Auto z USA???

Auto z USA???

23 Maj 2008, 20:14

Hej forumowicze! Mam zamiar sprowadzic sobie auto z USA! Wiecie moze jakie oplaty mnie czekaja no i jak to auto dostarczyc do Polski?! W Stanach mam kolege ktory znajdzie mi autko, interesuje mnie tylko co mnie czeka jak juz je tam kupie??!
toro
Nowicjusz

Miejscowość: gb

Re: Auto z USA???

23 Maj 2008, 20:46

Przy sprowadzaniu auta z USA musisz zapłacić cło, akcyzę i vat, w sumie jakieś 30% wartości pojazdu. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie jakiejś firmie sprowadzenia auta, oni znają pewne kruczki prawne i sprowadzają auto nie bezpośrednio do Polski tylko najpierw do Niemiec i dopiero potem z Niemiec do Polski dzięki czemu opłaty są mniejsze.
Powodzenia życzę :)
Thou
Nowicjusz

23 Maj 2008, 21:31

firma ściąga kasę. Po co ;) Samemu można i polecam. jeśli to ma być nowe i europejczyk to jeden dzień dłużej (ponieważ w europie auta są b. drogie i koncerny nie chcą by tam taniej - czytaj: czyli tyle ile się powinno płacić - kupować.
Generalnie polecam statkiem do Niemiec, bo taniej liczą. Polecam też ubezpieczenie na drogę. Wszystkie formalności można też tam załatwić.
Na nowe - część firm - daje gwarancje (np. bmw 2 lata).
B. tanie są auta typowo amerykańskie. Przeróbki też niewielkie i dać do serwisu należy, by gwarancji nie stracić - o gwarancji na auto jakie jest w usa też pomarzyć można. Część firm nie daje w ogóle gwarancji (nie wiem dokładnie jakie - tu najlepiej popytać u importerów).
Też ważna sprawa, że te samo auto w usa i w europie to (czasem) dwa różne auta ! Wiem, że tak jest z subaru - inne w ogóle podzespoły i w europie jest problem z serwisem, bo części trzeba sprowadzać. Ale tanio i dlatego warto polecić taki zakup. Używany to już na pewno.
Są serwisy w necie gdzie mozna auto sprawdzić za opłatą.
WitP_tsaJ4145
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk/kujawsko-pomorskie

28 Maj 2008, 21:14

chyba nie bardzo ;;/
automaniak100
Początkujący

Miejscowość: Kościerzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Obowiązek używania odblasków i bezpieczeństwo na drodze Obowiązek używania odblasków i bezpieczeństwo na drodze
    Jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest zasada widoczności. Uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o to, by być widocznym dla innych i sami być jak najlepiej przygotowani do tego, by obserwować drogę i jej otoczenie. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI