Auto z zagranicy a zagubiony dowod rejestracyjny

auto z zagranicy a zagubiony dowod rejestracyjny

19 Cze 2009, 19:47

mam pytanie.
zgubiłem dowód rejestracyjny samochodu z Belgii.
zdążyłem załatwic UC,skarbówke,tlumaczenia, 1 przeglad i niestety w drodze do UK zgubiłem otyginalny dowod belgijski.
czy jest jakas szanasa na rejestracje auta w polsce?
w koncu wszedzie przedstawaiałem oryginalny dokument (takze w UC)
czy po prostu jednak musze sie skontaktowac z poprzednim włascicielem i czy on bedzie w stanie załatwic cos w urzedzie belgijskim?
z gory dziekuje za odpowiedz.
lukasik252
Nowicjusz

Miejscowość: kraków

20 Cze 2009, 17:23

Musisz załatwić z belgijskiego urzędu komunikacji (gdzie pojazd był ostatnio zarejestrowany):
1. duplikat dowodu - wątpliwe (może o to wystąpić właściciel po zgłoszeniu zgubienia na belgijskiej policji)
2. zaświadczenie o danych pojazdu - wydane po jego zagubieniu - zastępuje dowód rejestracyjny
3. pisemną informację, że nie dostaniesz duplikatu dowodu albo tego zaświadczenia.

Z jednym z tych trzech dokumentów udajesz się do urzędu komunikacji.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 17:57 ]
tu masz program do wyliczania akcyzy i drukowania deklaracji akcu - akcyza, vat-24 - urząd skarbowy, opłata 17 zł do urzędu celnego, wniosek do naczelnika o wydanie zaświadczenia o opłaceniu akcyzy, wpłata recyklingu

[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[B] Fiesta VI 1,4 / Jazz II 1,4 / Ibiza III 1,4 / Swift III 1,3 [B] Fiesta VI 1,4 / Jazz II 1,4 / Ibiza III 1,4 / Swift III 1,3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Fiesta VI 1,4 - 80KM - Honda Jazz ...
    Jak bardzo szybkie mogą być minivany? Jak bardzo szybkie mogą być minivany?
    Minivan to z założenia rodzinny samochód, który ma za zadnie przewieźć rodzinę, psa i całkiem pokaźny bagaż z punkt A do punktu B. Takie samochody nie budzą emocji wśród miłośników sportowej jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009