AUTODOFINANSOWANIE

Re: AUTODOFINANSOWANIE

11 Maj 2014, 09:17

Zgadzam się z Panem Tomkiem, sam tak robię bo najważniejsze to mieć papierki.
Wysyłajcie Wezwania do zapłaty za potwierdzeniem odbioru !
bloodbear
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Renault Megane III
Paliwo: Diesel

Re: AUTODOFINANSOWANIE

25 Maj 2014, 15:40

ADF - nadal działa !!!! Ich strona po krótkiej przerwie znów działa teraz w najlepsze kompletują nowych klientów tylko nazwa się zmieniła ADF STUDIO SP.ZO.O. warszawa al. solidarności 115/2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
srubka
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 01 02 2008
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: ford
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: AUTODOFINANSOWANIE

03 Cze 2014, 11:45

u mnie w Przasnyszu jezdzi Ford Focus tez oklejony ADF , juz z rok, nie wiem czy to jakis ich szef czy osoba ale chyba mu placa bo codziennie widze, w innym miescie obok była Astra III tez oklejona ADF ale gość pisał w ogloszeniu sprzedazy astry ze firma sie okazala oszutami i sprzedaje autko, takze trzeba uwazac.
Dj Kris
Nowicjusz
 
Posty: 39
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Przasnysz [Mazowieckie]

