Auto z niemiec

Auto z niemiec

22 Sie 2008, 19:40

Witam mam pytanie chciałbym kupić samochód z Niemiec od osoby prywatnej i nie za bardzo wiem jakie papiery muszę załatwić. Jest możliwość spisania umowy w języku polskim czy będzie ona akceptowana przesz urząd?? . Napiszcie mi jak byście mogli co muszę załatwić po podpisaniu umowy ew. jakie dokumenty
vicc
Nowicjusz

Re: Re: Re: Re: Auto z niemiec

22 Sie 2008, 20:17

w internecie jest bardzo duzo info na ten temat, a tak w skrocie:
W Niemczech najlepiej zameldowac auto na siebie na tablice eksportowe - z czerwonym paskiem, a w Polsce:
-umowa dwujezyczna jest akceptowana
-potrzebujesz Zulassungsbescheinigung Teil I(Fahrzeugbrief), Zulassungsbescheinigung Teil II(Fahrzeugschein) - obydwa dokumenty przetlumaczone
musisz isc do urz. celnego zaplacic akcyze, potem do skarbowego tez cos tam zaplacic, zalatwic przeglad, zaplacic oplate ekologiczna - i na sam koniec z kompletem dokumentow i dowodow wplat idziesz do twojego wydzialu komunikacji i meldujesz auto.
thomas83
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: DE

22 Sie 2008, 20:42

a czy umowę od osoby prywatnej która w miedzy czasie czasie samochód wyrejestruje z DE wsadzi na tablice żółte i dostarczy do granicy mogę spisać tylko po polsku czy muszę też po niemiecku i czy trzeba tłumaczyć kartę pojazdu (chyba brief) ???? :shock:
vicc
Nowicjusz

22 Sie 2008, 21:10

vicc napisał(a):a czy umowę od osoby prywatnej która w miedzy czasie czasie samochód wyrejestruje z DE wsadzi na tablice żółte i dostarczy do granicy mogę spisać tylko po polsku czy muszę też po niemiecku i czy trzeba tłumaczyć kartę pojazdu (chyba brief) ???? :shock:

Karte pojazdu (Brief) i dow rej trzeba przetlumaczyc, no chyba ze sie cos w przepisach zmienilo.

A czy wystarczy umowa po polsku tego nie wiem, ale z logicznego punktu widzenia dla polskiego urzednika to ulatwienie pracy.
thomas83
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: DE

23 Sie 2008, 08:56

dzięki za pomoc jak coś to się jeszcze będę pytał :D
vicc
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci
    Dzięki funkcjom systemu BMW i ConnectedDrive model BMW i3 Concept Coupe ma nieograniczony dostęp do sieci. Przy w pełni naładowanych akumulatorach układ napędowy BMW eDrive, w który wyposażono BMW i3 Concept Coupe, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009