Auto z tylnym napędem na codzień i sporadycznego driftu

20 Gru 2017, 23:04

Czołem forumowicze,
Szukam auta z tylnym napędem do codziennego użytku w mieście i sporadycznej nauki driftu (mam możliwość ćwiczenia z daleka od ruchu ulicznego) w okolicach Sosnowca, najlepiej o silniku benzynowym bez instalacji LPG.
Budżet dość okrojony bo tylko ok. 5-6 tysięcy.
Za takie pieniądze nie oczekuję cudów, wystarczy żeby samochód był bezawaryjny, w miarę ekonomiczny w utrzymaniu i spalaniu paliwa oraz posiadał wspomaganie kierownicy. Klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka oraz centralny zamek byłyby miłym dodatkiem :D, nadwozie raczej w klimatach coupe albo podobne do hatchbacka.
Z góry dziękuje za pomoc :wink:.
YaR090
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Chevrolet Lacetti
Silnik: 1.4 ecotech
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

20 Gru 2017, 23:27

Moja pierwsza myśl to Sierra i w PZU dostaniesz jeszcze 70% zniżek na OC tylko wystarczy wyrobić kartę PZMu.
Takie coś w okolicy znalazłem tylko sporo wyświetleń zastanawia ale za resztę kasy można ją ogarnąć.
[link do oferty na Olx wygasł]

Kolejna myśl to BMW E36 tylko będzie ciężko o ciekawą sztukę..
[link do oferty na Olx wygasł] - już trochę podrobiony pod drift.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko 1.6 to taki przeciętniak.

Stoi u mnie w mieście ale coś większego niż szukasz i to typowy gruz..
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Gru 2017, 09:31

316 do driftu? Chyba jak sobie wcześniej piaskiem posypie... To nawet dwoma kołami nie potrafi spalić kapcia :D

Auto do driftu za 6k? Ekonomiczny? Tani w utrzymaniu? Takie coś nie istnieje autorze. Barol dobrze mówi o Sierra, bo to chyba jedyne auto które pasuje w założeniach. E36 każdy będzie gruzem i do tego z 316/318... Może, ale to może jakiś compact z większym silnikiem znajdziesz, ale i tak będzie dojechany nieziemsko (co nie pasuje w kryteria ekonomiczności).

Jeśli liczysz się z kosztami to szukaj E36 z 320 i ją remontuj. Mercedesy odpadają, Omega też.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Gru 2017, 15:20

Dzięki za szybką odpowiedź i kubeł zimnej wody na głowe. Przeczytałem wasze posty, przemyślałem to i owo i nasunęło mi się takie pytanie: Jeśli zmienię założenia poszukiwań auta do tylnego napęd i możliwości nauki driftu, nadwozia w coupe lub podobne do hatchbacka, zostając przy budżecie 6k, czy taka zmiana zwiększy wybór samochodów?
YaR090
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Chevrolet Lacetti
Silnik: 1.4 ecotech
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

22 Gru 2017, 16:10

galakty napisał(a):316 do driftu? Chyba jak sobie wcześniej piaskiem posypie... To nawet dwoma kołami nie potrafi spalić kapcia


masz rację ale zdarzają się osoby które mają problem żeby opanować tego "szatana" :mrgreen:

Na myśl przychodzi mi jeszcze Polonez z silnikiem Rovera 1.4 do tego utwardzone amory, przednie sprężyny z Trucka, tylny resor sklepany na płasko + dodatkowe pióro, oczywiście zaspawany dyfer no i na pewno rozpórka.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Jak chcesz to mogę Ci podrzucić namiary na osobę z Katowic która zjadła zęby na Polonezie do driftu :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Gru 2017, 20:06

YaR090 napisał(a):Za takie pieniądze nie oczekuję cudów, wystarczy żeby samochód był bezawaryjny, w miarę ekonomiczny w utrzymaniu i spalaniu paliwa oraz posiadał wspomaganie kierownicy. Klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka oraz centralny zamek byłyby miłym dodatkiem , nadwozie raczej w klimatach coupe albo podobne do hatchbacka.
przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź i przeanalizuj.
Do driftu musisz mieć zaspawany dyfer inaczej nie ma możliwości nauki a takim autem słabo się poruszać na co dzień. Poza tym nawet 2.0 z zaspawanym dyfrem będzie się męczyć a wy tu z jakimiś polonezami i 316.
W trwoim budżecie to jedynie compacta szukać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...

23 Gru 2017, 17:44

BMW e32 3.5 m30b35 z zaspawanym dyfrem ;) Najbardziej niezniszczalny silnik i daje radę lepiej niż jakieś e36 2.5 ;) Idzie kupić taką trumnę do zabawy za kilka tys. Często ktoś sprzedaję egzemplarz, którym pojeździć się da ale ratować jakoś konkretnie nie warto.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995