Auto za ok. 15tys.

04 Lis 2017, 22:28

Witam wszystkich!

Za kilka miesięcy mam w planach zmienić auto na coś większego i przede wszystkim bardziej pojemnego. Obecnie posiadam Preludę 2000r. 2.2 200KM już prawie 3 lata, poprzednio 4 lata Civic 1.5 101KM coupe. Nie ukrywam, że codzienne użytkowanie 2-drzwiowego coupe często bywa upierdliwe. Większą walizkę trzeba wrzucać do kabiny, bo do bagażnika nie ma opcji jej schować, biorąc pod uwagę wystającą butlę LPG. Nie mówię już o upierdliwości Preludy na ciasnych parkinach: długa maska, tragiczny promień skrętu (bez 4WS), w dodatku długie drzwi i wślizgiwanie się do auta. Super auto, ale na weekend, nie na co dzień - chyba się starzeje :no:

Wymogi:
-minimum 2000r.
-kombi, ewentualnie sedan z jakimś sensownym bagażnikiem
-benzyna z LPG lub diesel (jeśli dizla się opłaca głównie na dojazdy do pracy wynoszące 18km w jedną stronę)
-bardzo mile widziane 6 garów ze względu na teoretycznie brak drgań i lepszą kulturę pracy niż w 4-cylidrowych kosiarkach
-odczuwalnie lepsze wyciszenie niż w Preludzie (żeby była jasność - Prelude ma seryjny dolot i wydech, ale jest zwyczajnie już dla mnie za głośna)
-żeby włączenie klimatyzacji lub wejście dodatkowych osób na pokład nie wpływało tak bardzo na osiągi jak w Hondach (chyba, że to normalne w każdym aucie :yes: )
-żeby jakoś to się odpychało na niższych obrotach, nie jak w przypadku Hond
-niska podatność na korozję
-bez tandetnych plastików (dla porównania w Preludzie jest okej, w Civicu była katastrofa)
-z wyposażenia koniecznego: grzanie dupska :mrgreen:

Nie zależy mi na super osiągach, wystarczy poniżej 9s do setki i będę zadowolony. Najlepiej do tych wymagań pasuje mi Lexus Sportcross IS200 (sedan ma niewiele lepszy bagażnik jak Prelude). Brakuje jedynie osiągów, których problem załatwiłaby turbina, ale kupować auto i od razu myśleć o turbo... Druga sprawa, to ponoć skrzynie lubią zgrzytać i huczeć, więc też z tym średnio - automat nie wchodzi w grę. Nie mniej ostatnio w komisie oglądałem taką za 11k (tylko dlatego, że była blisko, obczajałem z ciekawości) i właściwie to myślę to chyba byłby mój oczywisty wybór gdyby nie te osiągi (prawie 10 sekund do setki, muł na niskich obrotach). Dźwięk zamykania drzwi i ich lekkość zamykania zrobiła na mnie wrażenie. Biegi wskakują bardzo precyzyjnie, miejsca wystarczająco (mam 170cm)... Potem wsiadłem do dwóch E46 w sedanie i cóż... Zdecydowanie wnętrzem wygrywa dla mnie Lexus (ale fakt faktem obie te e46 już najlepsze lata miały za sobą i wersje bieda-edyszyn). Autami nie jeździłem tylko powsiadałem i obmacałem. Brałem jeszcze pod uwagę A4 B6 z 2.4, ale w manualu kombi i jeszcze z LPG jest ich naprawdę mało, a egzemplarze które są do kupienia wiszą na otomoto od miesięcy chyba nie bez powodu (zresztą 15k to chyba dolna granica dla zadbanych sztuk?).

Może jest inne auto które spełni powyższe wymagania? Mogę najwyżej poczekać dłużej i zwiększyć budżet do 20k, jeśli to coś bardzo zmieni.

Pozdrawiam.
rbkt666
Początkujący
 
Posty: 156
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

05 Lis 2017, 15:00

Zobacz Volvo s60/v70, za 15 tysi powinieneś dostać wersję z silnikiem 2.4 (5 garów) 140 lub 170KM (Jest opcja zmiany mapy i ze 140 mamy 170, bo to te same silniki) lub 2.0T 180KM. Auta fajnie wyposażone, można gazować. Tylko podobno tragiczny promień skrętu :D
Shepard
Nowicjusz
 
Posty: 31
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Megane I classic
Silnik: 1.6 16v 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

05 Lis 2017, 16:19

Shepard napisał(a):Tylko podobno tragiczny promień skrętu :D


Oj tam, oj tam

Shepard napisał(a):2.0T 180KM


Tutaj bym uważał, większość tych aut w pl to przekładane angliki/

rbkt666 napisał(a): Brałem jeszcze pod uwagę A4 B6 z 2.4, ale w manualu kombi i jeszcze z LPG jest ich naprawdę mało, a egzemplarze które są do kupienia wiszą na otomoto od miesięcy chyba nie bez powodu (zresztą 15k to chyba dolna granica dla zadbanych sztuk?).


Szukałbym raczej b5 tak do ~10-12k (ew a6c6 jeśli zaakceptujesz wyższe koszty).

Oprócz tego e39, ar156 busso,

Pomyśl też nad czymś takim, linki totalnie przykładowe

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...