Auto z niemiec?

16 Wrz 2015, 21:21

Witam, mam dylemat dot. zakupu samochodu. Czy opłaca mi się ściągnąć samochód z Niemiec? Mam kuzyna który sprowadza samochody, ale wiadomo że musiałbym zmniejszyć budżet na samochód o 1,5 tyś zł na opłaty. Jednak jeżeli kupie w Polsce samochód sprowadzony, wszystkie te opłaty i tak będą wliczone w cenę samochodu, tj. koszt sprowadzenia, opłaty celne, przerejestrowanie, MARŻA sprowadzającego, itd. Więc czy lepiej kupić u Niemca taniej, wiedząc co kupuje, czy kupić w Polsce? Jak wyglądają ceny w Niemczech w stosunku do Polski?
Mati93
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 14 11 2011
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Wrz 2015, 21:26

A jaki samochód chcesz kupić i za ile?
Tam ZADBANE samochody swoje kosztują i "TANIEJ" to na pewno nie będzie.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

16 Wrz 2015, 21:32

Chciałbym w niemczech poszukać Astry II 1.8 . Chce wydać ok 8 tyś. już z opłatami.
Mati93
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 14 11 2011
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Wrz 2015, 21:38

Za 8k to szukaj w kraju od prywatnych osób - wg mnie.
Poszukaj grupy na FB "Astra G - giełda części" jest ładna Astra wystawiona za 7300 czy tam 8300 (srebrna).
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

16 Wrz 2015, 21:57

Dzięki za odpowiedź. Astra piękna, ale trochę ode mnie daleko, jestem z Lubuskiego :)
Mati93
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 14 11 2011
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Wrz 2015, 08:58

Szukaj raczej polskich egzemplarzy.. W twoim budzecie stoi moze z 20 aut w Niemczech, wiec wybor zerowy jak sie odrzuci zlomy :mrgreen:
Jak kupic auto z Niemiec -->PRIV
kalik
Aktywny
 
Posty: 420
Prawo jazdy: 3- 0- 0
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo IV Turnier
Silnik: 2.0TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Bezpłatny raport z CEPiK - historia pojazdu
    Co to jest usługa "Historia Pojazdu" i kto może z niej skorzystać? "Historia Pojazdu" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocyklu ...