Auto za około 12k

Auto za około 12k

06 Lip 2016, 19:48

Witam!

Zbieram się do kupna auta za około 12k (+2k na ewentualną papierologię urzędową i wymagane naprawy po zakupie). Poszukuje przede wszystkim do dojazdu do pracy, przejazd mieszany: 70% trasa, 30% miasto (20km w sumie w jedną stronę na co dzień). Dodatkowo do kilka razy do roku większa trasa (przynajmniej przez pół polski). Zwykle trasy w 2 osoby ale preferowałbym 4/5 drzwi. Raczej jakiś hatchback. Skrzynia oczywiście manualna.
Zależy mi na autku niezbyt wielkim - problemy z miejscami parkingowymi - ale też nie bez przesady (w miarę pojemny bagażnik jest wymagany). Raczej na pewno benzyna i nie będę gazował. Spalanie możliwie niskie i bezawaryjność byłyby dużą zaletą. Ale jeśli już psujące się częściej niż by się chciało to tanie w naprawie.
Poprzedni samochód: Renault Megane II (2002) - w sumie mógłby być także ten sam model z nowszego rocznika ale szukam alternatyw.
Z dodatkowych rzeczy: klimatyzacja i sterowanie radiem z kierownicy (człowiek wygodnicki i się przyzwyczaja).
Rejon Katowic.

Myślałem o:
*Opel Corsa D - ale ponoć gnije?
*Mazda 2 DY - ale chyba kiepski na dłuższe trasy?
*Mazda 3 - ale chyba trochę za mały budżet?
*Fiat Grande Punto - ale słaba jakoś spasowania elementów i słabe zawieszenie?
*i dotychczasowy: Renault Megane II

z góry dziękuję za pomoc!
Wilk2
Obserwowany

Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koncepcyjne modele Lexusa Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...
    Jesienne podróże - kilka dobrych rad Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...

•  
    • Jeep Grand Wagoneer V8, tył
      BMW electric (1992-1997), deska rozdzielcza
      Stoisko Mercedes-Benz
      Off-road, Katowice, 15