Auto za 30tys

Auto za 30tys

18 Maj 2016, 14:08

Cześć. Moje Suzuki powoli wędruje do Krainy Pełnych Baków. Chcę zastąpić ją podobnym wozem: nudnym i bezpłciowym. Oraz kompletnie bezawaryjnym i wiernym jak pies. Do konkretów:

Budżet: 30 tys. złotych

Użytkowanie: Miasto 70, Trasa 30%

Własne potrzeby: Ukierunkowane na przyjemność z prowadzenia, nie na komfort w wozie. Poświęcę temu więcej miejsca: Suzuki jest prostym autem o twardym zawieszeniu i precyzyjnym prowadzeniu. Dobrze oddaje informacje zwrotne o drodze i warunkach do kierowcy (czasem za dobrze, bo jak wiatr na autostradzie bujnie...). Jeździłem ostatnio nową Kią Ceed, 1.6 benzyna. Bardzo przyjemny wóz, ale trudno było się przyzwyczaić do 'sztucznego' prowadzenia, nawet na najniższym stopniu wspomagania. Przy dodawaniu gazu auto nie reaguje natychmiast, lecz z ułamkiem sekundy opóźnienia. Wszelkie udogodnienia w kabinie i na zewnątrz (doświetlanie zakrętów, czujnik parowania szyb itd.) nie rekompensują mi przyjemności z prowadzenia, a w Kii dla mnie osobiście jest ona mała.

Przebieg rocznie: ok 9-10 tys.

Moje typy: AR 159, Fiat Bravo, Subaru Impreza

Dzięki za Wasze opinie!
komber
Obserwowany

Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Suzuki Baleno
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Auto za 30tys

18 Maj 2016, 17:20

Chcesz dobrego prowadzenia to może Ford Focus albo Honda Civic VIII
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe! Drogo, szybko i luksusowo - zestawienie wyjątkowych coupe!
    Tendencje wzrostowe w segmencie samochodów premium są mocno widoczne na rynku polskim od dobrych kilku lat. Sprzedaż rośnie systematycznie, dzięki czemu według danych pochodzących z raportu PZPM, w roku 2015 auta luksusowe ...
    Volvo wprowadza zmiany w modelach S80, V70 i XC70 Volvo wprowadza zmiany w modelach S80, V70 i XC70
    Nowe elementy karoserii i wnętrza, zmiany mechaniczne, redukcja zużycia paliwa to tylko niektóre ze zmian, jakie nastąpiły w modelach S80, V70 i XC70. Dodatkowo znajdzie się w nich system sterowania pojazdem Sensus ...

•  
    • Summer Cars Party 2009
      Rover 25 Streetwise
      Fiat Bravo
      BMW Z4 roadster