Auto z niemiec

Auto z niemiec

06 Sie 2010, 16:52

Witam.
Niedługo mam zamiar kupic auto z niemiec. Dowiedziałem sie o pewnej opcji dzieki ktorej moge zaoszczędzić około 150 euro.
Podczas standardowej procedury wyglada to tak ze po podpisaniu umowy wybieramy sie z właścicielem do urzedu aby wyrejestrowad auto i zdac tablice, nastepnie wykupujemy tablice celne i ubezpieczanie (2tyg) kosztuje to około 150euro. Jednak czytałem gdzies w internecie ze jest opcja powrotu na tablicach poprzedniego właściciela, w taki wypadku mozemy poruszać sie autem na starych tablicach po terenie niemiec i polski jednak tylko przez 3 dni od daty wyrejestrowania. Zadko kiedy dochodzi do takiej transkacji poniewaz własciciela boja się puszczać nowego własciciela na swoich tablicach i na swoim ubezpieczniu. Ja jednak jestem w tej komfortowej sytuacji ze auto kupuje od rodziny i własciciel bedzie nawet wracał ze mna do kraju. W polce bede musiał sie troche spreżyc z załatwianiem rejestracji ale dzieki temu około 150euro zostanie w mojej kieszeni.
Chciałbym sie dowiedzieć jak dokładnie wygląda załatwienie tego w taki sposób, jak to musze załatwić w urzędzie i czy potem tablice musza wrocic do niemiec itp itd....
adula
Nowicjusz

Miejscowość: GDA

Re: Auto z niemiec

07 Sie 2010, 06:46

piszesz o czymś ,o czym nie mam pojęcia.Jak chcesz wracać na tablicach ori jak auto jest wyrejstrowane ? jakaś bzdura ,nie możesz jechać bo auto jest wyrejestrowane
Nawet jak pojedziesz to pomyśl jakie to mogą być konsekwencje w razie kolizji lub wypadku ? jak złapie Cie policja niemiecka też już dalej nie pojedziesz i zapłacisz zapewene więcej niż 150€.Jakie celne tablice? teraz takich się nie wykupuje , po co ?Kupuje się żółte.
Kupno żółtych tablic to koszt 120€ i masz je ważne 5dni .Jedziesz spokojnie do domu.
Wracasz jak piszesz z właścicielem ,to niech sie dowie jak to jest .Sam jestem ciekaw co mu odpowiedzą
Sprawdzanie aut przed zakupem (Inspekcje) cały kraj, "LT" i "D". Pomoc w zakupie auta w: Polsce, Litwie, Niemczech.
czeslaw555
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Prawo jazdy od: 08 08 1977
Przebieg/rok: 47tys. km
Auto: allure
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

Re: Auto z niemiec

07 Sie 2010, 11:36

akoro będziesz wracał z właścicielem do PL, to po co wymeldowywać, jedź normalnie a przy dojechaniu na miejsce oddasz mu tablice i dowód i on sobie wymelduje u siebie a dowód Ci odeśle pocztą. Proste nie? Albo kupić tablice z żółtym paskiem i po problemie. Po co kombinować dla 100Euro
andrewb25
Początkujący

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50