatów- Fiaty nie gniją (jeśli są bezwypadkowe).
artur73
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback

22 Maj 2012, 14:59

artur73 napisał(a):Niestety nie jestem pewny co do podatności na zagazowanie szukanych przez ciebie modeli aut. Może lepiej coś tańszego i podatnego na zagazowanie..? W końcu chodzi o tanie jeżdżenie. Może warto rozważyć Punto 1,2 60KM i je zagazować..? Tani zakup,dobra praca na gazie,spalanie w trasie nie przekroczy na sekwencji 6l lpg,a w razie czego tanie naprawianie i części opór w każdej hurtowni.Poza tym każdy mechanik w PL naprawi ci to auto bez problemu.No i największa zaleta Fiatów- Fiaty nie gniją (jeśli są bezwypadkowe).

to jest bardzo dobry pomysł! i większe szanse na kupienie krajowego modelu. Popieram do 15 tys kupisz punto II po FL od 2003r.
spandau
Początkujący

Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy od: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show 2012 / relacja Motor Show 2012 / relacja
    Wydarzenie zrealizowano w nowej formule łącząc wystawę motoryzacyjną z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Poznańskie wydarzenie obfitowało w premierowe pokazy samochodów, a furorę robiły stoiska na których ...
    Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła
    Doskonałe właściwości jezdne, zwinność i stabilność w każdym terenie – to przyczyny sukcesu rynkowego systemu BMW xDrive. BMW stale poszerza ofertę samochodów z inteligentnym napędem na cztery koła: tylko w ciągu ...

• Re: Auto z LPG

22 Maj 2012, 15:37

Ja także jestem tego zdania i co najważniejsze: koszty spalania będą znacznie niższe,bo ukształtują się na poziomie około 4,5-5L na 100km,wiec wynik jest bardzo dobry. Powinieneś się rozejrzeć właśnie za czymś takim zamiast inwestować w LPG.
    Exedy24
    Początkujący

Auto: AUDI A4

22 Maj 2012, 15:43

Dokładnie,kolega miał Punto 1.2 75KM tylko że Igeneracja i po mieście brało mu 7.5l spokojnie więc gazu sie nie opłacało zakładac.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

06 Cze 2012, 20:35

Hej, nadal nic nie kupiłam, już mi się nawet odechciało... teraz myślę nad Pandą, mały bagażnik może da się jakoś przeboleć, ale nie wiem czy od razu na gaz czy przerobić... szczerze mówiąc ochota mi przeszła... a zmienić muszę...
    co sądzicie o tym: (cz przebieg nie za duży, a cena raczej niska? )

[link wygasł]
    tulipan1
    Nowicjusz

06 Cze 2012, 21:05

Moim zdaniem nie ma co się silić na zakup Pandy z przebiegiem 150 tys. Mam nadzieję,że zdajesz sobie sprawę ,że za chwilę będzie miała przebieg 200 tys. i dwóch włascicieli w Karcie Pojazdu,niemłodą instalację i jak bedziesz ją chciała odsprzedać to bedzie ciężko,a jeśli już to za niewielkie pieniądze... Stracisz na tym aucie. Poza tym chyba wiesz,że bagażnika nie ma... Bagażnik i tak mikro jest zajęty przez koło zapasowe (o ile się tam zmieści na pion...bo półki już tam chyba nie ma). Nie twierdzę,że ta Panda nie będzie jeździć.Będzie ale jej zakup z punktu widzenia praktycznego jest nieopłacalny.
    Tak jak pisałem wcześniej. Lepiej kupić kilka nawet lat starsze Punto II (normalny gabarytowo i potrafiący przewieźć 4 osoby z bagażem samochód) z 1,2-60KM za 7-8 tys zł z polskiego salonu i nawet I właściciela i samemu założyć gaz. Masz wtedy 2 letnią gwarancję na gaz i nowy gaz !!! Na auto i gaz wydasz 10 tys zł razem i za 2-3 lata sprzedasz je za 8 tys. Natomiast za Pandę zapłacisz 12 tys. i za 3 lata sprzedać ją będzie trzeba za tyle samo co to Punto (ze względu na 200 tys przebiegu i starą instalację)... Nie dosyć ,że kupując Punto i później je odsprzedając stracisz tylko 2 tys,to jeszcze będziesz jeździć "normalnym" samochodem z nowym gazem...
    artur73
    Awatar użytkownika

06 Cze 2012, 21:24

Dzięki za opinie :) Nie mogę przekonać się do punto, jakieś takie duże mi się wydaje :o Będą jeździły max 2 osoby. Przemyślę tą pandę, wielu rzeczy nie wiem, tak to jest jak baba ma kupić samochód :oops: Tak mi się podoba micra,ale niestety nie stać mnie... :/ Myślałam, że będzie to łatwiejsze...
    tulipan1
    Nowicjusz

06 Cze 2012, 22:29

No to pomyśl o Corsie C z silnikiem 1,2 !!! :D
    artur73
    Awatar użytkownika

19 Cze 2012, 19:07

Teraz mechanik radzi mi olej napędowy... Moja głowa tego już nie mieści... :roll:
    tulipan1
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light