Automat , biegi - Honda crv

20 Kwi 2013, 20:02

Proszę o pomoc. Honda CRV automat 2004. Co oznacza położenie 1 oraz 2 na lewarku skrzyni biegów ? Położenia P, D ,R, n, doszedłem sam :) Ktoś pomoże ???
wlodekg0
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2002
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: toyota corolla combi 1998
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

20 Kwi 2013, 22:12

1 oznacza, że pojedziesz cały czas na pierwszym biegu i automat nie wrzuci już 2. 2 oznacza, że automat zmieni bieg z 1 na 2 i dalej pojedziesz już tylko na 2. Nie wrzuci już 3.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Kwi 2013, 08:44

Dzięki za info :) A wiesz może od czego jest przycisk na lewarku zmiany biegów oznaczony D/O, po wciśnięciu pali się na wyświetlaczu taka sama kontrolka z dodatkowym opisem off. Wiesz co to jest, do czego ?
wlodekg0
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2002
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: toyota corolla combi 1998
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

22 Kwi 2013, 08:58

Głównie włącza się go jak się ciągnie załadowaną przyczepę. Ewentualnie jak auto jest mocno obciążone ( np. ciężki ładunek w bagażniku ).
Przycisk O/D skraca przełączenie biegów o górny bieg. Czyli jak biegów masz np. 4, to po włączeniu O/D skrzynia będzie przełączała biegi tylko do 3. Jak masz biegów 5, to tylko do 4. W niektórych samochodach powoduje również, że wydłużone są obroty na każdym biegu, żeby auto mogło się dobrze rozpędzić z ładunkiem. A dokładniej chodzi o to, żeby skrzynia nie zmieniała co chwila biegu z np. 4 na 3 czy z 5 na 4 podczas jazdy z obciążeniem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Maj 2013, 09:29

Dzięki za wyczerpującą informację :D . Ale jako że jestem nowym użytkownikiem auta mam nadzieję że mogę zadać jeszcze jedno pytanie ? Mianowicie, gdy przekręcę kluczyk do pozycji gotowej do zapłonu ( palą się wszystkie kontrolki) coś zaczyna cicho brzęczeć, dźwięk wydobywa się z takiej małej kratki, pomiędzy kierownicą ( poniżej kierownicy i po jej prawej stronie) a przyciskami podgrzewania foteli. Nie wiem co to jest, po jakimś czasie niknie. Ale nie wiem po prostu czy tak musi być i to jest normalne. Mam nadzieję że mi pomożesz. Pozdrawiam.
wlodekg0
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2002
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: toyota corolla combi 1998
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Maj 2013, 09:53

Z tym brzęczeniem to może być róznie - powodem może być to, że poprostu po przekręceniu kluczyka jakiś moduł "odnawia" ustawienia. W większości samochodów po przekręceniu kluczyka daje się słyszeć pompkę paliwa ( w silnikach benzynowych ), która włacza sie na sekundę lub dwie ). Ale przyczyną tego brzęczenia może być równie dobrze jakaś awaria np. jakiś przekaźnik brzęczy z racji słabego lub wypalonego styku.
U mnie w Jeepie słychac brzęczenie jak wrzucam z P na D albo na R - skrzynia się przestawia.
Może jakiś użytkownik tego samochodu coś napisze na temat tego brzęczenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...
    Najszybsza taksówka w Pradze - Skoda Fabia R5
    Zespół ŠKODA Motorsport uczcił najbardziej udany sezon w swojej historii w spektakularnym stylu. Tuż przed Świętami Bożego Narodzienia fabryczny kierowca ŠKODY Jan Kopecký, sprezentował przypadkowym ...

30 Sty 2014, 19:22

Witam ponownie :) Mam pytanie, może Pan pomoże. Honda cr-v rocznik 2004. Mam fabryczny radioodtwarzacz w aucie, a chcę zmienić na jakiś przystosowany do odbioru mp3, usb itp. Interesuje mnie radioodtwarzacz PIONEER MVH-160UI , ale nie wiem czy radia są standartowe, czy będzie pasować do Hondy, słyszałem że czasem nie pasują. Wie Pan coś o wymianie ? Pozdrawiam.
wlodekg0
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2002
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: toyota corolla combi 1998
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998