Re: AUTODOFINANSOWANIE

04 Cze 2014, 22:39

Właśnie dzisiaj otrzymałem Uzasadnienie w formie pisemnej z Sądu. Jest ono korzystne dla mnie i miażdżące dla ADF, co więcej Sąd stwierdził, że działanie przedstawicieli ADF celem fałszowania było umyślne cytuję: Sąd chciałby także dodać, że to działanie powoda (ADF) należy ocenić jako bardzo bliskie podstępowi. Świadczy o tym podanie informacji nie prawdziwych- kapitał zakładowy, doświadczenie, kontakty na rynku, tylko po to, aby skłonić potencjalnego klienta - pozwanego do zawarcia umowy sprzedaży, zwlekanie z przesłaniem umowy dzierżawy, zmiana tekstu w stosunku do pierwotnego, pojawienie się nowych elementów niekorzystnych dla pozwanego w stosunku do pierwotnego wzoru, brak podpisanych umów z reklamodawcami( z zeznań świadka wynika, że samochody były oklejane głównie reklamami powodowej spółki), zmiany w umowie sprzedaży w stosunku do pierwotnych uzgodnień. Także procedura sprawdzania czystości pojazdu polegająca na sprawdzaniu najbardziej zabrudzonego fragmentu powierzchni mokrym wacikiem na szerokości 10cm i już uznawanie wyników między lekko brudne a brudne za brudne prowadzi do przekonania, iż niezwykle łatwo będzie powodowi uznać samochód za brudny. Także w sytuacji kiedy proponowano pozwanemu wprowadzenie kary umownej za zerwanie umowy z proponowanych zapisów wynika, że nie będzie podstawy do zapłaty tej kary jesli np. powód rozwiąze umowę uznając, że samochód był brudny.
W ocenie Sądu cały sposób postępowania powoda ( co też pokazano w szerokim stanie faktycznym) powodował, że pozwany przez cały czas był zaskakiwany nowymi okolicznościami odmiennymi niż poprzednio uzgodnione.
Wszystko to sprawia, że biorąc pod uwagę zasady doświadczenia życiowego należy uznać, iż działanie powoda było celowe i słusznie pozwany mógł przypuszczać, iż umowa dzierżawy nie będzie realizowana.
Tym bardziej w takiej sytuacji pozwany ma prawo uchylić się od skutków oświadczenia woli. Sformułowanie tym bardziej oznacza, że nawet gdyby nie uznać działania powoda za podstęp to i tak są podstawy do uznania, że pozwany działał pod wpływem błędu.
Skoro skutecznie uchylił się od skutków swojego oświadczenia to umowa sprzedaży jest nieważna i brak podstaw do żądania od pozwanego zapłaty ceny sprzedaży.
Nie ma znaczenia kto wpisany jest w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel, to czy powód może dokonać przerejestrowania samochodu nie dotyczy sprawy opartej na przepisach prawa cywilnego.
Sąd wziął jeszcze pod uwagę, iż trudno wskazać jaki racjonalny cel przyświecałby pozwanemu przy prezentowaniu jego stanowiska, gdyby nie odpowiadało ono prawdzie. Dlaczego bowiem pozwany miałby się zgłosić do powoda, chcieć kupić samochód , zawrzeć umowę sprzedaży, a następnie po prostu nie podpisać umowy dzierżawy bez przyczyny i cały czas twierdzić, że nie jest właścicielem samochodu.
Nie jest zobowiązany do zapłaty ceny, ale nie otrzymuje też samochodu po co zatem podejmować tyle starań. Z kolei postępowanie powoda przynosi mu niewątpliwie dodatkową korzyść. Miał bowiem sprzedać samochód ale jednocześnie oddać tę kwotę kontrahentowi płacąc za dzierżawę powierzchni. Tymczasem według stanowiska prezentowanego w procesie miałby on otrzymać cenę samochodu nie będąc już teraz zobowiązany do żadnego dodatkowego świadczenia na rzecz pozwanego. Błąd co do tego, że zawierając umowę sprzedaży działał on w mylnym przeświadczeniu, że nie będzie musiał de facto ponosić kosztów zakupu jest błędem co do czynności prawnej, a nie co do pobudki. Do treści tej czynności należało bowiem to, że pozwany miał otrzymać równowartość raty kredytu, a tym samym ceny za sprzedaż samochodu poprzez otrzymanie czynszu za dzierżawę powierzchni reklamowych na podstawie osobnej umowy. Istotą tej umowy było to, że pozwany faktycznie kosztu kupna nie poniesie.
Jest to także niewątpliwie błąd istotny, gdyż jak wynika z zeznań świadka i pozwanego, przedstawionych dokumentów a także zasad doświadczenia życiowego z całą pewnością można stwierdzić, iż pozwany który nie chciał ponosić ceny sprzedaży, gdyby wiedział że będzie musiał zapłacić za samochód 30.000 zł nie zawarłby umowy sprzedaży. Tak jak wskazano wyżej powód nie podał rzeczywistych informacji, co sugeruje, że spodziewał się, że wówczas nie zostanie zawarta z nim umowa. Z zeznań pozwanego wynika także, że informował reprezentantów powoda o tym, że zawiera tę umowę tylko ze względu na to, że nie będzie de facto ponosił kosztów sprzedaży cóż bowiem innego stanęło na przeszkodzie podaniu tych informacji.
Były zatem podstawy do złożenia oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli co zostało uczynione.
...... Skoro pozwany uchylił się od skutków oświadczenia woli to nie mógł następnie zawrzeć umowy sprzedaży samochodu na rzecz powoda bowiem nie był jego właścicielem. Dlatego też nie można uznać, iż pozwany chce być właścicielem samochodu i złożone oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych nie oddaje jego rzeczywistych intencji. Należy stwierdzić, iż w sytuacji kiedy pozwany uważa się za oszukanego (zgłosił bowiem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - oszustwa) to działaniem zupełnie racjonalnym jest powstrzymanie się od wszelkich dalszych kontaktów z powodem. Skoro cały czas twierdził, iż nie jest właścicielem samochodu, a istotnie w związku z uchyleniem się od skutków oświadczenia woli nim nie był, nie mógł następnie zawierać umowy sprzedaży bowiem wówczas złożyłby nieprawdziwe oświadczenie woli. Nie świadczy to zatem o tym, że pozowany nadal uważa się za właściciela tylko że powód zaproponował błędną drogę wyjścia z sytuacji. Nie sposób bowiem uznać, iż w przypadku uchylenia się skutków zawarcia umowy sprzedaży samochodu nie ma innego sposobu na umieszczenie zmian w dowodzie rejestracyjnym jak tylko zawarcie dla pozoru kolejnej umowy.
Także to, że pozwany nie podjął dalszych kroków w celu wyrejestrowania jako współwłaściciela samochodu - banku nie świadczy, że nie uznaje swojego oświadczenia woli za stanowcze lub, ze działa w złej wierze. W ocenie Sądu tak samo mógł się powstrzymać od takich działań. Powód nie twierdzi przecież, że pozwany domaga się wydania samochodu lub chciał w jakikolwiek sposób realizować swoje prawa. W tej sytuacji trudno mówić o działaniu w złej wierze przez pozwanego. ..... Sąd oddalił powództwo w całości."

To tyle na ten moment. Jest dobrze, czekamy za uprawomocnieniem się wyroku ponad 14 dni. Dokładny odpis i pełny jutro postaram się podpiąć w linku do pdf.

pozdrawiam Tomasz Zajda.
stereo
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Mazda 6 TDCI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: AUTODOFINANSOWANIE

06 Cze 2014, 09:20

witam. jest firma windykacyjna, która jest zainteresowana zakupem długów spółki adf. jeśli ktoś jest zainteresowany prosze o kontakt 506744610. może uda sie odzyskać nam choć część pieniędzy.
MARIAN77
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 03 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: AUTODOFINANSOWANIE

20 Cze 2014, 17:04

Czy komuś udało się uzyskać jakieś namiary lub chociaż jakieś szczątkowe informacje o Krzysztofie G.
wolfwaw
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 21 11 1983
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Budowlany ekstremista - wywrotka Budowlany ekstremista - wywrotka
  Jeszcze jesienią ubiegłego roku mieliśmy okazję przetestować samochód Mercedes-Benz Arocs AK 8×6 w wersji Grounder – na tym właśnie podwoziu KH-kipper zabudował półokrągłą wywrotkę tylnozsypową W1U ...
  Sześć na dziesięć dużych firm chce zrezygnować z diesla Sześć na dziesięć dużych firm chce zrezygnować z diesla
  Rynek flotowy systematycznie odwraca się od technologii Diesla. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez RAC Business, 62 proc. firm rozważa wycofanie ze swojego parku samochodów zasilanych olejem napędowym. ...

