Automatyczne światła drogowe

19 Lis 2020, 18:23

Układ automatycznych świateł drogowych jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i niezwykle praktycznym. Występuje w coraz większej liczbie nowych samochodów obok czujnika zmierzchu i zmniejsza zaangażowanie kierowcy w obsługę świateł praktycznie do zera.
Automatyczne światła drogowe System automatycznych świateł drogowych bazuje na kamerze, która rozpoznaje oświetlenie innych pojazdów – zarówno tych nadjeżdżających z przeciwka, jak i poprzedzających auto. Na tej podstawie układ w razie konieczności sam włącza światła mijania, by nie oślepiać innych uczestników ruchu lub przełącza na światła drogowe, kiedy droga jest pusta i można uzyskać maksymalną widoczność. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie musi ciągle operować dźwignią zmiany świateł, co w starszych autach dawało się we znaki zwłaszcza w czasie nocnego podróżowania w trasie.

Adaptacyjne światła drogowe
autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3425
Zdjęcia: 12469
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

21 Lis 2020, 14:16

Z moich obserwacji wynika że nie do końca te systemy działają jak by sie tego chciało. Światła się zmieniają jak już zdarzysz oślepić kierowcę z naprzeciwka, najsłabiej to działa na zakrętach, my już widzimy światła auta nadjeżdżającego za zakrętem z naprzeciwka ale kamera jeszcze tego nie dostrzega i zaskakuje dopiero jak pojawi się auto, kierowca zostaje oślepiony centralnie za zakręcie co jest niebezpieczne. Pewnie w przeciągu chwili technologia zostanie dopracowana ale na ten moment to tak działa w połowie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 12499
Zdjęcia: 80
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji
  Toyota podpisała umowę z Policją Narodową w Niderlandach na dostarczenie floty nowych samochodów terenowych. Do służby w policji zostały wybrane Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser. Zdecydowały o tym ich możliwości ...
  Nowe silniki Drive-e i automatyczne skrzynie biegów Volvo
  O ile pokazane na targach IAA Volvo Concept Coupe nie będzie produkowane, o tyle jego silnik jeszcze w tym roku trafi do klientów. Otworzy on nową rodzinę czterocylindrowych silników Drive-E o pojemności 2.0. ...

 •  
  cron