Automat do 35 tys zł - C5 III, Mondeo MK4, Insignia, Pug508, Superb II

Automat do 35 tys zł - C5 III, Mondeo MK4, Insignia, Pug508, Superb II

10 Wrz 2017, 22:55

Witam Panie i Panów!
Proszę o Wasze opinie.
W czasie do pół roku planuję zakup nowszego samochodu. :)
Aktualnie Opel Vectra C kombi benz. 2005 r.

Zależy mi na dość dużym aucie z automatyczną skrzynią biegów :) Mój roczny przebieg to ok. 20 000 km, do pracy 20 km w jedną stronę, 15 km obwodnicą.
Rozważę każdy dobry silnik - diesel lub benz pod lpg, rodzaj nadwozia do negocjacji :D
Mój budżet wynosi 35 tys zł, auto nie starsze niż z 2010 r.

Zastanawiam się nad:
Citroen C5 III
Ford Mondeo MK4, gdzieś z tyłu głowy także S-Max I
Opel Insignia I
Peugeot 508/508sw (mój cichy typ)
Skoda Superb II

Napiszcie które z ww. aut byście wybrali i które silniki są dobre w danej marce. Zależy mi na małej awaryjności. :)

PS Czasami myślę czy nie kupić auta starszego, ale bardziej prestiżowej marki tj. Audi A6 C6, A4 B7/B8 lub jakiegoś BMW.
Auto wtedy byłoby z lat 2005-2007. Czy warto płacić aż 35 ty zł za ponad 10 letnie auta? czy takie Audi lub BMW da większy komfort lub będzie bardziej solidnie wykonane i mniej awaryjne? Znalezienie takiego auta w dobrym stanie jest chyba trudniejsze, łatwo o zajechane egzemplarze z dużym przebiegiem?

Pozdrawiam. Łukasz :)
lukas16
Nowicjusz

Auto: Opel vectra

Re: Automat do 35 tys zł - C5 III, Mondeo MK4, Insignia, Pug508, Superb II

11 Wrz 2017, 17:19

lukas16 napisał(a):auto nie starsze niż z 2010 r.

A jeśli trafisz zadbane, dobrze wyposażone auto z pewną historią a będzie 2009 to go nie kupisz? Jeśli zastanawiałbyś się czy kupić nowe lub dwuletnie to ok, ale w przypadku używanego samochodu liczy się przede wszystkim stan. Swoją drogą 2010+, automat i segment d może być ryzykownym połaczeniem

Czy diesel czy pb wybierz sam
C5 ok, ale nie z silnikiem 1.6thp- awaryjny i bezpośredni wtrysk
Mondeo ok
Insignia - nie wiem co ludzie widzą w tym aucie, chyba wyłącznie design, jakość i właściwości jezdne zdecydowanie na minus. Diesle spoko, 1.4T/1.6T również spoko (budżet raczej na astrę j 1.4T niż na insignię)
508 ok, ale zostają Ci diesle. Jeden benzyniak za słaby a drugi generujący problemy (ten sam co w c5)
Superb...jeżdżę skodą...szczerze tych aut nie lubię, tak samo wyłącznie diesle wchodzą w grę

Jeżeli chodzi o ałdi i bmw to jednak wolałbym coś świeższego - poza tym na rynku masa szrotu ściąganego skąd się tylko da. Plus, że z odsprzedażą nie będzie problemów bo zawsze się jakiś janusz czy sebix znajdzie.

Podsumowując:
Z tego co wrzuciłeś decydowałbym pomiędzy Mondeo 2.5T a C5 2.0 (chociaż tutaj silnik trochę za słaby).
Jako faworyta dorzucam Ci Lagunę mk3 2.0T
Ułożyłbym to
1. Laguna
2. Mondeo
3. C5/508
4. Insignia/Superb
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
V40, 1.9dci/115, '03
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST, V40
Silnik: 1.6td, 2.0cd, 1.9dti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Wrz 2017, 22:09

Oczywiscie kupie pewne nawet z rocznika 2009 :yes:

A dlaczego segment d w automacie i w tym roczniku moze byc ryzykowny? Sypia sie automaty?

Odnosnie Laguny to jakos mi wizualnie nie podchodzi... 508 zdecydowanie ladniejsza. Poza tym jak z awaryjnoscia Laguny III? wujo mial Lagune II i kilka razy jechala na lawecie :P
lukas16
Nowicjusz

Auto: Opel vectra

11 Wrz 2017, 22:29

lukas16 napisał(a):A dlaczego segment d w automacie i w tym roczniku moze byc ryzykowny? Sypia sie automaty?

Po prostu 35k nie robi szału jeśli szukasz auta tej wielkości z automatem i 2010+.

lukas16 napisał(a): Poza tym jak z awaryjnoscia Laguny III? wujo mial Lagune II i kilka razy jechala na lawecie :P

I właśnie dzięki takiej opinii o poprzedniczce bardzo udana III ma świetny stosunek jakość/cena/rocznik
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
V40, 1.9dci/115, '03
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST, V40
Silnik: 1.6td, 2.0cd, 1.9dti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowanie z tylnego siedzenia - backseat driver Kierowanie z tylnego siedzenia - backseat driver
    Niechciane komentarze i wskazówki czy ostentacyjne wzdychanie z niezadowolenia – to typowe zachowania osoby, którą po angielsku nazywa się "backseat driver", co oznacza kierującego z tylnego siedzenia. ...
    Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...

•