 • Re: AUTODOFINANSOWANIE

  24 Cze 2014, 20:57

  Informuje wszystkich którzy nie wiedzą że są adwokaci co zajmą się sprawą przeciwko ADF.
  Maly74
  Nowicjusz
   
  Posty: 5
  Prawo jazdy: 07 05 1997
  Przebieg/rok: 50tys. km
  Auto: Ford Focus
  Silnik: 16TDCI
  Paliwo: Diesel
  Skrzynia biegów: Manualna
  Rok produkcji: 2010

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  27 Cze 2014, 18:46

  Jakieś namiary na tych adwokatów?
  bloodbear@wp.pl
  bloodbear
  Nowicjusz
   
  Posty: 12
  Auto: Renault Megane III
  Paliwo: Diesel

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  04 Lip 2014, 13:45

  Ostatnio w Warszawie pokazały się ulotki ADF teraz się to nazywa CAR Financial Group Polska
  adres internetowy www.carfinancialgroup.com.pl infolinia 731-801-731 te same zasady czyli ci sami oszuści
  ekoelk
  Nowicjusz
   
  Posty: 2
  Prawo jazdy: 01 07 1986
  Przebieg/rok: 10tys. km
  Auto: Toyota Auris
  Silnik: 1,4
  Paliwo: Diesel
  Typ: Hatchback
  Skrzynia biegów: Manualna

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  04 Lip 2014, 20:20

  I oczywiście żadnego adresu nip regonu oraz danych firmy .... Czyli na pewno ci sami - Nawet te osoby co w ADF Studio SP.ZO.O tel. 570 113236 (numer jest ten sam - w zeszłym misiącu to był telefon ADF Studio!!!)
  srubka
  Nowicjusz
   
  Posty: 8
  Prawo jazdy: 01 02 2008
  Przebieg/rok: 1tys. km
  Auto: ford
  Silnik: 2.0
  Paliwo: Diesel
  Typ: Kombi
  Skrzynia biegów: Manualna
  Rok produkcji: 2008

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  18 Lip 2014, 21:12

  ...........
  Ostatnio edytowany przez SantoDomingo, 18 Lip 2014, 22:31, edytowano w sumie 1 raz
  SantoDomingo
  Obserwowany
   
  Posty: 1
  Prawo jazdy: 07 05 1998
  Przebieg/rok: 11tys. km
  Auto: Peugot 307
  Paliwo: Diesel

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  23 Lip 2014, 11:30

  Osoby które wierzą że można dostać kasę (dofinansowanie) za powierzchnię reklamową na samochodzie powinny udać się do najbliższej agencji reklamowej z zapytaniem ile kosztuje miesięczne wynajęcie banera reklamowego np w Warszawie. Trzeba być naprawdę naiwna blondynką aby dać się złapać na stary numer z lat 90tych ubiegłego wieku. :naughty:

  [Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

  PawełOrzeł
  Nowicjusz
   
  Posty: 3
  Przebieg/rok: 10tys. km
  Auto: Ibiza
  Silnik: Ibiza

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  08 Wrz 2014, 11:26

  Witam. Ostatnio sprawa przycichła. Czy ktoś ma nowe wiadomości.? Może w jakiś sposób zaczął z nimi walczyć ?
  Robert900555
  Nowicjusz
   
  Posty: 5
  Prawo jazdy: 03 06 1992
  Przebieg/rok: 1tys. km
  Auto: Ford Mondeo
  Silnik: 2.0 TDCI
  Paliwo: Diesel
  Typ: Hatchback
  Skrzynia biegów: Manualna
  Rok produkcji: 2009

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  08 Wrz 2014, 19:25

  Witam,
  napewno nie prokuratura, myślałem że tylko w telewizji to tak wygląda ale przekonałem się że naprawdę oni chu... robią, zlewają, mają gdzieś zwykłych ludzi. Więc szczerze szkoda czasu. Ja poszedłem za radą pana Tomka i uderzyłem na sąd rejestrowy i skarbowy.
  bloodbear
  Nowicjusz
   
  Posty: 12
  Auto: Renault Megane III
  Paliwo: Diesel

  Re: AUTODOFINANSOWANIE

  09 Wrz 2014, 07:27

  i co wywalczyłeś w tych sądach rejestrowym i skarbowym (nawiasem mówiąc - co to jest?)?
  Rumcais
  Nowicjusz
   
  Posty: 37
  Auto: Subaru